Close

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 182
  1. #1

    Domyślnie Nowy komp: Aple czy Standard

    Niestety z moim kompem coś nie halo, więc przyszedł pomysł na nową stację graficzną . Komp ma służyć tylko do pracy w PS, i Pinacle Studio; odłączony od internetu - to będzie stacja robocza a nie rozrywka .
    No i pytanie do Tych co siędzą w kompach, bo niestety mam dylemat; czy iść w Mac Pro z konfiguracją:
    1.

    6-rdzeniowy 3,5 GHz z 12 MB pamięci podręcznej L3
    64 GB (4 x 16 GB) pamięci DDR3 ECC 1866 MHz
    Pamięć masowa flash 256 GB z magistralą PCIe
    Dwa procesory GPU AMD FirePro D700, każdy z 6 GB pamięci VRAM GDDR5

    za 27.640

    Czy jednak zostać na platformie Win i zestwić coś takiego:
    2. Specyfikacja:
    Intel Core i7 5960X 8 Core , Extreme Edition @ 4,3Ghz
    ASUS X99-E WS WorkStation LGA2011 v3
    64GB DDR4 Kingston ECC 2133Mhz Quad Channel
    nVidia PNY Quadro K5200 8GB DDR5
    512GB SSD Samsung 850 PRO
    2x 1T SSD Samsung 850 PRO w RAID
    DVD-BluRay ASUS
    Obudowa Fractal R5 Titanium
    Cooler Thermalright SilverArrow IB-E
    MODECOM CR-524 3.0 czytnik kart

    za 23.000PLN

    Tak jak pisałem, komp bez dostępu do Netu.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 18-10-2015 o 17:41

  2. #2

    Domyślnie

    Uhm, wyszło szydło z worka

    Sam musisz sobie odpowiedzieć czy wolisz skrzydełko czy nożkę i bez netu obecnie nie aktuwujesz wiekszości programów.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Uhm, wyszło szydło z worka

    Sam musisz sobie odpowiedzieć czy wolisz skrzydełko czy nożkę i bez netu obecnie nie aktuwujesz wiekszości programów.
    Wiem, że nie aktywuję; ale po aktywacji już mi net będzie zbędny bo stary komp zostaje do netu i na forum . Ale ja pracuję na PS6, CC jakoś mi nie służy .
    Do tego niestety wszystkie programy mam na Win, przy zmianie systemu muszę kupić od nowa , za to Mac kusi.
    Do tego nie pracowałem nigdy na Mac'u i nie wiem czy się przestawię

  4. #4

    Domyślnie

    Nie musisz kupować wszystkiego. Licencję CS6 możesz przenieść między patformami (raz tylko), helpdesk Adobe jest bardzo pomocny przy tym. Co masz jeszcze z programów pod Win czego nie masz pod OS X? Capture One działa niezależnie od systemu na tej samej licencji.

    Poza tym na ogryzku możesz odpalić Winde na drugiej partycji.

  5. #5

    Domyślnie

    Na Maca przestawisz sie po maksimum tygodniu klepania w klawisze. A co cię tak ciągnie to OSX i Apple oczywiscie poza chęcią spróbowania nowego?
    Fakt , że ja uzywam laptopa ale po kilku latach uzywania Apple nie zostałem fanboyem jabcoka. A nawet robię dywersje na tyłach ogryzków co i w tej chwili czynię.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Nie musisz kupować wszystkiego. Licencję CS6 możesz przenieść między patformami (raz tylko), helpdesk Adobe jest bardzo pomocny przy tym. Co masz jeszcze z programów pod Win czego nie masz pod OS X? Capture One działa niezależnie od systemu na tej samej licencji.

    Poza tym na ogryzku możesz odpalić Winde na drugiej partycji.
    Niestety, ale już nie zciągnę ze swokego profilu w Adobe nic poza CC . Jest historia, ale bez możliwości ściągnięcia. Wszystkie dodatkowe wtyczki ( NIK, Alien Skin, OnOne, AutoPano, PtLens, ProPoster, Portrait Professional Studio64, PhotoZoomPro5 ).
    Do tego program Pinacle studio 19 i parę innych

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    A co cię tak ciągnie to OSX i Apple oczywiscie poza chęcią spróbowania nowego?
    Fakt , że ja uzywam laptopa ale po kilku latach uzywania Apple nie zostałem fanboyem jabcoka. A nawet robię dywersje na tyłach ogryzków co i w tej chwili czynię.
    Opinie o bezawaryjności systemu, niestety Win 7 po aktualizacji do 10 wysypał mi kompa po raz drugi i stawianie systemu i jego bue do końca stabilność już mnie wkurza. Po czytaniu różnych for właśnie doszedłem do wniosku: jak Win to bez neta.

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem , tylko że bez sieci to za chwile (bo i dzis to też juz upierdliwe) nie da się pracowac na interesującym cię sofcie. Mi trend reprezentowany przez CC nie podoba się , ale widzę , że niemal wszyscy liczaćy sie gracze idą coraz częściej tą drogą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Rozumiem , tylko że bez sieci to za chwile (bo i dzis to też juz upierdliwe) nie da się pracowac na interesującym cię sofcie. Mi trend reprezentowany przez CC nie podoba się , ale widzę , że niemal wszyscy liczaćy sie gracze idą coraz częściej tą drogą.
    Zostawię sobie ten co mam do biegania po necie i ewentualnych zakupów.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko masz pod windę, wygodnie ci tak pracować, kup stację na win za 23k, dołóż jeszcze jeden SSD żeby zrobić RAID i transfery do 1GB/s, 1GB pojemności da ci też wygodne trzymanie na ssd tego nad czym obecnie pracujesz żeby ładowało się szybko w ps czy pinnacle. Sprzedaj obecną maszynkę i dołóż różnicę w kasie którą wydałbyś kupując maca pro żeby kupić sobie imaka do surfowania po necie, forum, ogólnie dla codziennego użyku. No i dla fejmu jak klient przyjdzie.

    Będziesz miał maszynę na win do pracy i imaka z osx na co dzień. Wilk syty i owca cała
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 18-10-2015 o 19:37
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Wszystko masz pod windę, wygodnie ci tak pracować, kup stację na win za 23k, dołóż jeszcze jeden SSD żeby zrobić RAID i transfery do 1GB/s, 1GB pojemności da ci też wygodne trzymanie na ssd tego nad czym obecnie pracujesz żeby ładowało się szybko w ps czy pinnacle. Sprzedaj obecną maszynkę i dołóż różnicę w kasie którą wydałbyś kupując maca pro żeby kupić sobie imaka do surfowania po necie, forum, ogólnie dla codziennego użyku. No i dla fejmu jak klient przyjdzie.

    Będziesz miał maszynę na win do pracy i imaka z osx na co dzień. Wilk syty i owca cała
    Jest to jakieś ( podoba mi się ) rozwiązanie

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •