Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Zależy czego oczekuje klient. Jeśli ma być ładnie można się bawić. Ale jeśli ma być wszystko widać, ciocie, wujkowie na dalszym planie to rozstawiam sobie dwie SB po dwóch stronach, odbijam w sufit + jeszcze jedna lampa na sankach. Przy naprawde ciemnych salach nie ma znaczenia czy jest filtr CTO czy nie. Blyski sa wystarczająco mocne by to przebić. Co do filmowania, raz byłem na sali gdzie przy Canonie C100 i f2.8 1/50 by jako tako to wyglądało bez doświetlania ustawiałem iso 16000. W takich sytuacjach by zejdc z iso lampa na kamerze wskazana. Zlinczujecie mnie, ale do filmowania jeśli tylko młodzi wyraża zgodę odbijam od sufitu halogeny 500w. Na salach w moim rejonie ciężko o klimat. A światła które wożą zespoły to śmiech na sali. Jakies kropki, lasery które bardziej przeszkadzają niż pomagają. Kręcę tak 70% zleceń i nikt nigdy sie nie skarżył na brak "klimatu".



    Pozdrawiam.

  2. #12

    Domyślnie

    Odświeżę temat, bo nie chcę zakładać nowego. Pytanie do osób, które fotografują wesela i doświetlają salę lampami błyskowymi:

    Jaką polecacie wysokość statywów do lamp? Jakich statywów używacie?

    Pytam, bo zamierzam dokupić 2 sztuki statywów. Myślałem o 300 cm, ale ostatnio widziałem reportaż, w którym gość używał 4 metrowych
    D750 | D610 | N28-105 | N50mm 1.8 | S24 1.4 | S35mm 1.4 | N80-200 | N85 1.8

  3. #13
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Kup większy zawsze możesz obniżyć statyw.

  4. #14

    Domyślnie

    Wyższy wiąże się z większym wydatkiem, dlatego chciałem się dowiedzieć jak często przydaje się Wam wyższy niż powiedzmy 275 cm
    D750 | D610 | N28-105 | N50mm 1.8 | S24 1.4 | S35mm 1.4 | N80-200 | N85 1.8

  5. #15

    Domyślnie

    @lethal
    Z całym szacunkiem - wiem, że każdy grosz się liczy, ale powiedz, ile zaoszczędzisz, kupując statyw niższy zamiast wyższego? 50 złotych? Mam na myśli oczywiście jakąś chińszczyznę, a nie np. Manfrotto czy Lastolite.
    A lepiej "kijaszek obcieniać niż go później pogrubasić", prawda?
    Dobrym wyjściem (i tańszym, i wygodniejszym, i bezpieczniejszym dla lamp oraz tańczących) są również klamry, które wraz z lampami możesz przypiąć w wielu ciekawych miejscach. Polecam, wielokrotnie sprawdziłem w sytuacjach bankietowo-weselnych.
    Patrz link - takie coś Ci proponuję (mam i bardzo sobie chwalę):
    https://www.fotoplus.pl/statywy/inne...ca-kulowa-duzy
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 16-12-2018 o 19:39

  6. #16

    Domyślnie

    U Chińczyka za 3 "złote"
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •