Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: softbox diy

  1. #1

    Domyślnie softbox diy

    Witam, czy robił ktoś z Was softbox z gridem własnej produkcji? Chciałbym spróbować swoich sił w fotografii studyjnej niestety niewielkim nakładem finansowym. Posiadam statyw reporterski, lampę reporterską Nissin Di866 Mark II ze stofenem wyzwalaną w CLSie oraz parasolkę białą, dyfuzyjną. Niestety właśnie ona zmusza mnie do takiego działania, ponieważ za dużo rozrzuca światła po ścianach, co jest bardzo irytujące w niewielkich pomieszczeniach. Czy moja lampa w softboxie będzie porównywalnie świeciła do lamp studyjnych np. Jinbei Pilot II 600? Czy lepszym rozwiązaniem jest światło stałe żarówki np. 400W od mojej lampy?
    Ostatnio edytowane przez andi87 ; 07-12-2015 o 16:30
    Zabaweczki

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze 600Ws to bardzo dużo, lampa reporterska nigdy nie będzie miała takiej mocy.

    Po drugie zamiast kombinować z robieniem softa, ogranicz sianie parasolki. Skoro już DIY w grę wchodzi, to kup karton jakiś gruby i zrób 'obudowę' do parasolki, która zasłoni ją z tyłu i ewentualnie z boku, pozwalając świecić w jedną stronę.

    Nie wiem natomiast czy to w ogóle ma sens, bo pewnie wydasz niewiele mniej niż na chiński soft...

    Kolejna rzecz, jeśli cieknąca bokami parasolka jest dla Ciebie problemem, to pewnie pomieszczenie nie jest za duże... a jeśli nie jest za duże, to lampy 400 czy 600Ws to zdecydowanie za dużo, będziesz miał te same problemy a nawet więcej.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Do małych pomieszczeń wg mnie tylko coś z gridem. Może zakup/zrób sobie beauty disha z gridem - łatwiej, szybciej, efektywniej będzie jednak niestety kupić...
    OM-D 10 Mk II

  4. #4

    Domyślnie

    @andi87,
    powtarzam to jak mantrę:
    własnej roboty , to najlepiej wychodzą dzieci,
    ale kombinuj, kombinuj

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. Zazwyczaj samoróbki tak się kończą, znam to. Niestety święty mikołaj w tym roku na długach.. Znalazłem na aledrogo softbox 50x70cm z gridem w cenie 113zł, jednak jest on z przeznaczeniem do lamp studyjnych. Czy do jego pierścienia jest gdzie się dokręcić z jakąś blachą do umocowania go na statywie? I co myślicie o softboksie parasolkowym bądź okcie, może to jest lepszy pomysł?
    Ostatnio edytowane przez andi87 ; 07-12-2015 o 19:51
    Zabaweczki

  6. #6

    Domyślnie

    andi,
    rozumiem , że święty też może być na debecie ale zauważ , że koszt zdobycia komponentów potrzebnych do DIY będzie bardzo podobny ( czasami wyższy i to nie paradoks) od ceny gotowego chińca.

  7. #7

    Domyślnie

    poświęć flaszke i kup parasolke softbox ???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •