Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    united kingdom
    Posty
    1

    Domyślnie obiektyw 50 mm 1;1.8D problem z ostroscia

    hej wszystkim

    mam taki problem i nie wiem czy ja cos zle robie czy ten obiektyw ma to do siebie , kupilam go za ponad 100f wiec nie duzo, a moj problem polega na ty ze jak robie zdjecie to wydaje mi sie ze jest ostre i bedzie super ale kiedy wrzucam je na kompa okazuje sie ze nie jest wystarczajaco ostre.. np oczy sa ,,delikatnie ,, nie ostre. dodam jeszcze ze pierscien przyslony musze miec zablokowany na przyslonie maksymalnej f22 inaczej nie moge korzystac z obiektywu, czy jest jakas regula zeby sprawdzic przed zrobieniem zdj czy zlapalam dobra ostrosc..?? obiektyw jest z auto focusem, prosze o pomoc bo szkoda mi straconych klatek..

  2. #2

    Domyślnie

    Aby "sterowanie" przysłoną było możliwe przez aparat - musisz mieć zablokowany pierścień przysłony na f22.
    Jeśli robisz zdjęcia na maksymalnym otworze przysłony f1.8 to ten obiektyw znany jest z tego, że przy tej wartości f "produkuje" tzw. "mydlane" fotki (mała rozdzielczość/ostrość). W miarę "przymykania" obiektywu - ostrość szybko rośnie gdzie swoją najlepszą wartość uzyskuje przy przysłonach między f5,6 a f8.
    Taka jego "uroda" i nic na to nie poradzisz. Oddzielna sprawą jest to czy aparat w tandemie z obiektywem prawidłowo "łapie ostrość" - czy nie ma BackFocus lub FrontFocus.
    Proponuję zapoznać się z testem tego obiektywu: http://www.optyczne.pl/66.4-Test_obi...ć_obrazu.html
    Ostatnio edytowane przez qwerty44 ; 01-10-2015 o 00:11

  3. #3

    Domyślnie

    Daj zdjęcie i opisz jakie twoim zdaniem męczą go wady, wtedy będzie jakiś punkt odniesienia.
    D700, S24-105/4 ART.

    "...the first thing that you want, will be the last thing you'll ever need"

  4. #4

    Domyślnie

    Ostatnio z moim 50 1.8 jest to samo. Potwierdzenie ostrosci w body jest a zdjecie ma ostrosc gdzies znaaacznie znacznie blizej, a innym razem trafia idealnie :/
    COŚ TAM PSTRYKAM: FB , 500px ,

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze trzeba sprawdzić czy poprawnie łapie ostrość, czy nie ma front lub back fokusa, można to łatwo przetestować, ja robię zdjęcia słupkom ogrodzeniowym i patrzę jak na siatce się układa ostrość.
    Jeśli masz taką opcję to w aparacie można skorygować tą wadę.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #6

    Domyślnie

    Niestet w d90 nie znalazlem takiej opcji sprawdze dzis jak to wypada.
    COŚ TAM PSTRYKAM: FB , 500px ,

  7. #7

    Domyślnie

    W D90 nie ma kalibracji... Zrób zdjęcie w Live View i zobacz, czy problem też występuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •