Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D7100 problem? LiveView

    Witam serdecznie.mam pytanie dotyczące trybu lv. Bo chyba mi nie ostrzy. Szkło 35 1.8g ustawiam na teście do Focusa w czarny środek, odległość ok 2m f4, na statywie. Przybliżam zielony kwadracik prawie na full. Naciskam spust kręci z 3razy i nie ostre. Puszczam przycisk sam podgląd ostry.w manualu wyostrzę w lv super. Przez wizjer AF działa dobrze po zrobieniu mikroregulacji. To samo mam ze szkłem 60 2.8, które jest ponoć rewelacyjnie ostre a w lv, identycznie zachowuje się jak 35mm.
    Ostatnio edytowane przez arturroo123 ; 24-11-2015 o 14:19

  2. #2

    Domyślnie

    Na jednolicie czarnej powierzchni może być problem, af oparty na detekcji kontrastu (LV) jest baardzo słabiuitki, zwłaszcza jeśli światło nie jest wybitne. Nakieruj go na coś kontrastowego i powinien zaskoczyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam tego aparatu. Zgaduję, że aparat nie jest w stanie wyostrzyć na wzór na użytym przez Ciebie "teście autofocusa" metodą detekcji kontrastu, która jest używana do AF w trybie LV. Spróbuj użyć innego motywu do testu.

  4. #4

    Domyślnie

    LV w lustrzankach znacznie odbiega temu w kompaktach, poprawnie ostrzy na kontrastowe powierzchnie i przy dobrym oświetleniu.
    To samo dotyczy AF-F przy filmowaniu, marnie to działa.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    za namową kolegów, zrobiłem jeszcze jeden test, aparat na statywie 1,5m od dobrze oświetlonej buteleczki koloru żółtego z małym czarnym krzyżykiem na środku(toksyczne). aparat ustawiony na a-fs [normal] ustawiam na LV mała zielona kropka idealnie na krzyżyku robię fotę i ostrość jest ok, teraz powiększam kwadrat prawie na maksa mała zielona kropka znika, w ekraniku mam duży krzyżyk w centrum kadru wciskam spust obiektyw robi , ziuu,ziuu,ziuu i kicha obraz nieostry, odpuszczam spust i w ekraniku obraz ostry, znowu do połowy spust ziuu,ziuu,ziuu i kicha, odpuszczam ostro, może na max zbliżeniu ten typ tak ma? zobaczcie jak jest u was
    obiektyw 35mm1.8g przy nikkorze af-s 60 2,8 to samo. jak coś zobię tyci filmik i umieszczę na yt. jak chcecie.


    [
    Ostatnio edytowane przez arturroo123 ; 24-11-2015 o 21:05

  6. #6

    Domyślnie D7100 problem? LiveView

    Chyba mam podobny problem z tym samym zestawem.
    Co zauważyłem:
    Live view, AF on = obraz w live view jest jakby nie doostrzony, wystarczy przełączyć AF na manual i podgląd live view od razu się wyostrza, dzieje się tak bez dotknięcia pierścienia ostrzenia, przyłączam AF na auto i obraz jak za dotknięciem magicznej różdżki znowu się lekko rozmywa.
    Z tego co widzę to nie ma to wpływu na ostrość zdjęcia finalnego, te z AF on i AF off wyglądają identycznie.
    Z tego powodu chce zaktualizować soft aparatu żeby zobaczyć czy pomoże.
    Ostatnio edytowane przez obuch ; 24-11-2015 o 21:40
    D50

  7. #7

    Domyślnie

    D7100 ale inny obiektyw i tak na szybko teraz sprawdziłem i chyba nie mam tego problemu, ale przy dużym powiększeniu widoku przy LV, tak jakby procesor nie wyrabia i spada mu ilość wyświetlanych klatek, obraz potrafi się rozmyć
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie D7100 problem? LiveView

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    D7100 ale inny obiektyw i tak na szybko teraz sprawdziłem i chyba nie mam tego problemu, ale przy dużym powiększeniu widoku przy LV, tak jakby procesor nie wyrabia i spada mu ilość wyświetlanych klatek, obraz potrafi się rozmyć
    Możesz sprawdzić czy po wyostrzeniu na auto i przełaczeniu na manual, bez ruszania pierścienia, obraz na ekranie sam się wyostrzy bardziej?

    Nie wiem czy na foto z tel będzie widać, na żywo różnica w ostrości podglądu jest baaardzo znaczna. Ostrzałem telefonem na górny lewy i znaczek S.
    Zachowanie jest w 100% powtarzalne.

    D7100, 35 1.8g AF auto:

    AF manual, dotkniety tylko przełącznik AF

    I podobny test z tamronem:


    Co ciekawe, po przełaczeniu na manual ramka jest na czerwono a obraz mówi co innego


    Ogólnie problem wkurza jeśli mocno przybliżymy kwadrat, w innych przypadkach jest do przełknięcia.
    Ostatnio edytowane przez obuch ; 24-11-2015 o 21:57
    D50

  9. #9

    Domyślnie

    no właśnie jak napisał kolega obuch może to problem że proc...nie wyrabia ma max zbliżeniu, bo przełączeniu na manual obraz jest ok, jutro sprawdzę jeszcze na 55-300 z VR może z VR będzie oki.

  10. #10

    Domyślnie D7100 problem? LiveView

    Cytat Zamieszczone przez arturroo123 Zobacz posta
    no właśnie jak napisał kolega obuch może to problem że proc...nie wyrabia ma max zbliżeniu, bo przełączeniu na manual obraz jest ok, jutro sprawdzę jeszcze na 55-300 z VR może z VR będzie oki.
    Chyba nie do końca to, bo przybliżenie jest to samo.
    Chyba że mechanizm AF robi aż tak duży narzut i przy równoczesnym przybliżeniu i auto-ostrzeniu rzeczywiście nie ogarnia.
    Sprawdzę czy wybuchnie jak z aktualizuję soft i dam znać czy coś lepiej/gorzej.

    //
    Niespodzianki nie było i na nowym sofcie jest podobnie, jak żyć?
    Ostatnio edytowane przez obuch ; 24-11-2015 o 22:13
    D50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •