Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu obserwuję tendencję na odchudzanie aparatów w każdym możliwym aspekcie. Pojawiły się głosy (poparte konkretami) odnośnie tego że m. in. D800 ma dużo słabszą konstrukcję niż D700 itp.

    Kiedyś ludziom spadały D70 i niewiele się działo, teraz sprzęt nie znosi błędów użytkownika.

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r.pszczolkowski Zobacz posta
    ...ciężko je poważnie rozdupcyć?
    Daruj sobie takie sformułowania....
    Nie wiem czy warto wymieniać obudowę... jeżeli to tylko takie pęknięcie jak widać na zdjęciu i aparat działa to wg mnie szkoda pieniędzy....
    Jedna z moich D70s spadła kiedyś ze sporej wysokości i poza uszkodzeniem dekielka obiektywu nic się nie stało... miałem raz wywrotkę na lodzie z D300 (aparat w torbie) - żadnych uszkodzeń.... pamiętam że są na forum historie poważnych upadków D200 i D300 - to wytrzymałe bestie - popękane ale też działały... W sumie ta wysokość i podłoże to raczej pikuś przy tamtych historiach ale nie demonizowałbym roli konstrukcji korpusu. Pewnie dużo zależy którą płaszczyzną aparat zetknie się z podłożem...
    To kolejna przestroga dla innych - warto biorąc aparat do ręki od razu założyć pasek na szyję... użytkownicy szelek reporterskich ryzykują więcej ale jest to ryzyko opłacane

  4. #14

    Domyślnie

    Upadł mi kiedyś D5000 z Sigmą 10-20mm. Nic mu się nie stało. Spadł z 1,5-1,6m na beton.

  5. #15

    Domyślnie

    Dobrze, na przyszłość będę się wyrażał w bardziej kulturalny sposób, to było z mojej strony niedojrzałe Pierwszy raz nie schowałem aparatu na noc do pokrowca i szuflady, i po ciemku, prawie we śnie, szukając włącznika światła ściągnąłem go za smycz :/ A co do pęknięcia i wymiany tego elementu, to zależy mi na szczelności, bo często się zdarza, że fotografuję w deszczu. A może ktoś mi jeszcze powiedzieć coś na temat dźwięku kuleczki, która służy do wyczuwania pozycji aparatu? Przed upadkiem nie zwracałem uwagi, więc nie pamiętam, czy występował, a teraz się nim martwię. U kogoś też jest ta grzechotka?
    D7100

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r.pszczolkowski Zobacz posta
    ... A może ktoś mi jeszcze powiedzieć coś na temat dźwięku kuleczki, która służy do wyczuwania pozycji aparatu? Przed upadkiem nie zwracałem uwagi, więc nie pamiętam, czy występował, a teraz się nim martwię. U kogoś też jest ta grzechotka?
    Tak grzechocze, ma grzechotać, to normalne - o ile to owa kuleczka Ci się tam telepie
    Generalnie, to pytanie każdego nowego posiadacza lustrzanki - aż dziw, że dopiero teraz na to zwróciłeś uwagę. Może przedtem czujnik Ci nie działał, a teraz "dzięki' upadkowi się odwiesił

    To oczywiście wszystko żartem piszę

    I tak miałeś farta. Upadek upadkowi nie równy - to wszystko fizyka i skutki zależą od wielu zmiennych. Ja bym na razie używał aparatu i sprawdzał go w boju. Jak wszystko będzie OK, to wymianę obudowy możesz odpuścić sobie lub odłożyć w czasie. A pęknięcie spróbowałbym załatać jakimś nie agresywnym klejem - choć decyzja o naprawie to kwestia formy użytkowania aparatu. W moim wypadku z racji zdjęć wykonywanych głównie przy okazji bieszczadzkich wędrówek - naprawy dokonał bym wcześniej niż później.

    Jak już pokazano - tylko niektóre elementy szkieletu są magnezowe, reszta to tworzywowe kompozyty
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  7. #17

    Domyślnie

    Ale tył ma chyba cały poszyty magnezowym stopem. Na szczęście pękł właśnie tam, więc mam szczęście.

  8. #18

    Domyślnie

    Możesz być pewny że jak wyślesz do serwisu to na samej obudowie się nie skończy. Tak więc darowałbym sobie naprawę jeśli aparat działa, wynień bagnet i po krzyku. Serwisu nie oszukasz że upadł, a przy takiej usterce tracisz gwarancje, bo upadek może mieć wpływ na wszystkie podzespoły, tu serwis ma nieograniczone pole interpretacji co jeszcze trzeba wymienić
    Tak że się nie zdziw jak potem zobaczysz rachunek, a o gwarancji zapomnij
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #19

    Domyślnie

    Nawet nie miałem zamiaru ściemniać, że mi nie upadł. Przed naprawą poproszę o kosztorys naprawy i zobaczę, co oni tam nawymyślali. Nie zmuszą mnie przecież do decyzji o wymianie wszystkiego tego, co mi tam "znajdą". Pęknięty element muszę wymienić, a przy okazji dowiem się czegoś na temat ewentualnych uszkodzeń wewnątrz.
    D7100

  10. #20

    Domyślnie

    markB już podał odpowiedni link, ale pozwolę sobie powtórzyć


    Przez moment miałem nadzieję, że może ten szkielet magnezowy pokryty jest tworzywem i to tylko ono pękło - ale po testach "organoleptycznych" - w dotyku czuć wyraźnie, iż elementy magnezowe są nieco chłodniejsze od tych z tworzywa - tak więc jakąś tam nieszczelność korpusu niestety masz.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •