Close

Strona 48 z 48 PierwszyPierwszy ... 38464748
Pokaż wyniki od 471 do 477 z 477
  1. #471

    Domyślnie

    Odnośnie kalibracji monitora Benq SW2700PT w programie Palette Master Element v1.3.5 pojawiła się zakładka o nazwie RGB Primaries gdzie można wybrać przestrzeń kolorystyczną do której ma być skalibrowany monitor. Kiedyś tej zakładki nie było i domyślnie było to Panel Native, czyli maksymalna przestrzeń którą umożliwia monitor. Wybierając jakąś przestrzeń, na obrazku z prawej pokazuje się trójkąt obejmujący barwy z danej przestrzeni kolorystycznej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	380,6 KB
ID:	26886

    Tu taka aluzja/pytanie Czy byłoby możliwe skalibrowanie monitora do danej przestrzeni (np. sRGB) gdyby to nie była sprzętowa kalibracja (ta z prawdziwego zdarzenia ) z nadpisywaniem tablicy LUT monitora ? Osobiście sądzę, że nie

    @Tom01 wracając do Twojej tezy (powtarzanej dość często):

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Dobry wynik po kalibracji to jest różnica między pierwszym a drugim pomiarem tej samej próbki, tym samym przyrządem. Tak działa ten, i wiele innych, programów do kalibracji. Także, to jest błąd miernika, nie monitora.
    Zrobiłem taki eksperyment
    Po przeprowadzonej kalibracji, przed wciśnięciem przycisku Validation przełączyłem monitor w fabryczny tryb Adobe RGB, czyli w całkiem inaczej "zaprogramowaną" tablicę LUT monitora. Co się okazało, wyniki wyszły złe, średnia delta E powyżej 4 :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	572,3 KB
ID:	26887

    Dla mnie wniosek jest oczywisty, kalorymetr mierzy i porównuje z wzorcem to co w rzeczywistości wyświetla monitor. Nie jest to żaden błąd miernika, tylko błąd monitora w wyświetlaniu danej próbki z wzorcem.

    Oczywiście po przełączeniu w tryb Kalibracja1 gdzie oprogramowanie naniosło odpowiednie korekcje w monitorze, wyniki są już prawidłowe (średnia delta E 0,62):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	567,8 KB
ID:	26888

    Błąd miernika chyba tak nagle by się nie zmieniał z delty E 4 na 0,6
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26-06-2019 o 17:03

  2. #472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dla mnie wniosek jest oczywisty,
    Wniosek jest taki, że wymusił Pan pomiar INNEJ próbki. Jeśli eksperyment ma być rzetelny i ma Pan kalibrator, proponuję zrobić kalibrację jednym programem a walidację drugim. Wówczas będzie Pan miał rzeczywiste wyniki.

    Wybór przestrzeni to najnowszy krzyk mody. DELL w PremierColor jako pierwszy wprowadził taką funkcjonalność w niekalibrowanych monitorach. Opiera się o prosty trick.

  3. #473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wniosek jest taki, że wymusił Pan pomiar INNEJ próbki. ...
    Owszem, "wymusiłem", (pokazałem prawdę) ale jak to ma się to tych Twoich słów:
    "Dobry wynik po kalibracji to jest różnica między pierwszym a drugim pomiarem tej samej próbki, tym samym przyrządem. Tak działa ten, i wiele innych, programów do kalibracji. Także, to jest błąd miernika, nie monitora."

    ŻENADA.

    Inne żenujące wpisy Tom01 w tym wątku nie mająca nic wspólnego z prawdą:

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kalibracji 3D nie ma w żadnym monitorze poza graficznymi EIZO i NEC ....
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak już wcześniej pisałem, to jest "gwiazda sezonu". Sprzęt nakręcany marketingowo. Wszystkie pozytywne recenzje są sponsorowane. ...
    tu juz odpowiadalem "gwiazda sezonu ma sie dobrze kilka lat"

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Nie muszę testować i mierzyć każdego monitora na rynku. Czasem właśnie wystarczy rzut oka aby wiedzieć czy pacjent jest rokujący. W przypadku przedmiotowego urządzenia, po prostu szkoda mi czasu. Nawet jakbym go wziął na warsztat, nic z niego nie wykrzesam. ...
    Kolejne BZDURY

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Naprawdę nie muszę rozbierać Benka żeby wiedzieć co ma w środku. ...

    Kolejne BZDURY

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Warto zauważyć, że Benq lansuje się na zawodowy monitor graficzny. ...
    Kolejne BZDURY

    z innego forum gdzie nie mogę się zarejestrować:
    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Na stronie Benka jest tak napisane: "BenQ SW2700PT 27-calowy monitor dla fotografów z funkcją zarządzania przestrzenią kolorów Adobe RGB" nikt chyba nie mówi o nim jako graficzny raczej fotograficzny ...
    I jeszcze z tego drugiego forum:
    Tom01:
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...2. Nie ma na świecie matrycy 27" sterowanej 10 bitowo. To są 8 bitowe matryce + FRC.
    Tu się akurat zgadzam wyjątkowo (co do benq sw2700pt)i taki cytat z forum mva.pl mogę przytoczyć, raczej osoby która ma pojęcie:

    Czornyj (mz. lepszy ekspert od monitorów od Tom01)j:
    "8 bit+2FRC - różnica vs 10 bit. niedostrzegalna, niemierzalna, praktycznie żadna. Nie ma sensu drążyć tematu i szukać dziury w całym."

    PS.
    Co do reszty, wiadomo, każdy zniechęcony do innej marki (od NEC/EIZO) to potencjalny "Mój" (znaczy Toma01) nabywca, a zwłaszcza w wersji jakiejs tam tuned color czy jak to tam się zwie (zawsze to kaska leci).
    W Benq i Dell za wstępną kalibracje się nie płaci i jest równie dobra mz.

    PS.
    Tom01, prośba nie ośmieszaj się więcej, kiedyś to samo pisałeś o NEC-u... Czyż nie ?
    Dlaczego nie masz w ofercie Benka to całkiem inne zagadnienie...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 02-07-2019 o 17:55

  4. #474

    Domyślnie

    W Ogólnie wiemy obydwaj, benq sw2700pt umożliwia pełnoprawną kalibrację sprzętową . W twoim interesie jest temu zaprzeczać (chyba też bym tak robił)....wiadomo więcej zniechęconych do benka przychyli się do NEC/EIZO, a to już potencjalna kasa da Ciebie ( w sumie życzę Ci jak najwięcej klientów)

  5. #475

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    W twoim interesie jest temu zaprzeczać (chyba też bym tak robił)
    Nie, najlepiej nic się nie odzywać. Przemilczeć. Bo później wychodzi co wychodzi, i brnie się w to coraz bardziej.

  6. #476

    Domyślnie

    And.N przeniósł się na mva z misją i wątek zrobił się dużo bardziej merytoryczny. Cały wątek dużo wnosi a szczególnie polecam końcówkę:

    https://mva.pl/viewtopic.php?f=6&t=3963&p=57022#p57016

  7. #477

    Domyślnie

    Uff... Jak dobrze, że wziąłem 2420 nie patrząc, że 3 cale mniej. Pewnie gdybym wybrał drugi wariant, teraz musiałbym wynająć FBI dla potwierdzenia słuszności wyboru, a i tak pewnie protokoły z pomiarów trafiłyby do archiwum x
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

Strona 48 z 48 PierwszyPierwszy ... 38464748

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •