Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw Szerokokątny do D5200

    Witam,
    posiadam Nikona D5200 + AF-S DX NIKKOR 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR i chciałbym do tego dokupić obiektyw szerokokątny, jednak nie wiem na czym się skupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Szukam w miarę dobrego obiektywu do 2000zł.
    Poczytałem trochę i zastanawiam się nad tymi:
    Tokina AT-X 116 PRO DX II AF 11-16 mm f/2.8
    AT-X 124 PRO DX II AF 12-24 mm f/4

    Może jest coś lepszego w podobnej cenie. Byłbym wdzięczny gdybyście mi pomogli. Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Jak dla mnie to rozważ używany N10-24. W tych pieniądzach znajdziesz. Co do Tokiny - lepsza jest 11-20 (lepsze powłoki i większy zakres) ale nowa przekracza 2000zł (Mam używaną na gwarancji wystawioną niedawno na naszej giełdzie w tych pieniądzach) . Poza tym - te Tokiny co piszesz to chyba: 12-24 i starsza 11-20 są na śrubokręt, więc nie będziesz mieć AF.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #3

    Domyślnie

    Tokina - zdecydowanie 11-20
    Masz jeszcze dwie Sigmy 10-20 no i Nikkora 10-24, zdecydowanie najlepszego uwa pod dx. Co chcesz focić?

  4. #4

    Domyślnie

    Głównie krajobrazy, jednak czasem może być potrzebny do zrobienia dobrego zdjęcia w ciasnych pomieszczeniach.

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie Nikkor 10-24, jak dobrze poszukasz to za 2000 znajdziesz

  6. #6

    Domyślnie

    To jeszcze zapytam o jedno. Znacie jakieś strony(poza allegro i olx), gdzie można dostać obiektywy w dobrej cenie?

  7. #7

    Domyślnie

    1. Nasza giełda
    2. Znane serwisy, np. na A...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #8

    Domyślnie

    Poczytałem jeszcze trochę i zastanawiam się czy autofocus jest mi potrzebny przy takich ogniskowych. Zastanawiam się między:
    Sigma 10-20mm f/3.5 ex dc hsm
    Nikon Nikkor AF-S DX 10-24 mm f/3.5-4.5G ED

    W internecie piszą, że oba obiektywy robią porównywalne zdjęcia. Różnica w cenie jest dość spora. Ponad 3tys. za nikkora w porównaniu do 1,5tys. za Sigmę to całkiem sporo. Co Wy uważacie? Czy faktycznie warto dopłacić i kupić Nikkora?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    Co do AF w UWA, to moja opinia jest taka, że wbrew pozorom i wielu innym opiniom jest bardzo przydatny, bo przy krótkich ogniskowych bardzo trudno się ręcznie ostrzy. Jeżeli planujesz robić wyłącznie krajobrazy i architekturę tym UWA, to faktycznie AF nie jest potrzebny, ale jeśli zechcesz go użyć w jakimkolwiek reportażu albo choćby do jakieś pamiątkowej foty gdzie obok osoby powinno być dużo tła, to może być ciężko bez AF. Ja to "przerobiłem" na FX i z Saymangiem 14/2.8 - super szkło ale tylko na duży dystans. Jak miałem ręcznie ostrzyć przy mniejszych dystansach i bez żadnego klina na matówce, to mnie trafiał szlag (sprzedałem go z tego powodu).
    Co tych dwóch szkieł o których piszesz powyżej - o sigmie nie powiem nic bo nie miałem, ale N10-24 ZDECYDOWANIE polecam! Poszukaj używanego, powinieneś znaleźć za około 2000zł a naprawdę warto.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #10

    Domyślnie

    Zobacz jeszcze Sigma 10-20ze zmiennym światłem, nie miałem,mam nikkora 10-24i jestem zadowolony, szczególnie pod słońce.
    Starsza sigma-uzywana powinna być tańsza od ww wymienionych obiektywów, a jakością chyba nie odbiega od nich, sądząc po opiniach i testach
    D90 N10-24 N18-105 N35 1.8G N60 2.8G N70-300VR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •