Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Lightbulb Rozsądny bezlusterkowiec poszukiwany

    Czołem,

    odstawiłem fotografię na dłuższy czas, jednak potrzebuję zakupić aparat na wyjazd urlopowy.
    Głównie służyć mi będzie do portretu i 'reportażu' chciałbym mieć zapiętą do niego praktycznie cały czas jasną stałkę (zależy mi na ładnym bokeh i AF). Rozglądam się po różnych systemach/producentach ale wydaje mi się, że zaczynam kręcić się w kółko. Najbliżej mi do Fuji X-E1 + 35mm 1.4.
    Gdzieś głęboko w szufladzie mam również Olympus Pen 2, pierwotnie zamierzałem go sprzedać ale może to jest jakiś kierunek i warto go zatrzymać i dokupić szkła?

    pozdrowienia!
    p

  2. #2

    Domyślnie

    Weź XT-10. Nowszy, większy wizjer, szybszy AF, odcylany lcd. Olympus Pen 2 to antyk wśród bezlusterkowców, nie warto inwestować, chyba,że myślisz o systemie.

  3. #3

    Domyślnie

    Do pena 17/2,8 używkę
    I styka na wakacje.
    albo jakis kit...
    Na nowy aparat kasy szkoda.

  4. #4

    Domyślnie

    Kup A3000 za śmieszne pieniądze i do tego Sigmy 30 mm i 60 mm. Za niecałe 2k pln będziesz miał bardzo lekki zestaw, którego bardzo trudno przebić jakością obrazka.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  5. #5

    Domyślnie

    Stawiam na któregoś Samsunga NX i stałkę 30/2
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J51 Zobacz posta
    Stawiam na któregoś Samsunga NX i stałkę 30/2
    A Samsung NX to nie jest już przypadkiem trup?

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!

    Weź XT-10. Nowszy, większy wizjer, szybszy AF, odcylany lcd. Olympus Pen 2 to antyk wśród bezlusterkowców, nie warto inwestować, chyba,że myślisz o systemie.
    Kurcze chciałbym ale to już wylatuje poza mój budżet. Generalnie szukam po najtańszej linii oporu. Max co mogę kupić z Fuji to używany X-Pro1.

    Kup A3000 za śmieszne pieniądze i do tego Sigmy 30 mm i 60 mm. Za niecałe 2k pln będziesz miał bardzo lekki zestaw, którego bardzo trudno przebić jakością obrazka.
    I serio ten sony + sigma jest lepsze niż fuji + fuji 35mm? X lat temu kiedy jeszcze trochę bawiłem się w fotografię Sigma nie miała najlepszych opinii afair

    Do pena 17/2,8 używkę
    I styka na wakacje.
    albo jakis kit...
    Na nowy aparat kasy szkoda.
    Ten pen raczej średniawe jakościowo zdjęcia robi IMO, nie wiem czy to jest kwestia body czy pancake'owego obiektywu, którego mam do niego przypiętego ale jest raczej średnio...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kup A3000 za śmieszne pieniądze i do tego Sigmy 30 mm i 60 mm. Za niecałe 2k pln będziesz miał bardzo lekki zestaw, którego bardzo trudno przebić jakością obrazka.
    To już też nieco drogawe się robi, bo o ile A3k kosztuje <1k PLN to ta sigma 30mm 1.4 już za droga, z kolei szkła ze światłem 2.8 myślę, że są znacznie za ciemne...

  8. #8

    Domyślnie

    Kup porządnego kompakta, jeśli komórka Ci nie wystarczy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9

    Domyślnie

    Kup porządnego kompakta, jeśli komórka Ci nie wystarczy.
    No taki właśnie mam zamiar. iPhone + gopro załatwiają większość moich aspiracji fotograficznych, jednak zdarza mi się potrzeba zrobienia portretu z ładnym rozmyciem - stąd kompakt z jasną stałką, tylko JAKI ?

  10. #10

    Domyślnie

    No to ja nie wiem. Poddaję się
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •