Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Sprzęt pokazany przez kolegę Wojteksw to doskonały sprzęt do astro, ale również do fotografowania w dzień. Po wydaniu około 8000 zł możemy się cieszyć fajnymi zdjęciami nocnego nieba...
    Za 800-1300 zł dajcie sobie spokój - tylko się zniechęcicie.... Sam notaż pod teleskop (klasy HEQ-5) to koszt sporo powyżej 4000 zł. A to tylko montaż! Do tego dobry teleskop, (a nie atrapa teleskopu), złączki, grzałka się może przydać, szukacz....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #12

    Domyślnie

    Astrofotografia to nie jest tanie hobby , aby mieć zadowolenie z uzyskanych zdjęć trzeba zainwestować w dobry stabilny montaż, dobry refraktor, zalecam kamerę CCD mono dedykowaną do astro, komplet filtrów LRGB. Ważną częścią składową jest dobry zasilacz do montażu, musi byś stabilny, każda zmiana napięcia powoduje nierównomierne prowadzenia montażu i gwiazdy są przecinkami. Wiele dodatków wykonaliśmy we własnym zakresie takie jak opaski grzejne, mocny pier zabetonowany na stałe. Mój Tomek jest zakręcony w tym temacie i od kilku lat wszystkie stypendia przeznaczał na sprzęt astro. Chociaż z perspektywy minionego czasu było warto, dzięki osiągniętym wynikom na olimpiadach z astronomii i astrofizyki na szczeblu krajowym i międzynarodowym mógł sobie wybierać studia bez stresu o wyniki matury.
    Warto zapoznać się z tematem na naszym forum http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166496
    Jest tam wiele ciekawych uwag.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  3. #13

    Domyślnie

    w tej kasie to wolę ;p
    http://fotoblogia.pl/7048,nikon-d810...strofotografii

    a tak poważnie mówiąc to na moje potrzeby zdjęcie łysego i kilku gwiazdek wystarczy=p


    Dziękuję za temat , w wyszukiwarce mi go nie wyszukało :/
    Ostatnio edytowane przez blade ; 02-12-2015 o 22:54

  4. #14

    Domyślnie

    Ładna ta astro-fotka, podoba się. Sprzęt też. Spodziewałem się, że za wymienioną kwotę nic sensownego się nie kupi.

    Astrofotografia to nie jest tanie hobby.......
    Które hobby jest tanie?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •