Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Restauracyjnie.

  1. #1

    Domyślnie Restauracyjnie.

    Witajcie!

    Dawno w tym dziale nic nie wrzucałem, a ostatnio mój stały klient zażyczył sobie sesji do nowego menu. Poniżej kilka kadrów ze spotkania z daniami z nowej karty.
    Dla zainteresowanych technikaliami: Nikon D610, Nikkor Micro 60D, 2x YN560II + parasolka transparentna i odbijająca, przysłony powyżej f/8, ISO max 160, czasy w przedziale 1/80 -1/160. Obrabiane tylko w LR.

    Mam nadzieję, że będzie smakowało

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    Pozdrawiam,
    SerU
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 24-10-2015 o 00:43
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #2

    Domyślnie

    zupełnie nie znam się na technicznej stronie wykonywania tego typu zdjęć. Nie napiszę więc co należałoby na etapie fotografowania zmienić - żeby było (dla mnie) dobrze.
    To światło jest dla mnie za ostre. widelec na pierwszym porysowany cały nie zachęca aby zeń skorzystać, ostrze noża do nieinteresująca plama, kolory są zbyt głębokie, zdjęcia jak na mój gust zbyt kontrastowe. Światło, cały czas światło mi tu nie pasuje jakby go ktoś "nalał z wiadra"
    Jak wspomniałem nie uprawiam tej dziedziny fotografii, jeśli znawcy tematu pochwalą ten materiał, o moim poście zapomnij. Piszę jak człowiek któremu podano do stołu te potrawy. Siedzę i patrzę na nie i jedzenia tak wyglądającego, tako oświetlonego bym nie chciał jeść,
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    Jako potencjalny konsument nie czuję aby zczęła mi cieknąć ślinka na widok tych, niewątpliwie, smacznych dań.
    Coś ze światłem jest chyba nie tak.
    Dawno temu próbowałem uwieczniać potrawy - bez powodzenia. To trudne zadanie.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  4. #4

    Domyślnie

    Domyślam się, że bardziej zależy Ci na opinii fachowców, ale jeszcze zanim przeczytałem komentarze w oczy rzuciło mi się to samo co Romanowi i Jackowi czyli mocne, kontrastowe światło, kolory i nóż także pewnie rzeczywiście coś jest na rzeczy. Może to mało istotne (albo moda się zmieniła, nie śledzę) ale do tego typu mięsa chyba lepiej pasowałoby wino czerwone.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odwiedziny i krytykę - o to w końcu chodzi Rzeczywiście może nieco ze światłem poleciałem i wylałem je z wiadra (podoba mnię się to )...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #6

    Domyślnie

    pomijajac sposob podania i przygotowanie dan bo to nalezy do knajpy i nie masz na to wplywu (risotto nie jest tu risotto, mieso jest spalone, podanie pozostawia duzo do zyczenia) to przesadziles z ostrosia swiatla i saturacja. plus to co roman napisal
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba nie w tę stronę. Zdjęcia nie zachęcają do tego, aby usiąść przy stole. Niby wszystko jest, ale brakuje tego czegoś, co powoduje ścisk w żołądku i człowiek do lodówki biegnie
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za kolejne wpisy. Następnym razem się poprawię...słowo
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

    Domyślnie

    Żarcie, żarcie!

    A ja od Nowego Roku miałem mniej jeść...

    Foty czyste, ostre i nasycone. I chyba tyle wystarczy za opinię, choć wolę nieco inną obróbkę. A ulubionym kadrem jest nr 6. Jedynka jeszcze OK, ale lubię talerze w całości. Takie tam ględzenie

    P.S. Najlepszego w Nowym Roku, Serduś!
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •