Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Powiem Wam, ze tutaj to jednak fajnie poczytac komentarze od Was. Wstawilem to zdjecie na grupie Fotografia na fb i takie komentarze ludzie pisza, ze mozg staje. Dowiedzialem sie, ze moja zona nie umie si emalowac, ze ma maske i tapete na twarzy, oczy jak gornik po szychcie, krzywe usta, za duze oczy, a poza tym to nie umiem retuszowac bo zrobilem za bardzo wygladzona cere. Jeden pisze, ze twarz powinna byc jasniejsza bo mu sie zlewa z reszta zdjecia, a za chwile kto inny pisze, ze twarz jest za jasna, ale to pewni eiwna zle dobranego podkladu. Generalnie Ci co tak komentuja nie robia nawet podobnych fotek, wiekszosc nic nawet nie publikuje, a jak juz to jakies landszafty, no ale to im nie przekszadza wypowiadac sie na temat retuszu oraz makijazu bo przeciez kazdy Polak zna sie na wszystkim
    Ostatnio edytowane przez qualin ; 26-10-2015 o 21:19
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  2. #22

    Domyślnie

    Napisze troszkę jaśniej....
    Według mnie tego typu twarz i takie płaskie oświetlenie = dziwne zdjęcie. Uważam ze twojej żonie potrzebne jest bardziej rysujące światło. Precz ze światłem wypełniającym.

  3. #23

    Domyślnie

    Materiał na modelkę jest i to fajny. Pozostaje jeszcze kwestia oświetlenia, make up'u (zaprezentowany raczej modelce nie służy) oraz klimatu...

    To ostatnie jest najważniejsze, bo póki co pani zaprezentowana na zdjęciach jest zdenerwowana lub wystraszona. Zbuduj klimat, potem popraw kwestie techniczne.

    Skoro dziewczyna się przełamała, pokaż Jej (i nam) efekty dla których przełamać się warto...

  4. #24

    Domyślnie

    Na zdjęciu 2 jest duży cień na piersi, który wygląda jak siniak i to się od razu rzuciło w oczy mojej żonie (ja tego wcześniej nie widziałem) Natomiast ostatnie zdjęcie to obróbkowa katastrofa. Białka oczu wyglądają nienaturalnie a źrenice tak jakby żona miała założone soczewki kontaktowe (takie ala wampir)

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    make up'u (zaprezentowany raczej modelce nie służy) oraz klimatu...
    Co znowu z tym makijazem nie tak? Wg mnie taki MU jej pasuje, wg niej raczej tez skoro tak sie pomalowala, a ma o tym spore pojecie. Klimat akurat jest. Masz naga kobiete, ktora zaproszona idzie powoli i bardzo niesmialo. Troche sie wstydzi i lekko skrywa sie za sciana.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    Co znowu z tym makijazem nie tak? Wg mnie taki MU jej pasuje, wg niej raczej tez skoro tak sie pomalowala, a ma o tym spore pojecie. Klimat akurat jest. Masz naga kobiete, ktora zaproszona idzie powoli i bardzo niesmialo. Troche sie wstydzi i lekko skrywa sie za sciana.
    Uwierz mi... wiem jak to jest gdy zrobi się zdjęcie osobie bliskiej twojemu sercu. Ciężko przyjmuje się krytykę, tym bardziej jak WAM obydwojgu zdjęcie się podoba. Ale czytając to co chłopaki tu piszą, twierdzę że maja rację. To że według Ciebie jest tu klimat, to być może jest prawda dla Ciebie i dla twojej żony. Dla obcych tego klimatu brak. Proponuję abyś obejrzał trochę filmów gdzie operatorzy bawią sie światłem. Tworzą klimat światłem, sceną, strojem itd. To wszystko jest dla was dostępne.

    Pomijam te zarzuty o siniakach itp.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja nie daję rady Co ta brać nikoniarzy tak na Ciebie siadła? Chyba Ci żony zazdroszczą A to płaski nos, a to wielkie oczy, a to przy ustach grzebałeś, a to posiniaczone piersi... Ojjjj...no po prostu tragedia...Niebieską kartę niech jej jeszcze założą i będzie komplet

    Dla mnie jest OK i tyle. Żona się musi przyzwyczaić do pozowania, a światło to kwestia zabawy z nim...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Uwierz mi... wiem jak to jest gdy zrobi się zdjęcie osobie bliskiej twojemu sercu. Ciężko przyjmuje się krytykę, tym bardziej jak WAM obydwojgu zdjęcie się podoba.
    Akurat ja zawsze jestem bardzo krytyczny jezeli chodzi o zdjecia bez wzgledu na to kogo fotografuje. To jest chyba pierwsze foto mojej polowki, ktore mi sie podoba. Na tej sesji zrobilismy kilkadziesiat kadrow i generalnie wybralem tylko te dwa, ktore tutaj pokazalem bo reszta wg mnie jest nie warta pokazywania. zona byla na tyle zadowolona z tego pierwszego zdjecia, ze pozwolila mi to nawet na fb wrzucic :P
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qualin Zobacz posta
    To jest chyba pierwsze foto mojej polowki, ktore mi sie podoba.

    zona byla na tyle zadowolona z tego pierwszego zdjecia, ze pozwolila mi to nawet na fb wrzucic :P
    i bardzo słusznie, bo zdjęcia robi się
    a) dla fotografa
    b) dla klienta (żony)

    jeśli a i b są zadowoleni/one to jest ok, niestety ale c) internetowi nigdy nie dogodzisz, zresztą jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, więc dogadzać internetowi nie warto...

    Co do uwag, część dotycząca światła i pozowania może i była by słuszna, gdyby nie to, że z innym światłem i innym pozowaniem to było by inne zdjęcie...
    Są zdjęcia z charakternym światłem i pazurowym pozowaniem a są wypełnione i nieśmiałe.
    Takie zrobił, zrobi i inne - proste
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 26-10-2015 o 23:18 Powód: o matko, charakter przez h napisałem ;P
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #30

    Domyślnie

    @qualin MZ nie jest źle ale... zawsze jest jakieś ale. Zawsze też może być lepiej...

    Ja bym chciał zobaczyć (wiem, że to jest raczej niemożliwe) ze 2-3 inne zdjęcia z sesji fotogenicznej modelki (Twojej zony).

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •