Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Domowe studio- fotografia produktowa AGD

    Witam!

    Chcę zakupić sprzęt do fotografowania produktów do mojego sklepu internetowego.
    Produkty : okapy kuchenne
    Wykonanie produktu: metal w połączeniu ze szkłem

    Aparat którym dysponuję to : Nikon d5200 + standardowy obiektyw nikkor afs dx 18-55
    Chcę dokupić oświetlenie.
    Myślałem nad :
    -ten zestaw powerlux: (ale nie wiem czy nie za słabe to światło?)
    http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...ftboksami.html
    lub:

    -quantuum movie 400 x 2szt. + softbox (ale nie wiem jaki kształt i rozmiar?)
    http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...-move-400.html


    Chciałbym uzyskać mniej więcej taki efekt:

  2. #2

    Domyślnie

    Potrzebujesz dużego pomieszczenia, najlepiej pomalowanego na biało i dużo światła. Ten pierwszy zestaw 100ws i softboxy sobie odpuść, drugi pomysł lepszy, ale bardziej kosztowny i nie jestem do końca przekonany, czy 2 lampy wystarczą ze względu na skomplikowane kształty tych okapów (chodzi o cienie) i ich wielkość. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, to czeka Cię masa nauki zabawy ze światłem i później z obróbką materiału.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Przy tego typu zdjęciach dużo większą rolę niż zwykle odgrywają płaszczyzny odbijające światło (matowe, ale posrebrzane też). Ich umiejętne rozłożenie wespół z 1-2 softboxami to nie lada sztuka. Wszystkiego jednak można się nauczyć.
    W każdym razie - inwestuj też w płaszczyzny odblaskowe, zwane przez niektórych (mało precyzyjnie a może i błędnie) blendami.

  4. #4

    Domyślnie

    1. Ten temat wprost idealnie nadaje się na światło ciągłe.
    2. Te pokazane zdjęcia akurat są łatwe do wykonania, schody zaczynają się przy produktach powyginanych.
    3. Przedmioty z metalu fotografowane tak jak tu jest pokazane wyglądają jakby zrobiono je z szarego kartonu - dla mnie to nie oddaje charakteru przedmiotu. Należałoby założyć starannie przemyślane tinty - zdecydowanie lepsze byłyby ekrany rozpraszające (przechodzące) o bardzo dużych powierzchniach.
    4. Białe tło dla takich przedmiotów to najgorsze wyjście - jeśli nie czarne to chociaż szare.

    Ogólnie temat wymagający sporego doświadczenia, nieszablonowego podejścia i kultury. Powodzenia.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za aktywność w temacie. Zatem czy moglibyście konkretnie doradzić jaki sprzęt zakupić do mojego domowego studio- jak najkorzystniejszy również pod kątem cenowym.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Nie zrobisz dobrze sam takich zdjęć. Spore metraże studia, doświadczenie, lampy o nienajmniejszej mocy (czyli nie te najtansze).

    Na stronie użyj zdjęć od producenta. Każdy z nich wydaje swoje katalogi. Sklepy (a nawet hurtownie) nie robią swoich własnych zdjęć. Chyba, że chodzi o wyroby hand-made
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Problem w tym, że zdjęcia , które zamieściłem w tym temacie są faktycznie ok i mógłbym je wykorzystać. Natomiast jeżeli chodzi o produkty, ,które chcę sprzedawać niestety zdjęcia producenta są niezbyt ciekawe- wręcz niechlujne bym powiedział.
    Potrzebuję samemu ogarnąć jakieś lepsze foto, chociażby trochę zbliżeń , żeby lepiej było widać faktyczny - dobry jakościowo produkt, czego zdjęcia producenta nie do końca oddają.
    Btw. Jacek_Z pozdrawiam krajana również z Bdg. pochodzę

  8. #8

    Domyślnie

    Problem w ogóle nie jest w lampach - obiekt jest statyczny, można to zrobić dosłownie przy pilotach albo podnieść trochę czułość (jeśli są słabe) i nikt tego nie zauważy. Przede wszystkim to trzeba umieć zrobić. Do tego mieć miejsce, pomysł na podwieszenie i sporo płaszczyzn (w tym na pewno rozpraszające. Poniżej jest przyzwoicie acz nie idealnie wykonana fota podobnego produktu. Można dyskutować czy ta lewa ścianka na dole nie jest zbyt ciemna, zauważyć, że na górze są brzydkie fluktuacje od blendy. Ale fotograf znakomicie oddał charakter materiału. Obejrzyj jak się schodzą tony na krawędziach, od jakich wartości do jakich ustawione są przepływy na ściankach. Analizując tylko płaszczyznę równoległą do aparatu widać dwa reflektory tworzące "gorące plamy" i być może trzeci dający równą wypełniającą wartość na całej ściance. Bardzo zastanawiający jest brak wpływu odbicia od tła na bocznej ściance - sugerowałoby to, że produkt był swobodnie powieszony w powietrzu. Przyzwoita jest ostrość konturu (choć można to zrobić lepiej). Podsumowując fotograf wiedział co chce pokazać (nie szary karton a metal) i nieźle się napracował. Można to zrobić przy lampkach biurowych (albo halogenach budowlanych) tylko trzeba umieć.


    Wiem, ze to forum ma często wymiar - zrób to sam czyli jak nie skorzystać z usług fotografa. W tym przypadku być może sensownie byłoby złamać ten trend.

    Pozdrawiam
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-12-2015 o 18:13

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcie , które przedstawiłeś faktycznie jest profesjonalne i prezentuje się świetnie.
    Ja natomiast ponieważ mieszkam za granicą mam trochę ograniczoną możliwość zrobienia dobrych fotografii w dobrej cenie a budżet mam ograniczony.
    Doszedłem zatem do wniosku, że spróbuje sam się pobawić a myślę, że każdy efekt będzie (chyba) lepszy od fotografii producenta , zobaczcie na foto producenta:
    Także doradźcie proszę jak uzyskać MOŻLIWIE najlepszy efekt w domowym studiu i przy jakim sprzęcie. Będę Wam ogromnie wdzięczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Przecież już dostałeś odpowiedzi (że to nie sprzęt, tylko umiejętności...)
    Kolega Wujot opisał załączone zdjęcie, wskazał co mogło być użyte, wystarczy dokładnie przeczytać jego wiadomość (blendy, płaszczyzny rozpraszające, źródła światła), kluczowe jest nie "co" ale "jak" - tak, żeby panować nad odbiciami, i poprzez kolor (gradient) odpowiednio pokazać powierzchnię przedmiotu.
    Nawet halogeny budowlane (okapy się nie poruszają, jak lampy będą za ciemne można wydłużyć czas naświetlania, w przypadku lamp błyskowych niby można wyzwolić kilka błysków - w kompletnej ciemności, z migawką na "B"), do tego dość spore pomieszczenie (odpadają warunki domowe), trochę statywów, blend, ramek z kalką kreślarską i dużo czasu na znalezienie właściwych ustawień. Oczywiście trzeba wymyślić sposób umocowania przedmiotów, jeśli chcesz to np. postawić na podłodze w pokoju, postawić dwie tanie lampy po bokach, to może być ciężko z dobrym efektem.
    Podpowiedź: jak wejdziesz na podobne produkty np. na ceneo, znajdziesz zdjęcia robione w przypadkowym pomieszczeniu, dającym różne zafarby na różnych płaszczyznach. Musisz się postarać, żeby na Twoich zdjęciach ich nie było (tzn. musisz odpowiednio dostosować pomieszczenie).
    Nie chciałbym być złym prorokiem, ale może się okazać, że wydasz kasę i będziesz miał podobny efekt, jak to "złe" zdjęcie.

    PS: Nie jestem pewien, czy wszystkie te zdjęcia są aż tak tragiczne, żeby próbować robić lepsze http://www.toflesz.com/k,2,kominowe.html
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 21-12-2015 o 20:07

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •