Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tuturutu Zobacz posta
    za sailor'em. z trzech pierwszych zdjec nie wynika, ze to cos rybnego. makowiec sfotografowany w ten sposob chyba tylko by pokazac jego srebrna posypke, sernik suchy w odbiorze, a ciasto marchewkowe az prosi sie o towarzystwo marchewki lub/i cytryny. a ten widelczyk?! niby jest w kadrze ale sie bardzo tego wstydzi ;]
    Bo to widelczyk z Ikei Dzięki za opinię.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  2. #12

    Domyślnie

    Kolejna próba podejścia w temacie kadr i ekspozycja. Ze światłem w cieniach walczę z pomocą "blendy" zrobionej z folii aluminiowej i kartonu. Zauważyłem, że ja mam chyba jakiś syndrom wampira bo boję się ostrego światła na zdjęciach. W kolejowych też...są na to jakieś leki?

    7. Gulasz z pręgi wołowej w sosie własnym. Przygotowany w 30 minut w szybkowarze. Genialna maszyna. Wołowina w ustach się rozpływała.

    8. Drugie ujęcie
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  3. #13

    Domyślnie

    gulasz to ciezka do focenia potrawa.. a tu brakuje nasycena i koloru bo strasznie to wyblakle.

    ps. jak ci minie etap szybkowaru polecam wolne duszenie, wielogodzinny piekarnik, powolne dojrzewanie itp
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #14

    Domyślnie

    Kiedyś jadłem rosół z szybkowaru. Smakował jak pasta do butów, ale byłem w gościach, więc nie mogłem marudzić. Po wizycie poszedłem na pizzę z pieca i niesmak mi przeszedł.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie wszystkie potrawy się do szybkowaru nadają. Co do pasty...nie trzeba szybkowaru by z rosołu pastę do obuwia zrobić ...wczorajsza goloneczka na kapuście była za to genialna.

    Co do kolorystyki. Teraz to widzę...

  6. #16

    Domyślnie

    Moim zdaniem coś zielonego fajnie by zaakcentowało ten gulasz, może kilka listków kolendry albo świeży liść laurowy?
    Nikon D3100/D7100 +N18-55/N35 F1.8/N50 F1.8/T90 F2.8 Makro/T70-300 USD/ S 8-16

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez technosasiad Zobacz posta
    Moim zdaniem coś zielonego fajnie by zaakcentowało ten gulasz, może kilka listków kolendry albo świeży liść laurowy?
    Masz absolutną rację. Miałem naszykowane listki pietruszki i ...poleciały do zupy. Osoba odpowiedzialna została ukarana.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  8. #18

    Domyślnie

    Za listki pietruszki w czymkolwiek do jedzenia kara powinna być ustawowa i obligatoryjna. Podobnie jak za uprawę i propagowanie szpinaku.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Za listki pietruszki w czymkolwiek do jedzenia kara powinna być ustawowa i obligatoryjna. Podobnie jak za uprawę i propagowanie szpinaku.
    Nowa władza daje Ci możliwości do przeforsowania postulatu tylko to ładnie ubierz w słowa ...a listki selera naciowego mogą być?

    9. Sałatka z kurczakiem i żurawiną. Chyba najjaśniejsze zdjęcie jakie jest w stanie przejść przez mój LR. Mam wątpliwości co do kadru ale kolory i światło chyba są okey...(?)
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Okuń Zobacz posta
    Chyba najjaśniejsze zdjęcie jakie jest w stanie przejść przez mój LR.
    myslales o fotografowaniu gornikow w kopalni?
    a tak serio - fotografia jedzenia to swiatlo, kompozycja i stylizacja. to pierwsze jest nijakie, drugie lezy i kwiczy, trzecie nie istnieje. nie oszukujmy sie - poza podaniem na tacy prze kucharza i styliste, z reguly fotorgaf zarciowy musi byc niezlym kucharzem i magikiem w ukladaniu tego na talerzu.
    co do salatki sie nie wypowiem bo mnie zbanuja

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Za listki pietruszki w czymkolwiek do jedzenia kara powinna być ustawowa i obligatoryjna. Podobnie jak za uprawę i propagowanie szpinaku.
    pietruszki powinno byc mnooooostwo ... tak jak w tabbouleh - choc na focie ponizej jest jej z 10 razy a malo wg standardow libanskich

    najciekawsze jest to ze nawet ludzie nie jedzacy pieruszki salatke libanska rabia az milo

    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •