Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw najlepszy pod stabilizator

    Witam,
    Mam do Was pytanko o obiektywy jakie używacie do pracy z glidecamem lub np z Roninem - ogólnie z stabilizatorem Posiadam D5300 przymierzam się również do zakupu stabilizatora jednak będzie potrzebny nowy obiektyw. Głównie filmuję w pomieszczeniach , na imprezach itp , więc pewnie przydał by się obiektyw jasny i dosyć szeroki. Wybór jest spory a że jestem początkującym "filmowcem" wolę sie tu Was poradzić. Wielkie dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej szeroka stałka - przykładowo Samyang 10, 14, 16mm
    Zoomy raczej odpadają, go zmiana ogniskowej zmienia środek ciężkości aparatu, a tym samym i wyważenie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy to najlepszy wybór ale ja używam ciemnego Nikora 16-35 f4. VR. (pełna klatka) Jest ciemny ale ja i tak przesłonę przymykam do 5-6 aby zmniejszyć ryzyko braku ostrości.
    Odnośnie stabilizacji obiektywu to jest ona na tyle skuteczna że można robić ujęcia z ręki. Porównywalna do kamer z optyczną stabilizacją. Dla mnie to priorytet więc zostaję z tym Nikorem.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie stałki, myślę, że szczególnie z zakresu 14-24 mm ale ogniskowa to oczywiście zależy od upodobań i konkretnych potrzeb. Ja coś niecoś próbowałem z 35 1/8 i było za wąsko na DX.

    Fajne są UWA Tokiny (pod względem jakości optycznej, ogniskowych i jakości samego szkła) czy Sigma 10-20, ale zgadzam się że stałka jest najbardziej optymalnym wyborem.

    Co do Ciamciangów, to jakość wykonania to spora loteria i praca w manualu też nie wszystkim odpowiada. W dodatku ich stare, niższe ceny to już historia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romuś Zobacz posta
    Zdecydowanie stałki, myślę, że szczególnie z zakresu 14-24 mm ale ogniskowa to oczywiście zależy od upodobań i konkretnych potrzeb. Ja coś niecoś próbowałem z 35 1/8 i było za wąsko na DX.

    Fajne są UWA Tokiny (pod względem jakości optycznej, ogniskowych i jakości samego szkła) czy Sigma 10-20, ale zgadzam się że stałka jest najbardziej optymalnym wyborem.

    Co do Ciamciangów, to jakość wykonania to spora loteria i praca w manualu też nie wszystkim odpowiada. W dodatku ich stare, niższe ceny to już historia.
    Tu mowa o używaniu szkła że stabilizatorem, więc w większości szkieł można zapomnieć o używaniu focusa, nie mówiąc już o AF...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Wpadła mi w ręce Sigma 10-20 , po testuję w weekend. Odnośnie wcześniej wymienionych stablizatorów coś szczególnie polecacie. Wiadomo, że różnica w cenie jest bardzo duzo ale ja osobiście wychodzę z założenia że lepiej coś kupić raz drożej niż 4 tańsze buble. Pracowaliście może na Glidecam 2000 , Roninie lub Roninie M ?

  7. #7

    Domyślnie

    Gimbale szybko wypierają innego rodzaju stabilizatory. Przede wszystkim nie wymagają tyle wprawy w obsłudze i mają zdecydowanie większe możliwości. Jeśli jest kasa i inwestować od zera, to raczej w coś, co jest bardziej wszechstronne.

  8. #8

    Domyślnie

    polecam 24mm. szeroki kąt pokroju 14 mm bardzo znieksztalca. latwiej utrzymac nim stabilnosc ale smierdzi amatorką (poza paroma uzasadnionymi wyjatkami). 24mm na glidecamie jest super

  9. #9

    Domyślnie

    Szerokie kąty zdecydowanie najlepiej nadają się do pracy ze stabilizacją. Dla mnie osobiście maksymalna ogniskowa nie powinna przekraczać 24mm, ale jak kto lubi. Jeśli chodzi o stabilizatory to polecam też naszą rodzimą produkcję czyli Easystab w wersji V2 lub V3, zależy co chcesz założyć na gimbala. Poczytaj o ich sprzęcie.
    Pozdrawiam,
    Marek - RobimyTV

  10. #10

    Domyślnie

    24mm 1.4 nie sciagam z glidecama. ale 35 tez fajna 14mm do krecenia ludzi sie nie nadaje... zwlaszcza w FF

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •