Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Mały i lekki statyw

    Cześć,
    szukam małego i lekkiego statywu. Głównie do chodzenia po górach. Najprawdopodobniej do Fuji X-t10 + szkło.
    Obecnie mam Benro A550ex + głowicę HD-18. Zestaw bardzo fajny, ale coraz mniej chce mi się ganiać z D810 + 16-35 itd. Szczególnie jak śpię w górach i muszę się spakować do normalnego plecaka turystycznego...

    Z tego co udało mi się znaleźć:
    1) Slik Sprint mini II - wygląda dość sensownie, waży tylko 0,78kg, powinien udźwignąć D810 + 16-35;
    2) Velbon CX mini. Tylko pod Fuji ale za to malutki i lekki.

    Może znacie jakieś inne konstrukcje, którymi mogę i powinienem się zainteresować?
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz na wyjeździe, pomęczyłem manfrotto befree. D800 + 28 1.8g, ogólnie daje radę.
    Moim zdaniem udany zakup.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  3. #3

    Domyślnie

    Manfrotto compact, albo jakoś tak. Może D800 to już dla tego statywu zbyt dużo, ale pod Fuji będzie git.
    Nikon D500, D810 -N50/1.8, N17-55/2.8, N70-200/4, Samyang 85/1.4, Sigma 500/4.5, YN-565EX
    https://czapajew24.wixsite.com/rafalbieroza --- https://500px.com/czapajew24

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Sprawdziłem i oba proponowane przez Was modele są tylko nieznacznie lżejsze od mojego Benro (0,2kg), więc nie do końca to jest to, o co mi chodziło
    Szukam czegoś poniżej 1kg. Niekoniecznie "carbon" i zdecydowanie nie chcę na to wydać fortuny. Benro "robi robotę" od lat, zabieram go praktycznie wszędzie, ale w górach puszka + statyw zaczynają ciążyć....
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Z tego co udało mi się znaleźć:
    1) Slik Sprint mini II - wygląda dość sensownie, waży tylko 0,78kg, powinien udźwignąć D810 + 16-35;
    W tej cenie 244 PLN to chyba bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Tak się zastanawiam czy w końcu się nie skusić. Choć wydaje mi się że ten jest nie dużo cięższy a za to jest wyższy Statyw SLIK Sprint 150 SBH-150DQ BK
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 21-10-2015 o 08:39

  6. #6

    Domyślnie

    A ja, oprócz normalnego, mam jeszcze taki: http://jabbafoto.pl/product/6877/fot...ni-statyw.html
    Tyłka nie urywa, ale lekki i miejsca dużo nie zajmuje. Na wyjazdy turystyczne jak znalazł. Szczególnie, jeśli tych "statywowych" zdjęć nie jest dużo. Wiem, że niski, ale zawsze najdzie się jakiś murek, albo coś podobnego. No i do makro też się czasem przyda.
    Jacek

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No lekki to on nie jest.

  8. #8

    Domyślnie

    Ciężki? Tylko 0.78 kg z głowicą i płytką. Weź nie przesadzaj. Są jeszcze takie małe i lekkie za 15 zł.
    Jacek

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Wiem że są lekkie statywy po 15 zł ale raczej nie nadają się w góry i bez sensu je włączać do dyskusji. Wcześniej wspomniany SLIK Sprint Mini II GMSLIK Sprint Mini II GM jest i lżejszy i tańszy i zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu niż ten mikrus. Chyba że ktoś lubi się kłasc po ziemi. Ja juz przerobiłem użytkowanie takiego cudaka w górach i nie jest to dobre rozwiązanie.

  10. #10

    Domyślnie

    Ten twój SLIK....cośtam.., w komplecie, waży dokładnie tyle samo co ten "mikrus", ale ma deklarowany udźwig 1kg, czyli w rzeczywistości pewnie mniej. Ten "mikrus" radzi sobie z 2.5 kg (sprawdzone) i na oko jest bardziej stabilny - myślę, ze o to głównie chodzi ze statywami. Zresztą każdy sam wybiera, co mu odpowiada.
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •