Close

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 117 z 117
  1. #111

    Domyślnie

    Z wypowiedzi można wywnioskować , że dla większości SB 5000 to badziew tylko, że ocena polega na opini gdzie została wyprodukowana i ile kosztuje, bo większość osób posiada 910 a przecież ona jest podobnie wykonana czyli co to już nie jest badziew? Cena cena no faktycznie jest duża ale jeśli kosztowalaby 1500zl sądzę że była by polecana na tym forum, wiec teraz nie do końca rozumiem uważacie w końcu ze jest badziewiem bo badziewiem chińskim bym tego nie nazwał ponieważ wiele osób używa Strobosy i Yn wiec to samo można powiedzieć by o nich czy chodzi bardziej o cene ?

    Jesli chodzi o A1:

    - akumulator ale z czasem przeciez przyda się drugi. Z jednej informacji słyszałem, że są lub były, problemy z akumulatorem tylko nie wiem ile w tym prawdy.

    - lepsze swiatlo ponieważ ma okragla głowice i szkiełko.

    - przejście cieni jest bardziej łagodne na krawędziach od Sb?

    - To że ładniejsza i bardziej prosta to już trochę mniej ważne.

    - Końcówki na magnes jak napisał Dariusz przy mocniejszym ruchu spadają?

    - niepowtarzalność błysku i jej stałej temperatury (to Sb juz tego nie potrafi?)

    Moc pomiędzy tymi lampami nie da się tak dokładnie teoretycznie obliczyć ale czy to będzie chociaż 30% porównując np do sb5000?

    V1 ma się pojawić na początku listopada.
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 30-10-2019 o 14:06

  2. #112

    Domyślnie

    SB800 i SB910 to chyba najbardziej opłacalne lampy w systemie. Właściwie gdyby nie przegrzewający się palnik, to możnaby jeszcze SB900 dołączyć. To są lampy, których cena nie zwala z nóg (nawet ceny nowych, choć wiem że to były inne czasy), są niezawodne, powtarzalne, w pełni współpracują, świetnie błyskają w TTLu. SB5000 nie oferuje wiele więcej względem SB910, a kosztuje dużo, więc stąd komentarze, że jest droga. Jest też wykonana gorzej od swoich topowych poprzedniczek, nie tylko dlatego, że w Chinach, ale spasowanie i jakość materiałów jest na poziomie SB700. Może stąd takie wnioski... Jest w tej chwili topową lampą, jako jedyna pracuje z nowym systemem wyzwalania z D5/D850/D500, ma innowacyjny system chłodzenia, który ponoć pozwala błyskać bez ograniczeń. Tyle, że część z nas jej nie kupiło, bo po zapoznaniu się z nią doszło do wniosku, że przy cenach SB910 jest bezsensownie droga i lepiej kupić stare, dobre, sprawdzone. Ot tak, sam używam trzech SB910, dwóch SB900 i mam SB800 na zapas, a SB5000 zmacałem dokładnie w sklepie i stwierdziłem, że za 1500 tak, za 2000+ nie.

  3. #113

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy to nie jest 2000+, a raczej coś ok. 3000 zł, gdyby ktoś chciał skorzystać z wyzwalania radiowego. BTW dziwię się, że Nikon nie wbudował takiego wyzwalacza w body Zetek, nadal trzeba zaopatrzyć się w dodatkowy pilot WR-R10.

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    BTW dziwię się, że Nikon nie wbudował takiego wyzwalacza w body Zetek, nadal trzeba zaopatrzyć się w dodatkowy pilot WR-R10.
    Właśnie dlatego.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    SB5000 zmacałem dokładnie w sklepie i stwierdziłem, że za 1500 tak, za 2000+ nie.
    Czyli na dzień dzisiejszy szukać używki SB 910 czy kupić jednak SB 5000?
    Jeśli szukać SB 910 to gdzie? Wszędzie oferty: mało używana, od amatora, stan BDB, większość czasu przeleżała w pudełku itp itd.
    Ostatnio edytowane przez darksidephoto ; 31-12-2019 o 16:38
    | FX in progress ... |

  6. #116

    Domyślnie

    Ja oprócz jednej, którą kupiłem jako nową mam jeszcze dwie, jedną z allegro, jedną z OLXa. Ta z allegro jest dość zamordowana, padł mi w niej palnik, wymiana jakieś niecałe 200 zł, działa dalej jak nowa. Druga z OLXa faktycznie jak nowa, błyska na równi z moją nową z 2015 roku. Szukaj, nie kupuj najtańszej, spokojnie coś trafisz. Może u nas na giełdzie.
    Ps. Do błyskania z wyzwalaczy mam jeszcze dwie SB900. Jedną kupiłem z takim opisem, że nowa, leżała, itp. Cena fajna, 500 zł, przyszła i szok... Wyglądała jak ze sklepu, sztywno wszystko chodzi, działa wspaniale. Czasem da się znaleźć, nawet lampę pro od amatora.

  7. #117

    Domyślnie

    Niektóre opinie na temat SB5000 w tym wątku są zadziwiające. Badziew itd. Po co piszą ludzie którzy w ręku nie mieli lampy. Nie wiem. Jakaś zazdrość czy co ?
    Używałem SB910 teraz używam SB5000. Wcale nie chciałem jej kupować. Wolałbym tańszą SB910. Używana nie wchodzi w grę bo żarnik zapewne zużyty padnie wkrótce. Wymienny już nie ten sam. W SB910 miałem uszkodzenie polegające na tym, że odkleiła sie szklana osłona żarnika i to wszystko mocno uszkodziło lampę podczas pracy. Inne lampy które używałem zamiennie nie dorównują funkcjonalności SB. Żadne quadralite żadne Metze. Szmelc który w najważniejszym momencie nie błyska. Może być jedynie rezerwą dla Nikona. A SB5000 no cóż podświetlenie wyświetlacza znacznie słabsze od starej SB910 dlaczego ? Chyba ktoś chciał dopasować je do podświetlenia w D850, które też jest słabsze niż np w D750. I to widać od razu .No cóz nie ma już świetnej zielonej charakterystycznej lampki. Po jakimś czasie ta wada staje się zaletą . Jednak sama praca Sb5000 to sam miód. W życiu nie miałem tak szybko ładującej się lampy. Sb910 przy niej to ślimak.
    Pracuje przepięknie i równo. SB910 była w miarę równa ale zdarzały się jej przepały. Tutaj jest idealnie i można błyskać i błyskać.

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Podobne wątki

  1. Lampa Sb-700 oficjalnie
    By MrQba in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 403
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 09:44
  2. SB-300 Oficjalnie
    By TOP67 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 01:43
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 01:42
  4. problem!!! lampa bly sb 900 a nkon d 5000
    By kubakrak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 21:52
  5. Nikon Coolpix 5000 a lampy SB
    By majonez in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2005, 15:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •