Close

Strona 38 z 48 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 477
  1. #371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez junkers Zobacz posta
    ZDlatego chcę zakupić monitor pokaże mi prawie idealne barwy i wrzucając do sieci czy robiąc czasem wydruk będzie podobnie
    Tak jak kolega @koesh napisał sRGB jest bezpieczniejsze ... A one mają pokrycie 99% tej palety właśnie o to mi chodzi .
    Jedna BARDZO WAŻNA rzecz: "Pokrycie gamutu" w ogóle nie jest parametrem związanym z jakością reprodukcji. Bardzo często zachodzi nieporozumienie, jakoby np 99% AdobeRGB było lepiej niż 75% AdobeRGB. W rzeczywistości, ten "99%" wcale nie znaczy że jest lepszy!

    PS. Papier dołączony do DELLi pokazuje jak bardzo sprzęt jest rozkalibrowany.

  2. #372

    Domyślnie

    Bardziej przemawia do mnie Dell Up2716d .
    Ale co będzie lepszego w 27" z takim pokryciem sRGB i cenie do 2500Pln . Z dobrą kalibracja . ?

  3. #373

    Domyślnie

    @Tom01, trochę jednak zaintrygowałeś mnie o rzekomym braku kalibracji sprzętowej w Benq SW2700PT (takiej z prawdziwego zdarzenia jak piszesz), a to co robi ta kalibracja w benku można uzyskać w opcjach menu monitora.
    Co nieco poczytałem i na kilku stronach (tak na szybko) wyczytałem iż warunkiem pełnej kalibracji sprzętowej jest użycie firmowego oprogramowania Palette Master Element.

    cytaty z internetu odnośnie kalibracji Benq SW2700PT (użyty translator):

    -"Podczas gdy inne oprogramowanie, takie jak i1 Profiler, może profilować wyświetlacz, tylko Palette Master może zapisać 3D 14-bitowy LUT w urządzeniu wyświetlającym. Poziomy korekcji 14-bitowe są zoptymalizowane dla tego typu wyświetlacza, co uzasadnia użycie go w celu uzyskania najlepszej wydajności. To samo można powiedzieć o zastrzeżonym oprogramowaniu konkurencji, ale Palette Master jest wliczony w cenę zakupu, podczas gdy inni pobierają opłaty za opcjonalne rozwiązania kalibracyjne, które są dość drogie. Jeśli potrzebujesz profilować i skalibrować wiele wyświetlaczy, idealnym rozwiązaniem, które współpracuje z BenQ SW2700PT, jest X-Rite i1 Display Pro. "

    -"Monitor działa dobrze z kilkoma narzędziami do profilowania, w tym z i1Display Pro i Spyder 5 Elite. Jednak aby uzyskać jak najlepsze wyniki z monitora, oprogramowanie do profilowania musi uzyskać dostęp do sprzętu wewnętrznego monitora, a do tego potrzebne jest dostarczone oprogramowanie Palette Master Element. ..."

    -"...skalibrować monitor za pomocą oprogramowania BenQ Palette Master Elements, które jest jedynym sposobem przechowywania kalibracji na sprzęcie monitora LUT. Mimo że to oprogramowanie nie jest tak wszechstronne jak oprogramowanie i1Profiler, ma wiele opcji dostosowywania kalibracji. ..."

    -"...Palette Master Elements, aby skalibrować monitor, ponieważ jest to jedyny sposób na utworzenie profilu bezpośrednio do 14-bitowego LUT. Poza tym, jak wyjaśniłem na początku tego artykułu, ma dodatkową zaletę, że profil kalibracji jest bezpośrednio implementowany w sprzęcie monitora..."

    Odkopię starą wypowiedź, ale powtarzaną często przez Ciebie:
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    No to teraz proponuję wejść do oprogramowania kalibracyjnego monitora i deklaracji przestrzeni zamienić współrzędne chromatyczne kanału R i G. Przekona się Pan gdzie się kończy marketing a gdzie zaczyna życie.
    Powstaje pytanie czy oprogramowanie Palette Master umożliwia taką zamianę i czy musi umożliwiać ? Bez takiej funkcji nie można wprowadzić zmian w tablicy LUT ? Może producent oprogramowania uznał to za zbędne dla przeciętnego użytkownika ? To w końcu oprogramowanie darmowe i nie musi być tak rozbudowane, nie znaczy to jednak, że monitor to by nie umożliwił.
    Mi wystarczą informacje z internetu (testów, recenzji), że podczas kalibracji Benq SW2700PT jest ingerencja w tablicę 14 bit 3D LUT monitora.

    Tu na pewno się pomyliłeś z tą prognozą (2016r):
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak już wcześniej pisałem, to jest "gwiazda sezonu". Sprzęt nakręcany marketingowo. Wszystkie pozytywne recenzje są sponsorowane. Naturalnych pozytywnych nie ma, bowiem nie ma prawdziwych zalet. Kiedy kończy się kasa na promocję, znika z rynku. Tak było z wieloma podobnymi modelami. ...
    czy na innym forum:
    " Benq SW2700PT to typowa gwiazda sezonu. Pobędzie rok i zniknie podobnie jak pozostałe tego typu konstrukcje. Jest kierowany w próżnię. Nie ma grupy docelowej odbiorców. ..."

    Jakoś trwa już prawie 4 lata na rynku i chyba się sprzedaje bo po co byłby produkowany tak długo.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29-05-2019 o 18:34

  4. #374

    Domyślnie

    Owszem, musi być możliwość zmiany koordynatów chromatycznych choćby wierzchołków gamutu z tej prostej przyczyny, że jeśli odcień czerwony monitora leci np w rzodkiewkowy, nie można go inaczej skorygować. To jest główna cecha kalibracji sprzętowej.

  5. #375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Owszem, musi być możliwość zmiany koordynatów chromatycznych choćby wierzchołków gamutu z tej prostej przyczyny, że jeśli odcień czerwony monitora leci np w rzodkiewkowy, nie można go inaczej skorygować. To jest główna cecha kalibracji sprzętowej.
    I oczywiście jesteś przekonany, że w tym Benku takiej możliwości nie ma ?

    Jeszcze stary cytat z tego wątku:
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Monitor może sobie mieć wewnętrzne sterowanie wielobitową tablicą koloru, nawet w wersji 3D. Pytanie, czy jest to używane do wewnętrznej, fabrycznej linearyzacji, czy możliwe jest skorzystanie z tych dobrodziejstw przez użytkownika. Zasadniczo zmienia to walory użytkowe monitora. LUT powyżej 8 bitów spotyka się dość często, nawet w monitorach za 1300 zł i telewizorach ale nie jest możliwa ingerencja w nią. Czyli kalibracja wygląda jak pyszne ciastko przez szybę. Problem polega na tym, że wyświetlanie zostało zaprogramowane w fabryce a użytkownikowi niewiele z tego wynika. Tak działają wszystkie quasi-graficzne monitory na czele z DELLami serii U, Asusami PA, Iiyamami i obecnie również Benq. Nie można skalibrować monitora w oparciu o 3D LUT, choć monitor może taki mieć. Nie sposób w tym momencie zarzucić kłamstwa producentowi, bo monitor 3D LUT ma! Kalibracja ww monitorków polega na typowym wpływaniu na jasność kanałów RGB, bez możliwości regulacji ich współrzędnych chromatycznych.
    Czyli te cytaty (i wyróżniony tekst w nich), które przytoczyłem w poprzednim poście są niezgodne z prawdą ?, a tu powyżej w cytacie także pogrubioną czcionką to prawda ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29-05-2019 o 20:01

  6. #376

    Domyślnie

    And.N proszę wybaczyć, ale nie chce mi się już ścierać farby z klawiatury. Dyskusję o gwiazdach sezonu uważam za bezproduktywną. Co miałem napisać już napisałem, nieprzekonanych nie przekonam. Zresztą nie płacą mi za jakieś krucjaty.

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    And.N proszę wybaczyć, ale nie chce mi się już ścierać farby z klawiatury. Dyskusję o gwiazdach sezonu uważam za bezproduktywną. Co miałem napisać już napisałem, nieprzekonanych nie przekonam. Zresztą nie płacą mi za jakieś krucjaty.
    Innej odpowiedzi się nie spodziewałem, a takie proste jednoznaczne pytanie (to drugie zwłaszcza)
    PS.
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale ten sezon się przedłuża, a wróżyłeś rok.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29-05-2019 o 19:55

  8. #378

    Domyślnie

    "Rok" był umowny. Jedne gwiazdy znikają szybciej, inne póżniej. Zależnie jaki budżet reklamowy przewidział producent. Sprzedaż jest bowiem wyłącznie funkcją marketingu. Dopóki będzie się opłacało pompować w reklamę, dopóty będą się sprzedawać.

  9. #379

    Domyślnie

    @And.N, nie wiem czy jest sens dyskutować z osobą która żyje ze sprzedaży produktów konkretnej marki... Ja całkiem niedawno pisałem, że jakoś sprzedawcy Benka czy Della (czy innych marek) nie siedzą tutaj na forum i nie przekonują ludzi do tych produktów.

  10. #380

    Domyślnie

    Oczywiście się z Tobą zgadzam. Jak tylko ktoś się pyta o monitor pojawia się Tom01 z informacją, że tylko Eizo/Nec nadaje się do fotografii. Standard, nie tylko na tym forum

Strona 38 z 48 PierwszyPierwszy ... 283637383940 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •