Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Oslo: Statoil

  1. #1

    Domyślnie Oslo: Statoil

    Nowoczesna architektura w Oslo to nie tylko Barcode i Opera. W jednej z podmiejskich dzielnic, Fornebu, na miejscu dawnego lotniska wybudowano dzielnicę biurową. Najbardziej efektownym budynkiem jaki tam zobaczyłem jest z pewnością siedziba Statoil (nie centrala – ta wciąż znajduje się w Stavanger).
    Budynek zaprojektowany został przez norweskie biuro architektoniczne A-Lab, budowa zakończyła się w 2012. Co prawda jeden z moich znajomych (obecny na tym forum ) ocenił, że wygląda to jakby makieta się rozwaliła w drodze do klienta, ale ten mimo tego stwierdził że i tak to wybudują , ale w rzeczywistości budynek wygląda na świetnie zaplanowany, i wywiera niesamowite wrażenie – przynajmniej na mnie. Jest zbudowany z pięciu modułów: dwa na najniższym poziomie, dwa kolejne „położone” na nich w poprzek (prawie prostopadle), i jeszcze jeden na górze, po skosie.
    Nie miałem niestety najlepszych warunków jeśli chodzi o pogodę i światło, więc pozwoliłem sobie na trochę zabawy w postprocesie, aby podkreślić niezwykłość tego budynku.



    - 1 -



    - 2 -



    - 3 -



    - 4 -



    - 5 -



    - 6 -


  2. #2

    Domyślnie

    Mają rozmach skurczybyki, a gdzie dystrybutory na tym statoilu? Tankowanie bezprzewodowe? Technika...

    ;]

    4,5,6 to moi faworyci. Kolorki 1,2 super.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawie przedstawione nr 4 przoduje MZ.
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  4. #4

    Domyślnie

    4 jest genialna. 1 ciut za jasna w odbiorze, ale całość na najwyższym poziomie
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    Czwórka faktycznie robi wrażenie. Niesamowita budowla

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie 4 wygrywa za całokształt czyli kadr, kolory itd...

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie również 4,5,6 najfajniejsze w odbiorze i chyba właśnie 4 najlepiej obrazuje ten budynek
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie "naj" nr 5, bardzo lubię takie kreatywne zestawienia płaszczyzn, bursztynowe barwy bardzo ładnie dopełniają całości. Następnie wyróżniłbym nr 4, spektakularny widok i kadr, ten budynek jest samowystarczalny jeśli chodzi o zapewnienie planów w kompozycji. Mam nadzieję, że trolla, który zasadził iglaka na pierwszym planie dosięgnie fotograficzna klątwa . Podoba mi się kadr na nr 6, dobrze pokazuje obiekt. Nie wiem, czy nie byłoby lepiej jednak w kolorze, gdyby udało się uzyskać barwy zbliżone do tych z nr 3. Kadrowo i dokumentacyjnie podoba mi się nr 1, aczkolwiek postproces jest jak na mój gust nieco (nie bardzo) za odważny (ziarno na niebie, rozkład świateł na elewacji). Nr 2 i 3, dobrze uzupełniają zestaw.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za opinie. Spodziewałem się, że jedynka i dwójka będą odebrane jako zbyt jasne. Po zastanowieniu, szóstkę pewnie mógłbym obrobić inaczej. Bardziej podeszły mi inne kadry, dlatego też zdecydowałem się w tym przypadku na trochę inne podejście. No i to był w zasadzie kadr "na do widzenia", było już bardzo ciemno, więc nawet mimo bracketingu nie miałem aż takiej swobody obróbki.
    Odnośnie iglaka - akurat tak stanąłem, nie przeszkadzał mi nawet tak bardzo jak ten rozmyty wiecheć po prawej Akurat od tej strony przed budynkiem znajduje się spora otwarta przestrzeń, więc nie było problemu z tym żeby odejść dalej. Traci się wtedy niestety dynamikę, jaką daje szeroki kąt.

    Zamknę serię jeszcze dwoma kadrami:



    - 7 -



    - 8 -



  10. #10

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia. Zdecydowanie zgadzam się z uwagą o makiecie

    Na 2 pozbyłbym się świateł w oknie na samym środku.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •