Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zaułek niewiernego Tomasza

    Witam!
    Jak w tytule, jak zwykle wszelkie uwagi mile widziane!

    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Chce sie napisac: przeczytaj swoją sygnature
    Jesteś z Krakowa a nic nie wydobyles z tego miejsca. Zaułek właściwy zreszta jest ciut obok.

  3. #3

    Domyślnie

    Wrzuć swoją lepszą fotę z tego miejsca...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Wrzuć swoją lepszą fotę z tego miejsca...
    Niestety muszę przyznać ze smutkiem, że taka odpowiedź to jedna z najgorszych możliwych odpowiedzi... Już nei tylko pod względem zwykłej kindersztuby, ale ze względu na zwykłe mylenie pojęć... W Europie tak mniej więcej od Moliera utrwalił się zwyczaj, żeby nie odpowiadać krytykowi: te, jak ci się nei podoba, pokaż czy napiszesz lepszą sztukę, skomponujesz lepszą operę czy namalujesz lepszy obraz. Ludzie zdążyli (już wtedy) zauważyć, że są inni, którzy samymi nie będąc twórcami znają się na tym, żeby daną twórczość ocenić w sposób fachowy.

    Na przykład taki Kałużyński nie nakręcił nigdy ani sekundy filmu, co nie przeszkodziło mu być perłą europejskiej krytyki filmowej. Nikomu nie wpadło do głowy pytać go po wygłoszeniu opinii: te, jak ci sie nie podoba, pokaż jakiś swój lepszy film...

    Nie chcę powiedzieć, że kolega Jurkarol jest perłą krytyki, bo być może się zna, a być może nie - za mało go znamy i nie wyrobił sobie jeszcze jakiejś renomy, więć w jakimś sensie rozumeim Twoje rozgoryczenie, że przychodzi ktoś o kim mało wiemy i dość obcesowo robi aluzje. Powiadam, rozumiem to. Ale co do zasady - takie odpowiedzi jakie dałeś są słabe...

    A jeśli chodzi o zdjęcie - to niestety ja się przychylam do opinii, że nie porywa.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!
    Dzięki za za zabranie głosu, mam pełną świadomość, że ta fota nie porywa i że moja odpowiedź nie była najlepsza w tej sytuacji...

    Chciałem raczej pokazać coś, czego mi się nie udało pokazać, ale tak bywa...

    Co do krytyki - z racji mojej pracy zawodowej jestem zarówno recenzentem, jak też recenzowanym. Jestem przyzwyczajony do oceniania i krytykowania praktycznie wszystkiego co robię i z każdej nawet całkowicie negatywnej recenzji staram się czegoś nauczyć, żeby: albo poprawić to co już jest zrobione, albo nie sknocić czegoś innego w taki sam sposób.

    Każdą recenzję rozumiem jako sygnał, co trzeba poprawić, lub czego się nauczyć.
    Ale żeby tak się stało, to krytyk powinien wypunktować, co mu się nie podoba, bo tylko wtedy negatywna opinia pozwala na nauczenie się czegokolwiek poza zamilknięciem i tworzeniem do "szuflady". Między innymi w tym celu wrzucam czasem moje wypociny na forum...
    Od razu muszę tu zaznaczyć, że ogromna większość opinii (oczywiście również negatywnych) dotyczących moich knotów spełnia te kryteria dobrej recenzji ( dzięki Wszystkim za to!) i staram się z nich korzystać.
    Na naszym Forum zasady komentowania zdjęć są znane i zasadniczo zgodne z tym co napisałem powyżej i generalnie jest zalecane, żeby po prostu wypunktować, co się nie podoba...
    No ale już wystarczy, w każdym razie dzięki za odpowiedzi!
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #6

    Domyślnie

    ck dezeter - po prostu nie ma sensu o tym zdjęciu pisać, jest takie nijakie. Zaułek jest magiczny w jakiś sposób, a tu mamy jakiś przypadkowy pstryk, byle jaki fragment.
    Swiatlo plaskie, przypadkowy kadr; czesciowo wystepuja tu elementy ulicy i czesci dachow, sa uciete albo znow niepotrzebne...
    Ponieważ lubię Zaułek i Dym, to takie zdjecie mnie tylko rozdraznilo
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 23-12-2015 o 01:11

  7. #7

    Domyślnie

    Witam!
    Dzięki za doprecyzowanie. Teraz już mam jasność. Trzeba dokładniej pomyśleć co i jak się chce pokazać na fotce.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z jurkarol. Zaułek potrafi być niesamowity (choć chyba nie mam własnego zdjęcia). Wiele razy na żywo widziałem jego różne oblicza. Na Twoim zdjęciu tego brakuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •