Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Aparat w tel robi zdjecie kiedy chce, lustro kiedy chcesz (nawet w ciezkich warunkach na MF)

    O glebi ostrosci nawet nie wspominam, bo to oczywistosc.

    Chcesz sie zajac fotografia, kup lustro lub bezlusterkowca. Zdjecia z aparatu w iphonie znajdziesz na fejsie, fotki z luster na np 500px. Roznice zobaczysz golym okiem.

  2. #12

    Domyślnie

    Różnica między telefonem, nawet IP6, a lustrzanką to jakość zdjęć przy małej ilości światła i głębia ostrości - mowa o samych zdjęciach.

    A co daje lustrzanką, czy bezlusterkowce - pełną kontrolę nad tym jak robimy zdjęcie, znacznie krótsze i dłuższe czasy migawki, możliwość użycia porządnej lampy błyskowej, wielokrotnie krótszy czas reakcji (szybkość ustawiania ostrości i opóźnienie spustu), zdjęcia seryjne, skuteczną stabilizacja i znacznie większy zakres ogniskowych.
    Z takim 18-105 może robić i szerzej i znacznie przybliżyć.

    Przy dużej ilości światła jakość zdjęć nie będzie się zbytnio różnić, ale podobną jakość dostaniesz również z kompaktu za 500zl.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Nie zgodzę się z tezą jakoby to tylko lustrzanka dawała kontrolę nad zdjęciem - to już nie są czasy matryc VGA.

    Sam często będąc w podróży sięgam po LG G4, który siedzi w kieszeni zamiast wyjmować lustrzankę z plecaka - w telefonie mam pełną kontrolę zarówno nad czasem, balansem bieli, kompensacją, pracą AF oraz czułością, a do tego mam stabilizację oraz zapis w raw

    Owszem - nie zdarza się to zbyt często, bo jednak w jakimś celu człowiek nosi te kilogramy soczewek i elektroniki, ale są czasem sytuacje, w których wyjęcie telefonu jest szybsze oraz bezpieczniejsze.
    Czarny pasek na żółto haftowany

  4. #14

    Domyślnie

    o boze to jak masz dostep do d5100 do zrob zdjecia przy zarowym tzn w domu wieczorem i zobaczysz roznice do czego sie 6s nadaje a do czego lustrzanka

    na spacerku w dzien bedzie 6s super czy np na plazy na wakacjach do zdjec na fejsa lub na ogloszenia na allegro
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    o boze to jak masz dostep do d5100 do zrob zdjecia przy zarowym tzn w domu wieczorem i zobaczysz roznice do czego sie 6s nadaje a do czego lustrzanka
    Robiąc w świetle żarowym zdjęcia nikonem d5100 trzeba pilnować balansu bieli (a najlepiej robić w raw). W przeciwnym wypadku wynik, a konkretnie kolorystyka, może być gorsza niż z iphona. Co nie zmienia faktu, że lustrzanką DA SIĘ zrobić lepsze zdjęcia niż telefonem - tylko niekoniecznie przy ustawieniach auto.

  6. #16

    Domyślnie

    ciekaw jestem ile osób da się wkręcić e tę dyskusję???

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Robiąc w świetle żarowym zdjęcia nikonem d5100 trzeba pilnować balansu bieli (a najlepiej robić w raw). W przeciwnym wypadku wynik, a konkretnie kolorystyka, może być gorsza niż z iphona. Co nie zmienia faktu, że lustrzanką DA SIĘ zrobić lepsze zdjęcia niż telefonem - tylko niekoniecznie przy ustawieniach auto.
    Nie mam iP6, ale tam AWB działa idealnie?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #18

    Domyślnie

    Wprawdzie to nie najnowszy itelefon, ale poniżej masz linka do porównania z Fujufilm X-T1 - jeśli zamiast niego weźmiesz jakieś (nie za stary model) lustro APS-C Nikona, Canona, czy jakiegoś bezlusterkowca np. Sony, to rezultaty powinny być zbliżone do Fuji.
    http://www.theverge.com/2014/8/22/60...-vs-pro-camera
    Myślę, że to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli jeszcze czegoś trzeba, to w internecie jest masa porządnych i szczegółowych testów i porównań - wystarczy poszukać.
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Nie mam iP6, ale tam AWB działa idealnie?
    Też nie mam, dlatego napisałem "może być". Bo robiłem różnymi komórkami i kompaktami i zdarzało się, że automatyczny balans bieli działał lepiej, niż auto w lustrzance Nikona.

    edit: Dotyczy to głównie światła żarowego o niskiej temperaturze barwowej i oświetlenia jarzeniowego. W świetle dziennym auto balans bieli D5100 dziala moim zdaniem dobrze.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 09-12-2015 o 15:44

  10. #20

    Domyślnie

    Myślałem, że pytasz tak dla żartów. Może IPHONE jest najlepszym czy jednym z najlepszych telefonów, ale to tylko telefon. Nie wyobrażam sobie robienia fotek bardziej na poważnie telefonem czy tabletem. Widziałem, że niektóre zegarki mają teraz jakieś cuda, zaraz będą też pewnie robić zdjęcia. Mimo wszystko ja w to nie wchodze

    Co do D5300, to jest to chyba obecnie najlepszy wybór z linii D5xxx (tzn. optymalny, bo D5500 jest IMO za drogi).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •