Close

Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 117
  1. #71

    Domyślnie

    Wiem właśnie koszt około 700 zł samych nadajników źle napisałem chodziło mi bardziej o pytanie czy to będzie działać.

    O jakim body mówisz ?

    Myślałem wcześniej o strobosie 60 ale ciekawi mnie ta systemowa sb5000, niestety nie zalapalem się na 910 a pamiętam jak były po 1500zl, używana jakoś mnie nie przekonuje.

    Z nadajnikami od Quadrlite będzie działać Sb 5000?

  2. #72

    Domyślnie

    O jakimś normalnej wielkości i że sterowaniem lampami z lampy wbudowanej. Nie jest to komfort sterowania radiowego ale działa.
    Druga opcja to kup ze 3-4 tańsze lampy, jedna zapnij do body i będzie sterowania pozostałymi. To też taniej niż sb5000

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Wiem właśnie koszt około 700 zł samych nadajników źle napisałem chodziło mi bardziej o pytanie czy to będzie działać.
    Chodzi o przekaźnik WR-R10 i nadajnik WR-T10? Z D5200 to nie zadziała, bo puszka nie obsługuje bezpośrednio sterowania radiowego.

  4. #74
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta

    Z nadajnikami od Quadrlite będzie działać Sb 5000?
    Nie sądzę. To, że system radiowy obsługuje nikona nie znaczy, że on jest taki sam i można mieszać produkty różnych producentów. Raczej jest inne kodowanie sygnału radiowego.
    Jeśli nie masz SB5000 to nie wiem po co się w to pchasz. Kup Stroboss 60 i Navigator X2. Albo radio YN622 i lampę YN 968N.
    Sugeruję Strobossa o ile chcesz też wejść kiedyś w lampy studyjne, bo miałbyś kompatybilność z lampami Quadralite pro i Atlas.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #75

    Domyślnie

    To skoro nie działają nikonowskie radia z d5200 to wpadłem na pomysł żeby zakupić Navigator skoro działa tak samo jak nikona a można też połączyć lampy studyjne od Quadalite z SB od nikona lub strobosa 60 z SB tylko pytanie czy ktoś to testowal i czy dziala poprawnie. SB 5000 może bym miał od kogoś ale na razie chodzi mi o kompatybilnosc z radiem.

  6. #76

    Domyślnie

    Lampa na odbiornik i będzie banglać. Tylko skoro SB5000 nie masz, to po cholerę kombinować. Już lepiej te strobbossy kupić.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #77
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie będzie kompatybilności z SB5000. Navigator nie gada na sygnałach nikona, rozumie to tylko sprzęt quadralite (czyli producenta navigatora).
    By mieć radiowo w systemie producenckim Nikona to musisz mieć radiowe sterowanie lampą w meny body. Czyli w D850, D500, Z6 Z7. I do tych body musisz mieć dokupiony nikonowski nadajnik - to co pisał markB.

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    ..wpadłem na pomysł żeby zakupić Navigator skoro działa tak samo jak nikona a można też połączyć lampy studyjne od Quadalite z SB od nikona lub strobosa 60 z SB .
    Strobosa i Quadralite uzyjesz razem z SB tylko pracując w manualnych ustawieniach lamp. Zapomnij wtedy o TTL.
    Navigatorem wyzwolisz Strobosa ale w trybie M SB5000 odpali z fotoceli, też w trybie M.
    (jesli wyzwolisz Strobosa w TTL, to SB000 będzie nieprawidłowo zsynchronizowana, odpali się z przedbłysku TTL, czyli za wcześnie, jej błysk sie nie zarejestruje),
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-02-2019 o 00:44
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #78

    Domyślnie

    SB na odbiornik navigator x. Na puszce nadajnik. Dlaczego by miało nie działać?

    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #79

    Domyślnie

    Navigator x 2 nowsza jest ma dodatkowo kilka opcji i możemy sterować wszystkim od SB po Strobosy i lampy studyjne a yongnuo juz nie no i Navigator jest czytelniejszy. Mam rację ?

  10. #80
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    SB na odbiornik navigator x. Na puszce nadajnik. Dlaczego by miało nie działać?
    Tak to będzie działać. Sęk w tym, że Simon kombinuje by używać radia wbudowanego w SB5000.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Navigator x 2 nowsza jest ma dodatkowo kilka opcji i możemy sterować wszystkim od SB po Strobosy i lampy studyjne a yongnuo juz nie no i Navigator jest czytelniejszy.
    Nawigatorem możesz przenosić informacje pod dwoma warunkami.
    1. lampa zdalna ma wbudowany odbiornik navigatora
    2. lampa zdalna jest lampą systemową (ma 5 styków w stopce) i pod nią podepniesz odbiornik navigatora. Czyli np SB5000 - jest systemowa i ma styki do kontaktu z odbiornikiem radiowym.
    Lampy studyjne - posterujesz nimi jak mają wbudowany odbiornik, czyli Quadralite i Atlas. Inne lampy studyjne (jakiekolwiek - Powerlux, Elinchrom, Profoto) wyzwolisz, ale bez starowania nimi.
    Wyzwolić lampy - to praca w manualu, energię błysku nastawiasz ręcznie to na lampie. Sterować lampami - robisz to zdalnie, na navigatorze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Sb-700 oficjalnie
    By MrQba in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 403
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 09:44
  2. SB-300 Oficjalnie
    By TOP67 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 01:43
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 01:42
  4. problem!!! lampa bly sb 900 a nkon d 5000
    By kubakrak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 21:52
  5. Nikon Coolpix 5000 a lampy SB
    By majonez in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2005, 15:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •