Close

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 477
  1. #1

    Domyślnie Monitor BenQ SW2700PT - jak opiniujecie?

    Wyszedł nowy BenQ 27 cali, 99% pokrycia Adobe RGB - mocne, ciekawe parametry. Jak uważacie?
    Planuję wymienić swój stary monitor na porządniejszy i moim zdaniem jest to godny przeciwnik dla Eizo CS240 .
    http://www.benq.com/product/monitor/sw2700pt/
    D750

  2. #2

    Domyślnie

    A na jakiej podstawie uważasz, że jest to godny przeciwnik dla CS240?
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Zapewne na podstawie danych ze specyfikacji oraz ceny. Czas pokaże, czy Eizo ma konkurenta.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  4. #4

    Domyślnie

    Pytałem o niego tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3610927
    W testach jest chwalony, tylko nie wiem jak z rzetelnoscia tych "testow". Tak jak napisał Cezary-K czas pokaże i.... Zapewne cena tez spadnie
    Cyfry i analogi

  5. #5

    Domyślnie

    Już raz dostałeś na ten temat, w wątku który sam wskazujesz, kompetentną odpowiedź od bardzo dobrych specjalistów z tego zakresu, więc trudno zrozumieć Twoje powtórne pytanie, chyba , że pomimo ostrzeżeń uparłeś się kupić ...tani i dobry... . Jeżeli tak, to powiem Ci co tutaj kiedyś przeczytałem w wątku na temat zakupu statywu: "tani i dobry... , a po co ci dwa, nie lepiej od razu kupić dobry?". Warto się nad tym zastanowić, kiedy na siłę szukamy "okazji".

  6. #6

    Domyślnie

    Mmluty - jeśli chodzi o mnie to pierwszy raz pytam o ten monitor. Ja planuję się pozbyć swojego egzemplarzu, który jest biurowy i sugerując Sue opisem i porównaniem z moim oraz z cs240 uważam, że jest godny uwagi. Dla mnie na plus rozmiar.
    Konkludując, nie ma wyraźnych przeciwwskazań przeciwko temu, że ten monitor jest złym i nie jest substytutem dla cs240 ~pomijając np fakt, że eizo ma większą tradycję, marketing i jest już dłużej na rynku?
    Gdyby oba miały tyle samo cali brałbym Eizo.
    D750

  7. #7

    Domyślnie

    Konkludując, nie ma wyraźnych przeciwwskazań przeciwko temu, że ten monitor jest złym i nie jest substytutem dla CS240
    Nie wiem skąd takie wnioski wyciągnąłeś, bo ja nie widzę do nich podstaw.
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Już raz dostałeś na ten temat, w wątku który sam wskazujesz, kompetentną odpowiedź od bardzo dobrych specjalistów z tego zakresu, więc trudno zrozumieć Twoje powtórne pytanie, chyba , że pomimo ostrzeżeń uparłeś się kupić ..
    mmluty przeczytaj proszę raz jeszcze całość, bo rozumiem, że "you're talking to me" A z resztą wypowiedzi się oczywiscie zgadzam, podobnie jak nigdy nie kwestionowalem fachowosci naszych forumowych guru od kolorków. A ewentualne niezależne, profesjonalne testy chętnie poznam. Każdego sprzetu, ktory mnie interesuje. Taki dziwny się urodzilem
    Cyfry i analogi

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gainer Zobacz posta
    Konkludując, nie ma wyraźnych przeciwwskazań przeciwko temu, że ten monitor jest złym i nie jest substytutem dla cs240
    Eeee.... A jakie są za? Czy ten Benq ma matrycę z podświetleniem sterowanym 2D, zaawansowany procesor obrazowy z 14/16 bitowym 3D LUT, stabilizację, sprzętową kalibrację z prawdziwego zdarzenia?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    http://www.benq.com/product/monitor/sw2700pt/features/


    -14-bit 3D LUT
    The 14-bit 3D Look Up Table (LUT) improves RGB color blending accuracy for impeccable color reproduction. Utilizing Delta E�2 in both Adobe RGB and sRGB color spaces displays the truest version of the original image.
    -Hardware Calibration with accuracy color

    Czy kultywujesz Eizo w tym wypadku bo to "stare dobre Eizo" czy dlatego, że coś Benkowi brakuje?
    Pytam otwarcie, ponieważ stoję przed kupnem któregoś z tych dwóch monitorów i skłaniam się baaardzo mocno ku BenQ.
    Ostatnio edytowane przez gainer ; 02-11-2015 o 22:39
    D750

Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •