Close

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 477
  1. #461

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Zakładał Pan drugie konto z prawidłowym adresem e-mail i forum wysłało Panu e-maila potwierdzającego. Poniżej raport doręczenia serwera poczty, potwierdzenie odbioru przez serwer docelowy: ...
    Sęk w tym, że nie otrzymałem tej wiadomości (nie byłoby tej dyskusji). Nie mam w zwyczaju usuwać wiadomości hurtem, a zazwyczaj pojedynczo, zwłaszcza jak oczekuję na jakiś meil. Sprawdzam też spam i nie tylko w kliencie poczty Thunderbirda, ale także bezpośrednio na portalu o2.pl. Co do nicku AndN1 nie wykluczam, że przy jakiejś tam próbie rejestracji dodałem tą jedynkę, po info, że nick AndN jest w użyciu. To tyle z mojej strony.

    Właściwie to miałbym prośbę do @Jacek_Z o usunięcie postów i treści związanych z rejestracją na mva.pl od postu #430. Tylko trzeba by to zrobić selektywnie, niekiedy nawet edytując niektóre posty. Jakby Ci się chciało to fajnie, jak nie to już niech zostanie jak jest.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14-06-2019 o 15:26

  2. #462

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Japońska firma iiyama przedstawiła właśnie ...
    Nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z Benq SW2700PT, ale tu dużo wpisów nie na temat (też się przyczyniłem/przyczyniam do tego )
    @koesh, jak już podajemy jakieś informacje zachowujmy jakiś poziom rzetelności. Sama firma iiyama tak określa przeznaczenie tych linkowanych monitorów:

    "Monitory biurkowe sprawdzą się w przypadku pracy z dokumentami tekstowymi, arkuszami kalkulacyjnymi, a także do przeglądania witryn internetowych i rozrywki. Wyświetlacze występują w wielkościach od 17 do 40 cali i szerokiej gamie proponowanych rozdzielczości ekranu ..."

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Monitory te polecane są szczególnie grafikom oraz projektantom
    Jak to mówią, papier wszystko zniesie.

  5. #465
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @And.N dobrze wiesz że to jest kpina ale daje do myślenia czy warto ufać marketingowi i to nie ważne czy od BenQ czy Eizo czy Nec itd.

    Odnośnie NEC EA275WMi
    Monitor polecany jest głównie do zastosowań korporacyjnych. Jest odpowiedni dla biur. Warto podkreślić, że bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których istotna jest estetyka otoczenia - ze względu na elegancję i smukłość monitor ładnie prezentuje się w przestrzeniach, w których zdecydowanie dba się o szczegóły wizualne. Ze względu na to, że monitor posiada wbudowane głośniki, gniazdo słuchawkowe i USB - możliwa jest sprawna i bezproblemowa komunikacja bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń.
    Dostrzegasz różnicę w opisie producenta ?

    Ja czytając ostatnie wiele wiele postów w tym temacie zastanawiam się czy można zrobić dobry monitor do konkretnych celów i nie jest to Nec ani Eizo, które najwidoczniej utkały potężną sieć spiskową, która oplata dystrybutorów, sprzedawców i użytkowników, jako użytkownik spapranego Nec nie mogę się udzielać.

    Czekam na konkretne testy potwierdzające czy ten BenQ jest dobry czy zły, nawet jeśli ktoś zrobi pomiary w domu X-Rite i1Display Pro przed i po kalibracji.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-06-2019 o 13:04

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Monitor polecany jest głównie do zastosowań korporacyjnych. Jest odpowiedni dla biur. Warto podkreślić, że bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których istotna jest estetyka otoczenia - ze względu na elegancję i smukłość monitor ładnie prezentuje się w przestrzeniach, w których zdecydowanie dba się o szczegóły wizualne. Ze względu na to, że monitor posiada wbudowane głośniki, gniazdo słuchawkowe i USB - możliwa jest sprawna i bezproblemowa komunikacja bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń.


    Cyt z: https://mva.pl/viewtopic.php?f=27&t=3854

    "Zasadniczo, cała seria NEC EA jest w rzeczywistości klasą uniwersalno - biurowo - korporacyjną. Część modeli, w tym omawiany EA245WMi-2 (EA275WMi jest taki sam, przypis mój), co jest nietypowe, zostały skonstruowane z wykorzystaniem "elektroniki" od graficznego monitora profesjonalnego, dzięki czemu wykazuje zupełnie inny poziom i potencjał niżby się wydawało. A trzeba pamiętać, że to nie matryca decyduje o jakości obrazu a "elektronika". W celu łatwiejszego uzmysłowienia wagi tej cechy, można powiedzieć, że od matrycy zależy 15% a od elektroniki sterującej 85% tego co finalnie ujrzymy na ekranie. To właśnie dzięki "elektronice" aż się prosi o wykorzystanie możliwości, które leżały odłogiem. Z tego powodu, stosunkowo niedawno pojawiły się modyfikowane wersje NEC-ów serii EA i szturmem zaczęły podbijać nisze wcale dla nich nie projektowane."

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Dostrzegasz różnicę w opisie producenta ? ...
    @koesh, "błagam", bądźmy precyzyjni. Czy podałeś opis producenta dotyczący tych monitorów iiyamy ?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czekam na konkretne testy potwierdzające czy ten BenQ jest dobry czy zły, nawet jeśli ktoś zrobi pomiary w domu X-Rite i1Display Pro przed i po kalibracji.
    Podawałem już wcześniej link do recenzji/testu. Są tam zdjęcia (wystarczy pobrać) z pomiarów X-Rite i1Display Pro przed i po kalibracji. Nie sądzę aby ten test był sponsorowany, to pewnie wie @Tom01...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-06-2019 o 13:41

  8. #468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Nie sądzę aby ten test był sponsorowany, to pewnie wie @Tom01...
    Nie, nie jest sponsorowany. Znam Dominika i nie poszedłby na taki układ. Test jednak jest zrobiony nieprawidłowo. Dobry wynik po kalibracji to jest różnica między pierwszym a drugim pomiarem tej samej próbki, tym samym przyrządem. Tak działa ten, i wiele innych, programów do kalibracji. Także, to jest błąd miernika, nie monitora.

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie, nie jest sponsorowany. Znam Dominika i nie poszedłby na taki układ. ...
    Chociaż jeden, dobre i to, bo gdzieś tam pisałeś, że wszystkie testy/recenzje SW2700PT są sponsorowane.

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Test jednak jest zrobiony nieprawidłowo.
    Podobnie jak 99% takich testów w tym monitorów Nec/Eizo, czyż nie ? Może podlinkuj kilka stron gdzie test (proces kalibracji i późniejszego sprawdzenia) jest wykonany prawidłowo, przez "zwykłego Kowalskiego".
    To się może przydać, nie tylko mi.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Dobry wynik po kalibracji to jest różnica między pierwszym a drugim pomiarem tej samej próbki, tym samym przyrządem. Tak działa ten, i wiele innych, programów do kalibracji. Także, to jest błąd miernika, nie monitora.
    Czy błąd miernika nie powinien mieć stałej czy przybliżonej wartości ? Jak wytłumaczyć różnicę np. odchyłki kolorów (tej delta E) w zależności od jakości sprawdzanego ekranu ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-06-2019 o 15:47

Strona 47 z 48 PierwszyPierwszy ... 3745464748 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •