Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Który model? Amatorsko.

    Hej,
    Po 12 latach używania Sony DSC-H2 umyśliłem sobie, że trzeba kupić coś lepszego, że musi to być lustro i musi to być Nikon (bo tak!, to nie podlega dyskusji ani żadnemu uzasadnianiu). Od dawien dawna marząc, jeszcze w czasach Zorki 4 i klisz ORWO, na której uczyłem się robić zdjęcia, zawsze miał to być Nikon. Nie wiem czemu, po prostu Nikon i już. Ale jak zacząłem czytać o modelach to już całkiem zgłupiałem i nie mam pojęcia który wybrać, a do tego nowy czy używany.
    Za nowym, lub niewiele używanym przemawia fakt, że jedyny bajer na którym na prawdę mi zależy to ruchomy ekran. Może to dziwnie zabrzmi zważywszy na bajer na którym mi zależy, ale nie lubię robić fotek z ekranu, zawsze wolę przez wizjer, ale są sytuacje w których taki ekran to po prostu skarb - o tym będzie niżej.
    Wracając do modeli. Najpierw myślałem o nowym 5200, potem 5300, teraz nie wiem czy nie 5600, a czytając fora - to i inne - zataczam koło i zaczynam myśleć o używanym 5000 lub 5100 z przebiegiem 10-15 tys (bo najtańszy, znacząco tańszy od nowych 53-56), po czym trafiam na wpisy, które wywracają do góry nogami poprzednie chęci i każą szukać używki 7100 (wiem, ekran nieruchomy, ale w momencie czytania o 7100 jestem w stanie to przeboleć). Potem trafiam już na modele z krótszymi oznaczeniami i zaczynam się całkiem gubić. choć one najczęściej są już poza moim zasięgiem finansowym.

    Co fotografuję? Najczęściej dwa tematy: ciężarówki i jedzenie. Jestem kierowcą ciężarówki i pstrykam fotki fajnych wozów napotkanych w trasie, 99% stojących na parkingu, nieraz zdarzy się po ciemku z długimi czasami (za statyw robi puszka po kawie z podłożonym pod nią długopisem żeby przechylić aparat w górę, a żeby zobaczyć coś na ekranie muszę klękać na nieraz mokrym i zawsze śmierdzącym szczochem parkingu, stąd marzenie o ruchomym ekranie, ale to nie jest najważniejsze). Drugi temat to jedzenie, bo prowadzę też bloga dla kierowców ciężarówek, którzy lubią gotować, ale nie wiedzą co i dla ich żon, matek i kochanek z daniami do słoików, więc zdjęcia w kuchni u mnie w domu i w kabinie ciężarówki, często przy sztucznym oświetleniu.
    No i oczywiście czasem widoczki w trasie, bo bywają nieziemskie.

    Jesteście w stanie mi powiedzieć który model wybrać i czemu taki, a nie inny? Biedakiem nie jestem, ale nie będę czarować, fotografowanie to tylko hobby i jeśli mogę wydać mniej kasy na dobry i używany sprzęt, to tak zrobię.

    A przy okazji jakie szkła polecacie do moich tematów?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vneb Zobacz posta
    Od dawien dawna marząc, jeszcze w czasach Zorki 4 i klisz ORWO, na której uczyłem się robić zdjęcia, zawsze miał to być Nikon.
    Nikon wtedy, a Nikon dzisiaj, to dwie różne bajki. Jeśli nie wierzysz, to idź do sklepu i spojrzyj w wizjer, najpierw w D5600, potem w D7200, a potem jeszcze np. w Sony A6000.
    Focąc z ciężarówki dochodzą też inne rzeczy i wtedy okazuje się, że żadna lustrzanka nie daje komfortu, a już na pewno nie Nikon.
    Chętnie podpowiem więcej, jeśli będziesz chciał słuchać.

  3. #3

    Domyślnie

    Ligo słucham uważnie.
    PS. Ciężarówki, a nie "z ciężarówki".

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Śmiało bierz D5600 lub D7200 jeśli jest okazja cashback/blackfriday, do tego kit AF-P 18-55 będzie się nadawał.
    Wielu teraz jest rozentuzjazmowana i rozhisteryzowana premierami bezluster, które są na rynku od dawna bo pełny wybór modeli to już 5-6 lat i teraz nagle lustrzanki nie nadają sie do niczego i trzeba kupować bezlustra.
    Mam to i to, z lustrzanki nie zrezygnuję jeszcze długo, jakość sprzętu świetna, tanie obiektywy i akcesoria, co chcieć więcej ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mam to i to, z lustrzanki nie zrezygnuję jeszcze długo, jakość sprzętu świetna, tanie obiektywy i akcesoria, co chcieć więcej ?
    W bezlustrach też mamy tanią optykę i świetną jakość. Do powyższego zastosowania wybrałbym bezlusterkowaca + Manfrotto Pixi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vneb Zobacz posta
    ...musi to być lustro i musi to być Nikon (bo tak!, to nie podlega dyskusji ani żadnemu uzasadnianiu).
    Takie dość jednoznaczne słowa... A jednak! Pierwszy wpis - odpowiedź i bum! Zrobił to! I to jeszcze z jaką pewnością... "Żadna lustrzanka nie daje komfortu a już na pewno nie Nikon". Wchodzi nowy kolega na forum Nikona, rejestruje się. Myśli sobie - "jest fajnie, pogadam sobie z Nikoniarzami, coś doradzą". Po czym czyta taką odpowiedź i co sobie myśli? Schizofrenia!
    I tak w co drugim temacie...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Takie dość jednoznaczne słowa... A jednak! Pierwszy wpis - odpowiedź i bum! Zrobił to! I to jeszcze z jaką pewnością... "Żadna lustrzanka nie daje komfortu a już na pewno nie Nikon". Wchodzi nowy kolega na forum Nikona, rejestruje się. Myśli sobie - "jest fajnie, pogadam sobie z Nikoniarzami, coś doradzą". Po czym czyta taką odpowiedź i co sobie myśli? Schizofrenia!
    I tak w co drugim temacie...
    Forum Nikona i inne ogólnofotograficzne czytuję już od dłuższego czasu, a im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie (tak po prawdzie siedzę w necie od czasów modemów 33.6 więc mnie to nie dziwi, uczestniczyłem w tworzeniu pierwszych gównoburz w necie , przeżyłem dzieci neostrady i "wpisujcie miasta" etc.).
    Miałem nadzieję, że znajdę potwierdzenie mojej tezy, że warto kupić używane body 50 lub 51 za 500-600 zł i do tego jakieś fajne szkła, może trochę lepsze niż kitowe, ewentualnie ok 2500 na używane body 7100 zamiast nowego 5600.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać. Nowe d7200 kupisz (z 2 letnią polską gwarancją) za niewiele ponad 3k, d5600 za ok.2k z cashback. I teraz warto odnieść to do używanych, ile DLA CIEBIE warto "zaoszczędzić" na używanym.
    Moim zdaniem w kontekście tych zdjęć żywności warto pomyśleć o lampie/-ach. Z d7x00 wyzwolisz lampy błyskowe z lampy wbudowanej w trybie pełnej automatyki, co może być ważne, jeśli masz takie przenośne studio Nie podlega dyskusji, że jak błyśniesz nawet tanią lampą, to nie zastąpi tego najlepszy, najjaśniejszy obiektyw.
    . Drugi temat to jedzenie, bo prowadzę też bloga dla kierowców ciężarówek, którzy lubią gotować, ale nie wiedzą co i dla ich żon, matek i kochanek z daniami do słoików, więc zdjęcia w kuchni u mnie w domu i w kabinie ciężarówki, często przy sztucznym oświetleniu.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do D7100 to chodzą używane za 1800-1900zł w bardzo dobry stan i wtedy warto.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja nadal uważam że D5100 warto kupić, do tego 18-105 i zestaw że ho ho.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Który model 70-200 f.2.8?
    By jackubek112 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 16:09
  2. nikkor 80-200 f2.8 , który model?
    By slawol80 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 12:06
  3. Cicha migawka - który model?
    By kamilp in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 12:05
  4. Ktory model zrobi fote bez obiektywu?
    By shiningblack in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-02-2008, 11:34
  5. Hasselblad - który model
    By Robert W in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •