Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Wsadź go do katalogu c:\users\Twój user\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Develop Presets\User Presets

    Teraz na moim blogu są dwie wersje: pierwsza oryginalna i druga, w której zmienione są tylko ustawienia HSL bez ruszania WB, ekspozycji itp.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Wsadź go do katalogu c:\users\Twój user\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Develop Presets\User Presets
    Tak naprawdę to nie wystarczy. Owszem, preset będzie sobie przebywać z innymi presetami, ale LR go jeszcze nei pokaże na liście. Trzeba go zaimportować do LRa: kliknąć prawym na liście presetów i wybrać Import.

    Taka uwaga - preset zostanie zaimportowany do tego folderu/grupy presetów, na której kliknęliśmy prawym. Można sobie pogrupować własne czy zaimportowane presety w różne grupy, jakby ktoś miał ich dużo i chciał utrzymać jakiś porządek.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Docencie dobry człeku ze Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.
    Bądź tak uprzejmy i napisz artykulik o optymalnym sprzęcie do LR i do PS.
    W które komponenty kompa należy inwestować bo ma to sens a w które nie bo , żyłowanie tych parametrów i tak nie wpływa na poprawienie pracy tych programów. Itepe , itede.
    Proszą włościanie z kongresówki.

  4. #14

    Domyślnie

    Ja się na sprzęcie nei znam, i to nei jest kokieteria, mówię to poważnie.

    Ja się na sprzęcie świetnei znałem jak na tapecie były komputery DX486 - 16 mega RAMu to był wypas, dysk 20 mega był fajny, a 40 to była już rozpusta; wtedy wszystko było proste. Teraz znam parę podstaw, w kolejności dowolnej:

    1. Monitor kalibrowany sprzętowo, nei musi być wyczyn w ilości złotych, nie musi być 4k, nei musi być na całą ścianę, ale kalibrowany być musi. Najlepiej szerokogamutowy, tylko trzeba go wtedy kalibrować znawcą, a nie sobą. Wróć, zawsze trzeba kalibrować znawcą, tak będzie lepiej. Dodam jeszcze, że nie jest ważne jak monitor moze być jasny, co podają w rubryczkach (dzisiaj wszystkie są jasne jak cholera). Ważne a nawet bardzo ważne jest, jak monitor może być ciemny, a jeszce dobrze pokazywać - to jest istotne, ale ten parametr znają tylko wyjadacze, bo tego się w zwykłych tabelkach nei podaje.

    2. Do LRa najszybszy i najwydajniejszy procesor. Nie ma zmiłuj, najszybciej jak się da - ja to traktuję jak aksjomat. RAMu wbrew pozorom nie trzeba tak dużo, mnie przy pracy w LRze na zegarze pokazuje, że RAMu starcza, a procesor zawsze na maksa robi - stąd wyciągam taki wniosek.

    3. RAMu do LRa co prawda nei potrzeba dużo, ale do PSa i owszem - tu sytuacja jest odwrotna. Procesor czasem kręci się leniwie, a RAMu zaczyna brakować, co skutkuje tym, że PS zaczyna ruszać dyskiem i operacje się wydłużają. To zresztą zależy od pracy: jeśli się robi rzeczy internetowe (małe obrazki), to nie przesadzajmy z tym RAMem, ale jeśli ktoś robi rzeczy papierowe i bardziej wymagające (duże publikacje, duże obrazy), wymagania PSa na RAM są duże.


    Zatem LR i PS ma nieco sprzeczne wymagania: pierwszy potrzebuje najszybszego na jakiego nas stać procka, drugi (jeśli są takie potrzeby, bo taka jest praca) wymaga dużo RAMu, nawet kosztem wolniejszego procesora. I teraz każdy może spokojnie ocenić ile czasu spędza przy którym programie i jakie prace wykonuje PSem. Bo może się okazać, że robiąc większość pod LRem, w dodatku pracując dla internetu - duża ilość RAMu nie jest niezbędna i można na niej zaoszczędzić, kupując szybszego proca. Może też być tak, że pracy pod LRem jest mało (selekcja, keywordy, cropy i eksport), a reszta roboty idzie w PSie - więc proporcje RAM/procesor będą inne.

    I to jest mniej więcej wszystko, co mogę powiedzieć, bo reszta - jakie płyty głowne, karty graficzne, duperele - to tego nei rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 08-10-2015 o 13:22
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Wsadź go do katalogu c:\users\Twój user\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Develop Presets\User Presets

    Teraz na moim blogu są dwie wersje: pierwsza oryginalna i druga, w której zmienione są tylko ustawienia HSL bez ruszania WB, ekspozycji itp.
    Dzięki. Zawsze mi się zapomina gdzie co wsadzić (jakkolwiek by to nie zabrzmiało ) Też szukałem kiedyś, gdzie wsadzić preset korekcji obiektywu Samyang 14

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Tak naprawdę to nie wystarczy. Owszem, preset będzie sobie przebywać z innymi presetami, ale LR go jeszcze nei pokaże na liście. Trzeba go zaimportować do LRa: kliknąć prawym na liście presetów i wybrać Import.

    Taka uwaga - preset zostanie zaimportowany do tego folderu/grupy presetów, na której kliknęliśmy prawym. Można sobie pogrupować własne czy zaimportowane presety w różne grupy, jakby ktoś miał ich dużo i chciał utrzymać jakiś porządek.
    U mnie, od razu LR ,,widzi'' ten preset. I nawet działa
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #16

    Domyślnie

    No widzisz, nawet nie wiedziałem, że to usprawnili. U mnie samo wrzucenie w folder na dysku nie działa - masz fajniej, bo odpada jedno kliknięcie!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    THX pompon,
    ty ty pewnie i ChiWritera pamietasz na monitorze Amber (gold)

  8. #18

    Domyślnie

    Ja pamiętam nawet maszyny do pisania!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    I karteczki FORTRANu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja pamiętam nawet maszyny do pisania!
    Matuzalem ?
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •