Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea Zobacz posta
    Mam 550 zł i muszę to na coś do firmy wydać. Mam D5000 z kitowym obiektywem 18-55 plus dwie lampy. Ogólnie do zdjęć produktów (wielkość od długopisu do stacjonarnego dvd). Jak myślicie jest sens kupować stałoogniskowy obiektyw np. Nikon AF 50 mm f/1.8 D czy coś podobnego. Czy może lepiej kombinować od szefa dodatkową kasę i iść w coś lepszego ??
    O ile się nie mylę, to ten obiektyw jest bez silnika, więc z D5000 nie będzie w nim działał autofokus. Ale nawet jakbyś kupił obiektyw z silnikiem (oznaczany przez nikona jako AF-S), to ma ona małą skalę odwzorowania. Minimalna odległość ostrzenia "pięćdziesiątką" to ok. 45cm, co daje skalę odwzorowania ok. 1:6,5. To prawie 2 razy gorzej, niż dla kita 18-55. Na zdjęcie długopisu może być za słabo.
    Może lepiej rozejrzyj się za jakimś obiektywem makro. Ale w takim przypadku w 550 raczej się nie wyrobisz. Może być trudno, nawet gdyby to była używka.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    O ile się nie mylę, to ten obiektyw jest bez silnika, więc z D5000 nie będzie w nim działał autofokus. Ale nawet jakbyś kupił obiektyw z silnikiem (oznaczany przez nikona jako AF-S), to ma ona małą skalę odwzorowania. Minimalna odległość ostrzenia "pięćdziesiątką" to ok. 45cm, co daje skalę odwzorowania ok. 1:6,5. To prawie 2 razy gorzej, niż dla kita 18-55. Na zdjęcie długopisu może być za słabo.
    Może lepiej rozejrzyj się za jakimś obiektywem makro. Ale w takim przypadku w 550 raczej się nie wyrobisz. Może być trudno, nawet gdyby to była używka.
    Dobrze mówi.

  3. #23

    Domyślnie

    Spoko, to jak dla mnie wszystko jasne.
    Niestety kasy na aparat nie ma zbyt dużo więc raczej D3200 będzie.

    A w firmie się zobaczy. Może by trzecią lampę kupić Niby kasa jest ale za mało na obiektyw, a za dużo żeby bez sensu leżała

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,

    dokleję się do tematu, bo budżet jest podobny. Do tej pory męczyłem Olka E510 i przyszła pora na coś nowszego. Po krótkiej zabawie ze stałkami wiem, że to taki obiektyw będzie najczęściej u mnie wykorzystywany dlatego planuję zakup body + Nikon Nikkor 35mm f/1.8G. Uparłem się na nowe body, bo mam złe doświadczenia z używkami (a raczej pecha). Po wstępnym zapoznaniu się z rynkiem postawiłem na zestawy:

    1. D3200 + w/w Nikkor ~1900zł
    2. D3300 + w/w Nikkor ~ 2100zł
    3. D5100 + w/w Nikkor ~ 2100zł
    4. D5200 + w/w Nikkor ~ 2400zł

    Zastosowanie amatorskie. Zdjęcia rodzinne, wycieczki, etc. Z czasem na pewno zakup drugiego obiektywu bardziej spacerowego od stałki. Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze? Na ten moment skłaniam się ku D3300, ale wciąż mam wątpliwości :P
    Ostatnio edytowane przez loockas ; 24-12-2015 o 12:08

  5. #25

    Domyślnie

    Do 35 1.8 najniżej coś z serii 7xxx, z uwagi na mikrokalibrację. W niższych modelach może się udać i obiektyw będzie w miarę trafiał (co jak najbardziej też się zdarza, wtedy jest to znakomity zestaw w bardzo korzystnej cenie), a może być bardzo różnie i się zaczną kombinacje z wysyłaniem na serwis/oddawaniem do sklepu, czy też wybieraniem w sklepie stacjonarnym z kilku sztuk body/obiektywów (rozwiązania to również jak najbardziej możliwe, ale raczej dla cierpliwych). Jednak bezpieczniej móc kalibrować samemu, zwłaszcza, że pewnie z czasem będzie się chciało uzupełnić szklarnię o inne (w miarę jasne, bądź długie, bo przy ciemniejszych/szerokich to zdecydowanie mniej istotne) obiektywy.

    PS
    Teraz na 7100 jest znowu cashback, bardzo ciekawa opcja (chociaż na zwrot może trwać dosyć długo, różnie z tym bywa, no ale zwrócić muszą).

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D3300 w fajnych cenach teraz i warto kupić, a obiektyw dobierzesz na miejscu jeśli są faktycznie takie problemy jak wymienia bic44.

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Ale D7100, to zdecydowanie nie moja liga finansowa (chyba, że używka). Nawet ze zwrotem wychodzi z obiektywem grubo powyżej 3kzł

    Cenna uwagą z tym doborem szkła i ewentualnymi problemami. Nie doczytałem tego nigdzie.

    Chociaż nie jestem przekonany do używek, to znalazłem D7000 z przebiegiem 5k zdjęć + sigma 17-70mm 1:2.8-4.5 MACRO HSM + lampa SUNPAK RD 2000 w cenie 2kzł... Z tym, że o D7000 też chodzą różne opinie, zwłaszcza w temacie AF. Eh, nie sądziłem, że to będzie takie trudne

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Używałem D7000 i nie było problemu, to jest wyimaginowany problem forumowy
    Jednak bierz nówkę, ominie cie ból głowy i zastanawianie się czy ten aparat tak ma czy może uszkodzony...

  9. #29

    Domyślnie

    Masz rację. Poza tym czym więcej czytam, tym mniej wiem co kupić. Zwłaszcza jak czytam komentarze na optyczne.pl i te falę hejtu na aparaty dla początkujących. Czytając to wychodzi na to, ze wszystko poniżej 4kzł to bubel

    Na ten moment nadal faworytem jest D3300 z poprawką na test szkła przed zakupem. Muszę tylko w okolicy namierzyć jakiś sklep

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loockas Zobacz posta
    Zwłaszcza jak czytam komentarze na optyczne.pl i te falę hejtu na aparaty dla początkujących. Czytając to wychodzi na to, ze wszystko poniżej 4kzł to bubel
    Owa fala hejtu faktycznie istnieje, ale w dużej mierze głównie w "polskim internecie". Wystarczy poczytać zagraniczne serwisy i fora internetowe - tam opinie o tychże aparatach są znacznie bardziej pochlebne. Szkopuł w tym, że trzeba mieć sprecyzowane oczekiwania i świadomość co się kupuje, aby później nie oczekiwać od "toyoty yaris", że będzie niczym "t. avensis"

    Sam miałem podobny problem w wyborze aparatu. Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu testów, opinii i komentarzy wykrystalizowały się moje preferencje i oczekiwania. W efekcie uznałem, że w moim przypadku D5XXX to trochę jednak półśrodek - dobry sprzęt, ale jednak ni to podstawowe, ni zaawansowane body (...bo jeśli już dokładać $$$ do pierwotnego >niskiego< budżetu to czemu nie jeszcze więcej, aby kupić od razu D7XXX? ). Ostatecznie wybrałem właśnie D3300 i jestem zadowolonym jego posiadaczem

    ...a kiedy przyjdzie czas na zmianę body to będzie to coś z D7XXX
    Ostatnio edytowane przez Koski ; 25-12-2015 o 00:05

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •