Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87
  1. #1

    Domyślnie Leica Q - komentarze, opinie, zdjęcia

    Leica Q - summilux 28/1,7 ASPH

    Informacje
    http://leicarumors.com/2015/06/20/25...-the-web.aspx/

    iso100; 1/1250sec; f/8

  2. #2

    Domyślnie

    No ładna fotka...
    Podczas wizyty w Wetzlar 2 tygodnie temu miałem możliwość pożyczyć go z ciekawości na ok. 3 godziny.
    Pierwsze wrażenie:
    Zgrabny, niewielki, dość kompaktowy - takie robi wrażenie. Wygoda jak to w Leica - cudów ergonomii trzymania nie należy oczekiwać…
    Taka pseudo wersja M tylko ze stałką. Obiektyw Leica 28/1,7, ISO od 100 do 50000 (dla onanistów czułościowych), brak kilku czasów w stosunku do serii M, brak klasycznego wizjera, ma AF.
    Generalnie dość przyjemny aparat ale za tę cenę (4000 EUR) to wolałbym jednak dołożyć do serii M.
    Pewnie dlatego że jestem do klasycznych M-ek przyzwyczajony i mogę wymieniać obiektywy.
    W sumie ta Q to ciekawa alternatywa jak ktoś zachorował na NOWĄ Leice a na system M nie ma za bardzo kasy.
    Jednak za cenę 4000 EUR (cena u Niemców) można kupić lekko używaną M240 - przynajmniej pełen zakres obiektywów pod to można podpiąć.
    UWAGA - Bardzo ważne: MA WYRAŻNĄ CZERWONĄ KROPKĘ na korpusie - choćby dlatego warto kupić….
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 04-10-2015 o 00:48
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  3. #3

    Domyślnie

    Nie każdy lubi zmieniać obiektywy - przynajmniej spokój z czyszczeniem matrycy. Sony RX1 też do tanich nie należy, a jak dołożyć wizjer to prawie to samo wychodzi.
    Jedyna wada to ten syndrom czerwonej kropki, prawie jak sztokholmski.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Wygoda jak to w Leica - cudów ergonomii trzymania nie należy oczekiwać…
    hmm . . .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    hmm . . .
    Czyżby Kolega się nie zgadzał ze mną?
    Bardzo lubie korpusy Leica ale niestety dopiero po dodaniu cycka "mTech CSEP-1 Black" trzymam ją naprawdę wygodnie.
    Powini dodawać to w zestawie. Niestety jak byłem ostatnio w Leica Wetzlar to powiedziano mi że już nie kupie tego u nich
    Moim zdaniem to najlepszy uchwyt do M9 i Monochrom.
    Za to zupełnie nie pasują mi te "handgrip M digital" - nijak nie mogę tego złapać... Dziwne ustrojstwo...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    wracałeś z Photokiny?

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doomin Zobacz posta
    iso100; 20s; f/8
    Ładne foto ale jak chcesz pokazać prawdziwy test tego aparatu to wrzuć pełny RAW a nie JPG zmniejszony i obrobiony...
    Przyznam że takie "testy" aparatu/skanera typu "jpg 800x600px" to o kant d... potłuc.
    P.S.
    Zrobięłm jakiś czas temu "test" Leica Summilux 1,4 + Noctilux 50/0,95 + Nikkor 50/1,4 G - warunki jednakowe, kadr - ten sam, statyw, to samo ujęcie, pełne RAW-y mogę udostępnić jak ktoś mi je umieści gdzieś na serwerze (na forum nie da rady...). Takie testy mają sens wg. mnie a nie jpeg-i zmniejszone i obrobione typu Ken Rockwell sie kłania...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Ładne foto ale jak chcesz pokazać prawdziwy test tego aparatu to wrzuć pełny RAW a nie JPG zmniejszony i obrobiony...
    Przyznam że takie "testy" aparatu/skanera typu "jpg 800x600px" to o kant d... potłuc.
    ale kolega doomin nie napisał, że to jest test, wrzucił zdjęcie i tyle,
    i jaki pełny raw, gdzie, tu?

    a co do testów, to takie OKD mają w tym dziale długą tradycję i dodają przyjemnego kolorytu (lub czarnobiałorytu)

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •