Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100
  1. #1

    Domyślnie Komputer stacjonarny tylko do LR i PS CC

    Witam serdecznie, jako że mój komputer został oceniony jako zabytek, muszę kupić coś nowego. Chciałabym na początek dowiedzieć się, ile potrzebuję pieniędzy. Oczywiście chciałabym jak najtaniej, ale liczy się szybkość pracy w LR. Fajnie by było także, aby komputer ten nie zajmował dużo miejsca. Wolę jednak stacjonarny, bo ponoć są trwalsze i można je podkręcać. Wyczytałam tutaj, że procesor Core i7-4790K będzie najlepszy. Czy zatem godny polecenia jest taki sprzęt?
    BANDIT CORE i7-4790k 4GHz 16GB 1TB HD4600 link
    Jeśli nie, to może taki:
    KOMPUTER CORE I7 4790K 8GB RAM 1000GB + SSD 128GB link

    Dodam jeszcze tylko, że mam już monitor i jakieś stare dyski twarde 250 GB i 500 GB. Nagrywarka nie potrzebna, komp tylko do obróbki zdjęć. Chciałabym zaoszczędzić
    Jeśli możecie przekazać mi jakieś rady, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Komputery, które podałaś nie są warte uwagi.
    Jakim monitorem dysponujesz ? Jakieś preferencje co do kultury pracy, przestrzeni na dysku, wielkości ? Bo "niewiele miejsca" to nie do końca wiadomo o co chodzi. Można np. dać
    http://images.bit-tech.net/content_i...-1280x1024.jpg
    Ale również mniejsze, większe lub do innego ustawienia (jak chociażby ten CM z linku).

  3. #3

    Domyślnie

    Jakbym mial kupowac skladaka z Alledrogo, wolalbym sam poskladac ten kompuer. Chcesz bawic nowymy wypustami Adobe, bez 16GB ram i SSD nie pojedziesz daleko (czytaj wygodnie). Chcesz cos malego czy duzego, a moze cos estetycznego?

    Pokusilbym sie o 240/256GB SSD, do tego dysk 2.5" 1TB (7200rpm) i 16GB RAM a procek taki co ma 4 jaja i wspiera HT, do tego karte graficzna z pasywnym chlodzeniem. Reszta to michalki. Nie lubie buczaco-brzeczacych komputerow.

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.morele.net/inventory/info/Ga6nyl/
    Wstępnie ode mnie nie znając dokładnych wymagań


    procek taki co ma 4 jaja i wspiera HT
    Generalnie już i5 zapewnia sensowną wydajność.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli idzie o wygodną pracę pod LR, to szybki procesor, szybki procesor i szybki procesor. Im wydajniejszy, tym lepiej, żadna ilość RAMu nie da tyle, co szybki procesor - może w przyszłych odsłonach LRa będzie z tym lepiej, ale w dzisiejszym stanie wolałbym 4 Giga Ramu i szybki procesor niż 16 Ramu i wolniejszy procek...

    Dla odmiany PS jest niestety RAMożerny, więć RAM też się przyda, jeśli w PSie ma być sporo pracy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Kup i5 i 16gb ram - to na poczatek.

  7. #7

    Domyślnie

    Zestaw a "i5 i 16GB RAM" to zupełnie co innego.

  8. #8

    Domyślnie

    Super, dzięki wielkie za rady a nawet konfiguracje!!!
    Monitor też mam kiepski, Nec 2470WVX ale komputer teraz jest ważniejszy. Bo teraz jadę (a raczej pełzam) na core 2 duo...
    Dyski nie są teraz takie ważne dlatego, że chcę całą parę włożyć w komputer. Na razie zrzucam wszystko za zewnętrzny. Potem może dokupię SSD żeby praca była sprawniejsza, i 1TB dodatkowo na magazynowanie.
    Więcej pracuję w Lightroom, PS używam dużo rzadziej. Do niczego więcej tego komputera nie potrzebuję.
    Komputer mógłby być mały, mieszkamy w czwórkę na 47 metrach. Estetyka jest na ostatnim miejscu, podobnie jak cicha praca. Mąż zaproponował mi maca mini, ale to odrzuciłam na wstępie. Jabłuszka wolę z polskich drzew.
    Tylko nadal mam wątpliwości, czy kupować i5 czy i7. Ponoć i7 są lepsze, ale zależy jeszcze która generacja, bo nowe i5 są lepsze od starszych i7... do tego jeszcze są różne ceny, czasem 4 razy droższe nie znaczy 4 razy lepsze. Nie ogarniam tego.
    Aaa i jeszcze czy moje dyski na SATA2 się nadadzą, czy to już przeżytek? Wiem że LR lubi mieć dużo dysków, to tak sobie wykombinowałam że 250 GB będzie na system, 500 GB na dane i w przyszłości jeszcze coś. Tylko czy takie stare dyski jeszcze gdzieś wetkam, to nie wiem

  9. #9

    Domyślnie

    SATA II pasuje do SATA III I na odwrót. Jedynie będzie wolniejszy, choć przy dysku twardym to I tak nie ma znaczenia. Kup średniej klasy procesor i5 z 4 rdzeniami (jak jest to weź z HT) i więcej ramu. Na 47 metrach wkurzające może być bzyczenie kompa.

    Estetyka nie ma znaczenia?

    Sam mieszkam na małym metrażu I wywaliłem wielkie pudło PC. Mam małe niebzyczace, a miałem cichego HP z kartą graficzną z pasywnym chłodzeniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Na system i programy SSD, oba HDD mogą posłużyć za magazyn danych, bo 3 tysiące wystarczą.
    Z tego względu moim zdaniem odpada niewielka obudowa, bo za dużo miejsc na nośniki 3,5, 2,5 tam nie ma.

    http://www.morele.net/inventory/info/dsmW4D/
    Co do zasilacza, nie jest to najcichsza konstrukcja, moc też przesadzona, bo dobre 300W by tutaj wystarczyło, ale decyzję o ew. upgrade zostawiam.
    Można zamienić i5 4460 na wcześniej podanego Xeona E3-1231v3, wtedy dopłata +300zł i trzeba skołować jakąś kartę graficzną.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •