Close

Strona 40 z 48 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 477
  1. #391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Myślę, że przesadzasz. Są monitory, którym już nic nie pomoże (ustawienie jasności, kontrastu, czy oświetlenie zewnętrzne lub jego całkowity brak). Jak się rozjaśni monitor aby ciemne kwadraty były widoczne to znów na jasnych powiedzmy te od 250 zleją się z białym tłem. Choć pewnie częstszą przyczyną są złe ustawienia monitora (np. jasność, kontrast).
    PS.
    Ma być dobrze na naszym stanowisku pracy przy naszych warunkach oświetleniowych (także w trakcie jak te warunki się zmieniają - światło dzienne czy sztuczne).
    Po co rozjaśniać monitor, zasłoń firankę i już będziesz widział inaczej.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    wyrażnie odróżniam kwadrat nr3 od czarnego tła. Kwadrat nr 2 też jeszcze da się odróznić dopiero pierwszy zlewa się z tłem.

    No i to świadczy o nieprawidłowym przebiegu krzywej półtonalnej w cieniach. Rozjaśnianie detali w cieniach jest typowym błędem. Im niższej klasy sprzęt, tym najciemniejsze odcienie są bardziej widoczne, choć przy γ=2,2 nie powinny być rozróżnialne.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 02-06-2019 o 21:29

  3. #393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    No i to świadczy o nieprawidłowym przebiegu krzywej półtonalnej w cieniach. Rozjaśnianie detali w cieniach jest typowym błędem. Im niższej klasy sprzęt, tym najciemniejsze odcienie są bardziej widoczne, choć przy γ=2,2 nie powinny być rozróżnialne.
    Czyli tak na logikę, zgodnie z tym co piszesz, NEC EA275WMi (wyselekcjonowany i po kalibracji) jest jeszcze nizszej klasy od Benq SW2700PT gdyż:
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...U mnie na pierwszym kwadrat #1 jest widoczny i ostatnia szachownica #254 też.
    Rozumiem, że np. tu jest OK (choć piszesz, że niezły paździerz się trafił). Nikoniarz miał rację, dyskusja z Tobą większego sensu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 02-06-2019 o 21:52

  4. #394

    Domyślnie

    Na prawidłowo skalibrowanym monitorze spełniającym podstawowe wymagania standardu o którym mówimy, pierwsze pola mają się zlewać z czernią. NEC-e serii EA w wersji kalibrowanej nie mają z tym problemu. Jeśli u kogoś na takim monitorze są widoczne, to ma coś nie tak ustawione.

  5. #395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Na prawidłowo skalibrowanym monitorze spełniającym podstawowe wymagania standardu o którym mówimy, pierwsze pola mają się zlewać z czernią. NEC-e serii EA w wersji kalibrowanej nie mają z tym problemu. Jeśli u kogoś na takim monitorze są widoczne, to ma coś nie tak ustawione.
    Dobre Benek od razu niższej klasy, a w Nec coś źle ustawione. @koesh coś tam namieszał w ustawieniach ?
    Tom01, naprawdę mnie rozśmieszyłeś

  6. #396

    Domyślnie

    Potwierdzam, ja mam co prawda budżetowy monitor i to sRGB, za to z kalibracją sprzętową i górne pola zlewają się z czernią ( CS230).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dobre Benek od razu niższej klasy, a w Nec coś źle ustawione. @koesh coś tam namieszał w ustawieniach ?
    Tom01, naprawdę mnie rozśmieszyłeś
    Przecież koesh pisał o biurówce a nie monitorze graficznym
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #397

    Domyślnie

    W moim 7 letnim Dellu aż 5 pierwszych zlewa się z czarnym tłem pomimo ustawienia jasności już na 95 (aby świecił podobnie jak Benq SW2700PT na jasności 25).
    Chyba wrócę z obróbką zdjęć na Della

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dobre Benek od razu niższej klasy, a w Nec coś źle ustawione. @koesh coś tam namieszał w ustawieniach ?
    Tom01, naprawdę mnie rozśmieszyłeś
    Kolego, pomimo swojego hurraoptymizmu, spróbuj się zdobyć na minimum obiektywizmu. NEC-e EA, poprawnie ustawione NIE MAJĄ PROBLEMU z poprawną reprodukcją gammy 2,2. Benq mają. I tyle.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    W moim 7 letnim Dellu aż 5 pierwszych zlewa się z czarnym tłem pomimo ustawienia jasności już na 95 (aby świecił podobnie jak Benq SW2700PT na jasności 25).
    Chyba wrócę z obróbką zdjęć na Della
    Nic w tym dziwnego. Benq to jest mniej więcej poziom DELL-a. W niektórych aspektach lepszy, w niektórych gorszy.

  9. #399

    Domyślnie

    U mnie na WMi jest tak jak Tom pisze pierwszych 2 nie widzę, trzecie ledwo co a na białym nie widzę ostatniego, 253 ledwo, ledwo. Jasność mam na auto adaptuje się do otoczenia, reszta fabrycznie ustawiona, aa czerń na +1 czyli 51..
    Jeszcze z tydzień poczekam i skalibruję.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kolego, pomimo swojego hurraoptymizmu, spróbuj się zdobyć na minimum obiektywizmu.
    Z tym to raczej "kolega" ma problem i to duży problem, ale jak ma się płacone za promowanie konkretnych marek to w sumie nie takie dziwne.

Strona 40 z 48 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •