Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Moze 135mm/1,8 da rade "rozmyć" tak jakbyś chciał ?
    Warto spróbować !!!


  2. #12

    Domyślnie

    Sądzę że taka stałka nie zaspokoi potrzeb założyciela tematu.
    Pisał że czasami zabiera aparat na wycieczki i rodzina.

    Tak patrzę na twoje fotki i nadal przychodzi mi na myśl:

    + owszem Sigma 17-70 2,8-4 C jest spoko, ale niech zostanie przy swoim obiektywie, przynajmniej na razie bo może się okazać wydatek niepotrzebny na ten czas,

    + kalkulator GO
    (może być na smartfon
    np. https://play.google.com/store/apps/d...ghtylabs.focus)
    + niech trochę poczyta o tym 18-105.
    +stabilizacja nie zastąpi stabilnej postawy i prawidłowego trzymania aparatu (łokcie przy tułowiu).

    Domyślam się że fotki robione przy max otwartej przesłonie f/3,5 oraz ogniskowa zakres 18mm?.... Odległość 1-1,5m?

    Dla tych parametrów masz GO ok. 40 cm... reszta to mydło.

    Zapewne myślisz by ostra była cała kosiarka, a do tego wymagałoby przymknąć bardziej, np do f/4,5
    (dla przykładu dziura na f/5,6 jest to zakres niemal maksymalnej ostrości tego obiektywu dla ogniskowych 18-35mm, tak w centrum jak i brzeg)

    ale by na 35mm uzyskać taki sam kadr musiałbyś odejść kilka metrów. Tak ze 3.

    Dostaniesz GO ok.1-1,3m co oznacza że ostrząc na światła kosiarki masz ostre 50 cm przed (trawa) i około 80 za punktem ostrzenia czyli cała niemal kosiarka ....
    Do tego by tło było w miarę rozmyte ustawił bym maszynę dalej od tego żywopłotu, tak z 10 m, albo starałbym się wogóle ich nie łapać by nie psuł swoją obecnością.
    Można by też zastosować z tyłu jakieś jednolite tło, np. Zielone lub błękitne ?

    Obiektyw f/2,8 nie załatwi ci rozmytych krzaczków jeśli są tak blisko kosiary. I tak musisz ją od tego żywopłotu odstawić. Do tego może się okazać że jest za płytko, i i tak przymkniesz do f/4-5...

    Powtórzę to co wyżej napisałem: Sigma jest spoko, ostra, jasna i zawsze zdążysz ja kupić , ale na razie spróbuj popracować na tym co już masz.
    Pozdrawiam ?
    Ostatnio edytowane przez Tibi7 ; 08-12-2015 o 02:47
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  3. #13

    Domyślnie

    jasność obiektywu nie ma nic wspólnego z efektem kontrolowanego doświetlenia.. Po prostu w fotografii reklamowej, wypada w pełni zapanować nad źródłem światła a nie zdawać się na przypadek.
    Innymi słowy: łatwiej przestawić lampę ze statywem niż słońce tudzież traktor Pozdro i powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez avlimoney ; 10-12-2015 o 15:59 Powód: mój adwokat to wie najlepiej :)
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  4. #14

    Domyślnie

    Ja bym postawił na:
    - statyw z średniej półki (takie minimum to 300-500 zł), VELBON, SLIK - brałbym coś z tych firm.
    - lampa błyskowa (najlepiej Nikona, lub Metz czy Nissin)
    - filtr polaryzacyjny (B+W są chyba najlepsze, ale też dość drogie, Hoya, Marumi mogą wystarczyć).
    ...i na razie poczekał ze zmianą obiektywu.

  5. #15

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam.... I ręce opadają...

    Cytat Zamieszczone przez avlimoney Zobacz posta




    ......jasność obiektywu nie ma nic wspólnego z efektem kontrolowanego doświetlenia....

    ....
    "...efektem kontrolowanego doświetlenia..."

    Czy aby o taki efekt pytał się założyciel tematu??
    ---------
    Odnośnie :

    Cytat Zamieszczone przez Romuś Zobacz posta
    Ja bym postawił na:
    - statyw z średniej półki
    ....
    - Lampy...
    - filtr polaryzacyjny...

    .....
    Przepraszam, a jak te rady maja sie do zapytania kolegi który założył temat?

    O ile statyw może się odnosić do zapytania o VR, to jak się ma do tego lampy i polarki??



    Wyjaśnienia dla obojga przedmówców.
    Otóż podał założenia (cytuję):

    .... N 18-105 3,5-5,6.
    Teoretycznie mi wystarcza, jednak oczekiwałbym czegoś więcej, bo wydaje mi się, że obiektyw ten trochę ogranicza możliwości tego aparatu - chyba przydałoby się coś 'jaśniejszego' ze stałym światłem (oczywiście ze stabilizatorem) celem np wyodrębnienia fotografowanego obiektu na tle otoczenia.
    ....
    celem np wyodrębnienia fotografowanego obiektu na tle otoczenia.....!!!!!


    ...
    zajmuję się sprzedażą maszyn ogrodniczych, w związku z powyższym fotografuję je zwykle w 'plenerze'

    Chciałbym kupić coś, co zdecydowanie polepszy jakość zdjęć - tak, aby móc wyciągnąć głębię ostrości i pstrykać zdjęcia z rozmyciem.
    ...móc wyciągnąć głębię ostrości i pstrykać zdjęcia z rozmyciem....!!!!

    .....i dlatego zastanawia się nad zakupem obiektywu z dużą dziurą, choć tak naprawdę może on mu dać zbyt małą GO przy niektórych parametrach, w których krzaki owszem będą wyglądać jak zielona chmurka ale w GO znajdzie się tylko np.reflektor ...


    Tu chodzi by merytorycznie mu coś poradzić odnosnie tematu, należałoby się więc go trzymać.
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  6. #16

    Domyślnie

    Już wyjaśniam. Wbrew pozorom lampa flash nie służy tylko zdjęć w "ciemnicy", dużo daje też (z odpowiedniej odległości) w słoneczny dzień i na otwartej przestrzeni. A polar chroni przed odblaskami, itp. Jak zdjęcia się robi do e-sklepu, itp. to lepiej polegać na statywie a nie robić z ręki i liczyć że VR załatwi wszystko.

  7. #17

    Domyślnie

    "Ale nawet inna-lepsza optyka (z mniejszą GO) nie wpłynie tak znacząco na poprawę ekspozycji materii reklamowanej jak oświetlenie od którego w tym przypadku zależy najwięcej." - dbaj żeby nic nie opadało.. wypnij pierś i otwieraj się na nowe horyzonty
    ... ból można dzielić, szczęście się mnoży... Nadzieja mnie miażdży w dłoniach Bożych ...

  8. #18

    Domyślnie

    Piszecie jaki efekt chcielibyście uzyskać, a pomijacie to jaki efekt chce uzyskać "pytający" Lukesh.

    To tak jakby iść do sklepu a Sprzedawca chce nam wcisnąć coś innego.

    Wasze rady to: wydaj kasę ma rzeczy które wydają się wam potrzebne...wam potrzebne, nie jemu.

    Ja radzę: zapoznaj się z tym co masz, trochę poczytaj dasz radę to zrobić tym obiektywem.....może przestaw fotografowany eksponat dalej od tła (da się to zrobić nawet z traktorem, a co dopiero kosiareczką "F1"), i poczekaj z nowymi zakupami.
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  9. #19

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem mniejsza GO / jaśniejszy obiektyw to nie jest kluczowa sprawa, żeby kosiarki "apetyczniej" wychodziły niż na zaprezentowanych zdjęciach. Skupiłbym się na tym, żeby:
    1. zdjęcia były proste, nie krzywe (ukośne),
    2. nie robione w środku dnia, przy palącym słońcu, tylko przy słabszym, mniej kontrastowym oświetleniu,
    3. unikałbym jasnego, prawie białego nieba w tle; ustawiałbym scenę tak, żeby tłem były rośliny, krzewy, a niebo żeby było poza kadrem,
    4. sprawiłbym sobie statyw i precyzyjnie bym kadrował oraz ustawiał ostrość na każdej klatce w zaplanowany sposób,
    5. odszedłbym z aparatem dalej od kosiarki i podzumował, żeby uzyskać węższą perspektywę i właściwy poziom rozmycia tła.
    Tak ja bym do tego podszedł, zawodowiec pewnie zrobiłby to inaczej

  10. #20

    Domyślnie

    Tu wszyscy doradzają co kupić, bo to forum sprzętowe. Jeśli chodzi o technikę wykonywania zdjęć to jest tu odpowiednie subforum.

    Pugialres dobrze to wszystko opisał, takie traktorki można odseparować od tła 18-105 VR bez większych problemów.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •