Close

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 117
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Kojocisko, jak chcesz A1 tylko dla wyglądu kupować, to poczekaj na Quadralite V1, albo oryginał Godoxa w Chinlandii kup. Ceny bez porównania. Choć Godox brzydszy.
    Jak się domyślasz, nie tylko o wygląd chodzi, ale ze względów finansowych rozważam. Ale najpierw się nauczę z SB910.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jak się domyślasz, nie tylko o wygląd chodzi, ale ze względów finansowych rozważam. Ale najpierw się nauczę z SB910.
    Szczerze mówiąc, chętnie bym porównanie PF A1 z G V1 zobaczył.
    Na papierze wyglądają podobnie:
    obie ważą w okolicach ~.5kg
    obie mają moc ~76Ws
    obie mają LEDowego pilota
    A1 ładuje ciut szybciej, V1 za to ma więcej strzałów na aku
    obie mają okrągłe głowice z magnetycznymi modyfikatorami
    Z tym, że A1 dużo ładniejszy.

    Edycja: A nawet dwa porównania:
    Jedno z lampami prosto z pudełka i drugie, gdzieś tak po roku intensywnego używania.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 23-10-2019 o 16:21
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #103

    Domyślnie

    O akumulatorze to akurat wiem to fajna sprawa.

    Nie będzie pracowała radiowo jak Sb5000? czyli odbiornik pod nią i nadajnik na korpusie x2 przeciez to taka sama zasada.

    Śliczna to ona jest

    SB tez ma jakieś tam modyfikatory niestety nie na magnes i chyba tylko pojemnik na mydło najbardziej przydatny.

    Bo chodzi o to, że mamy Sb 5000 która kosztuje 2300 porównując ja z A1 to czy SB jest tyle warta bo mocą SB nie różni się bardzo od chińczyka, kwestia działania, wykonania, nie obnizania mocy. To czy warto dołóżyć 1000zl do A1 czy jednak SB jest warta 2300. ?


    To Quadralite zrobi dla nas wersje Godox V1 żeby ją można u nas w Polsce kupić?
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 23-10-2019 o 21:32

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    To Quadralite zrobi dla nas wersje Godox V1 żeby ją można u nas w Polsce kupić?
    W katalogu V1 już jest. Okrągła głowica do 200TTL już jest. Akcesoria już są. Lampy na sklepie niet. I bądź tu człowieku mądry.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #105

    Domyślnie

    Ponieważ zadajesz to pytanie, to znaczy, że obie lampy nie są warte swojej ceny. Dla Ciebie.
    Te lampy kupuje się dla poczucia niezawodności, powtarzalnej mocy błysku i jego barwy.
    Zobacz ile kosztuje Godox V1 o którym rozmawiamy. Cena firmowych lamp jest z kosmosu.
    Jako zawodowiec - kupiłbym A1 - ze względu na szybkość cyklu ładowania - modyfikatory.
    Jako amator nie kupowałbym SB5000. Zobacz jaki masz tu odzew w sprawie tej lampy.
    Topowe lampy reporterskie N i C są wypuszczane chyba tylko po to, żeby była jakaś referencja dla firm niezależnych, które dostarczają 95% jakości za 30% ceny oryginału.

    PS. Skoro piszesz o użyciu mydelniczki, naprawdę nie wyrzucaj pieniędzy na SB5000.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #106

    Domyślnie

    W miejsce jednej SB5000 wolałbym dwie SB910... Generalnie jak masz okazję kupić na aparat SB910, to jest to lampa z najlepszym stosunkiem ceny do możliwości. Jeżeli chcesz radiowo wyzwalać, to najlepiej pójść w Quadralite. Jeżeli bardzo chcesz czuć top i masz sporo wolnej kasy, to kup SB5000, ale nie warto na chinola tyle wydawać.

  7. #107

    Domyślnie

    Myk taki, że żelki od profoto na magnes kosztują 200 zł sztuka.
    Cenią się, skubańcy.
    Do tego, Godox ma adapter, umożliwiający dopinanie modyfikatorów pierścieniowo-magnetycznych () na zwykłą lampę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #108

    Domyślnie

    O mydelniczce to akurat tak napisałem z żartem, że na mydło dobra.
    Chodzi też głównie o to, że

    Niektorzy uważają iż lampy systemowe to strata kasy a mają swojej torbie np sb910 lub nawet 2 takie.

    Mówicie o modyfikatorach dołączonych do kompletu z A1 ?

    Jesli miała to by być np A1 to po zakupie Navigatora x2 i odbiornika będe chcial ją wyzwalac radiowo przez ttl i na inne sposoby.
    Mając A1 możemy korzystać z chińskich dodatkow czy to softbox lub beauty dish. Nie jest przecież wymagane mając lampę A1 iść dalej w profoto?

    Mnie nie interesuje znaczek i jakieś ekstra samopoczucie, ale jeśli różnica między tymi produktami jest to trzeba to przemyśleć, będzie ona podstawową lampą. W przyszłości będzie kupowana dodatkowo czy to druga reporterska ale wtedy juz np chińska lub albo tez jakaś mocna studyjno-przenośna Quadralite.
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 25-10-2019 o 01:29

  9. #109

    Domyślnie

    Używałem profoto a1 na zleceniach, w klubie. Bardzo fajna, mega prosta obsługa.
    Plus że można włączyć światło stałe.
    Na minus ograniczone akcesoria, zresztą jak cały system, nie podepniesz tu bowensa.
    Odbłyśnik na magnes, niestety nietrafiony pomysł. Odpinał mi się kilka razy tak że lądował wśród tłumu.

    Ja zostałem przy sb910, nie ma lepszej lampy obecnie na stopkę, lepsza od tandetnej "nowości" jaką jest sb5000.

  10. #110
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że długo myślałem o sb-5000 swego czasu albo używanej sb-910.
    Choć myślę, , że przy cenie obiektywów to ceny lamp, aż tak wysokie tu nie są wbrew pozorom (tanio nie jest, ale z drugiej strony - to drogi sport...).

    Ostatecznie potoczyło się inaczej i na szybko kupiłem strobossa 60 (Quadralite) - cóż, potrzebny był mi na wyjazd na jakiś obóz...

    Teraz używam teoretycznie 2 takich + nawigatora X2 (zazwyczaj jedną lampa błyskam, a druga to jakiś zapas/okazyjnie/do nauki, choć użycie statywu i parasolek - naprawdę uprzyjemnia zabawę).
    Czy to był lepszy wybór (system quadralite zamiast Nikona)? Raczej nie. Na pewno inny ui tańszy (żałować nie ma czego).

    Ale do sedna, a dokładnie offtopu:
    Ostatnio wymieniłem lampę na Godoxa V1. Kupując ja warto brać pod uwagę parę jej cech: modyfikatory światła to kolejny wydatek - lampa jest "goła" i brak jej jakiegokolwiek modyfikatora (zakupiłem od razu, nawet na pudełku to sprzęt dedykowany 200 ttl, a dokładnie w moim przypadku - bo brałem to razem - chińskiemu odpowiednikowi), jest w komplecie jeden aku - w przypadku rozładowania trochę lipa (paluszki są dostępne wszędzie, dobrej jakości komplet Aku kupuje się za 35 zł, ładowarkę porządna warto mieć do wielu rzeczy... a tu dodatkowy Aku to ponad 200 zł lekko...). Robiąc zdjęcia zarobkowo nie wyobrażam sobie nie mieć zapasu (martwi mnie brak zapasu robiąc zdjęcia amatorsko:P). Tak więc cena wchodzi w górę. Studyjnie, że statywem itp. - mam wrażenie, że lepszym i bardziej rozwojowym wyborem jest quadralite 200 ttl albo reporter 360 (wiem, że trochę drożej...). Z samej lampy jestem bardzo zadowolony.

    Jeśli chodzi o jakieś wrażenia - to jak jest jakaś potrzeba (kogoś interesuje) to mogę zrobić jakiś temat/dopisać gdzieś (bo tutaj to offtop totalny już:P) wrażenia i co dostajemy/jakiej jakości w paczce z lampą i akcesoriami. Ewentualnie subiektywnie ocenić czemu uważam ta lampę lepszą od strobossa 60 (choć to oczywistości, zwłaszcza, że Stroboss jednak i cenowo jest dużo tańszy, ale inne porównanie mam tylko do sb-600 czekającej od 2 lat na naprawę/wymianę żarnika...)
    Ostatnio edytowane przez kelvar ; 26-10-2019 o 15:06

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Sb-700 oficjalnie
    By MrQba in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 403
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 09:44
  2. SB-300 Oficjalnie
    By TOP67 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 01:43
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 01:42
  4. problem!!! lampa bly sb 900 a nkon d 5000
    By kubakrak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 21:52
  5. Nikon Coolpix 5000 a lampy SB
    By majonez in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2005, 15:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •