Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia bardzo domowa

    ...prowadząc blog kulinarny nie sposób jest nie robić zdjęć potrawom. Od czasu do czasu niektóre nawet zaczynają mi się podobać, a inne bym z chęcią wyrzucił i zrobił na nowo. Postaram się wrzucać tylko i wyłącznie te, które po dłuższym czasie uznałem za godne prezentacji na fotograficznym forum. ...nie powiem... trochę się boję ale liczę na pomoc w temacie: co powinienem wyeliminować z mojego warsztatu, a co dołożyć. Na dobry początek śledziki - w końcu Święta idą

    1. Śledzie w sosie pomarańczowym

    2. Śledzie w oleju z warzywami

    3. Farfalle z łososiem (pomysł żony na prezentację)
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  2. #2

    Domyślnie

    lubie sledzie i pewnie sa smaczne, cos mi jednak nie pasuje z kompozycja, brakuje mi rytmu, kadrowania, jakis taki chaos... oswietlenie do poprawy, moze bardziej boczne, olej sciekajacy, trudny temat, ale narobiles mi smaka samymi nazwami bez opisu trudno by mi bylo sie domyslic co to jest
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię i rady. Faktycznie sporo problemów mam ze światłem. Stosuję zastane i przez większość roku jest u mnie ciemno. Zacząłem niedawno wystawiać się na suszarce za oknem ale budzi to sporo emocji w okolicy Postanowiłem więc sobie na święta sprawić jakiś gadżet. Na warsztatach organizowanych przez Olimpusa prowadzący polecał zakup nawet zwykłej lampy na statywie i porządnej żarówki(świetlówki) 5000k by poprawić sobie amatorskie zdjęcia kulinarne. ...może jeszcze blenda do podświetlania cieni... Napewno niechciałbym pójść w kieunku zdjęć "książkowych" czyt. natłok dodatków, rażące światło, kolory i całość malowana PS. Mamy już około setki książek kucharskich i naprawdę jest niewiele w których zdjęcia by nas nie drażniły. Chciałbym by potrawy wyglądały tak jak będą wyglądać gdy zrobi je statystyczna pani Zosia korzystająca z porad i przepisów naszego bloga. Żeby to bardziej obrazowo zilustrować nie ma nic gorszego niż dostać bułę w MC nie wyglądającą jak ta na banerze reklamowym

    Co do śledzi - te pierwsze wymiatają. Polecam
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Okuń Zobacz posta
    Chciałbym by potrawy wyglądały tak jak będą wyglądać gdy zrobi je statystyczna pani Zosia korzystająca z porad i przepisów naszego bloga. Żeby to bardziej obrazowo zilustrować nie ma nic gorszego niż dostać bułę w MC nie wyglądającą jak ta na banerze reklamowym
    statystyczna pani zosia naklada chochla pyry i doklada schabowego. radzilbym sie kierowac jakims wyzszym celem
    wiecej swiatła i jeszcze raz wiecej swiatla. no i kompozycja podania jeszcze troche kuleje
    a bula w macu jest dookladnie taka sama jak na banerze i tylko do skladajacego ja zalezy czy bedize wygladac lepiej czy gorzej

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    olej sciekajacy, trudny temat
    śledź w oleju to jeden z lepszych tematow do focenia
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 12-01-2016 o 20:25
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    oho, sledziki... zycie zaczyna sie po piecdziesiatce, albo po dwoch
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #6

    Domyślnie

    @Sailor dzięki za opinię. Napiszę szczerze trochę się bałem Twojego komentarza bo już raz kiedyś gdzieś w necie mi się od Ciebie dostało na temat chyba szarlotki (chyba, że się pomyliłem)

    Wrzucę jeszcze dwa chyba trochę jaśniejsze zdjęcia ciast z ostatnich świąt. Popracowałem też nad tłem by nie pożerało światła.

    4. Strucla makowa

    5. Sernik kajmakowy

    Postaram się ulepszać warsztat w tym temacie bo szkoda by było potencjał bloga zmarnować zdjęciami.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Okuń Zobacz posta
    @Sailor dzięki za opinię. Napiszę szczerze trochę się bałem Twojego komentarza bo już raz kiedyś gdzieś w necie mi się od Ciebie dostało
    nie rob zemnie potwora
    ]
    4. Strucla makowa
    5. Sernik kajmakowy
    Postaram się ulepszać warsztat w tym temacie bo szkoda by było potencjał bloga zmarnować zdjęciami.
    no niestety sernik to porazka.i pod wzgleem zdjecia i pod wzgledem podania. z makowcem lepiej ale tez szalu nie ma. tak jak pisalem - swiatlo i kompozycja - te dwie sprawy trzeba dopracowac.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8

    Domyślnie

    ...pora przeglądnąć prawie setkę książek kulinarnych, które mamy na półkach z naciskiem na zdjęcia Ostatnie ze starej "szkoły":

    Ciasto marchewkowe z kremem cytrynowym
    Ostatnio edytowane przez Adam Okuń ; 25-01-2016 o 08:09
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Okuń Zobacz posta
    ...pora przeglądnąć prawie setkę książek kulinarnych, które mamy na półkach z naciskiem na zdjęcia
    ja z reguly zalamuje rece podczas przegladania ksiazek kulinarnych ale jest troche pozycji naprawde dobrych. warto tez jak ma sie czas polazic po dobrych blogach z dobrymi zdjeciami. czasem naprawde robia wrazenie.
    prawda jest jednak taka ze w Polsce ladne zdjecia nie sprzedaja bo od razu uwazane sa za "byt sterylne i wydealizowane". niestety u nas nadal smacznie i swojsko oznacza walniete chochla na talerz. powoli sie to zmienia ale bardzo powoli
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    za sailor'em. z trzech pierwszych zdjec nie wynika, ze to cos rybnego. makowiec sfotografowany w ten sposob chyba tylko by pokazac jego srebrna posypke, sernik suchy w odbiorze, a ciasto marchewkowe az prosi sie o towarzystwo marchewki lub/i cytryny. a ten widelczyk?! niby jest w kadrze ale sie bardzo tego wstydzi ;]
    D700 i 800 oraz trochę jeszcze więcej

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •