Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie podgląd na żywo Nikon D610

    Witam,
    mam mały lecz uciążliwy problem. Przy nocnym fotografowaniu włączając tryb podglądu na żywo nic nie widać. nawet jak są gdzieś w oddali światła, matryca ich nie widzi.
    czy jest jakiś sposób aby podczas robienia zdjęć w "ciemnościach" móc cokolwiek widzieć na monitorze?
    niestety robienie zaćmienia księżyca nie wyszły właśnie przez brak możliwości ustawienia odpowiedniej ostrości
    dzięki z góry za porady.
    galu

  2. #2

    Domyślnie

    Ostrość najprościej ustawić ręcznie.
    A kadr - przez wizjer.

  3. #3

    Domyślnie

    W trybie zdjęciowym aparat sam ustala jasność obrazu na ekranie. W ciemnościach nie będziesz nic widzieć.
    Jedynym sposobem na lekkie rozjaśnienie jest przełączenie w tryb filmowy (24/25p), ustawienie maksymalnego ISO i najdłuższego czasu. Ale to i tak co najwyżej delikatnie rozjaśni kadr.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki!
    taka też mi przeszła myśl przez niewyspaną głowę dzisiaj rano, że mogłem przełączyć na tryb filmowania...
    cóż najbliższa okazja w 2033
    dzięki za komentarz.
    a co do ustawiania ręcznego przez wizjer - tak też robiłem, ale korpus miałem podłączony do teleskopu, który nie należy do najjaśniejszych "szkieł" a zaćmiony księżyc był tylko bladą plamą - nie dało rady ustawić ostrości...

  5. #5

    Domyślnie

    Przecież w LV możesz powiększyć sobie fragment obrazu i ustawić kursor na najjaśniejszy fragment kadru aby precyzyjnie ustawić ostrość.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    tak, wiem. aż takim laikiem nie jestem. niestety na lv miałem tylko i wyłącznie czarny ekran. zwiększanie jasności nic nie dało. jak nie było nic widać tak nadal był czarny ekran...
    niestety, ani najmniejszego jasnego punktu nie było...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galuo2 Zobacz posta
    tak, wiem. aż takim laikiem nie jestem. niestety na lv miałem tylko i wyłącznie czarny ekran. zwiększanie jasności nic nie dało. jak nie było nic widać tak nadal był czarny ekran...
    niestety, ani najmniejszego jasnego punktu nie było...
    To kierujesz obiektyw na jakiś obiekt np. na drzewo czy budynek znajdujące się w odległości kilkudziesięciu metrów świecisz latarką i ustawiasz ostrość. Później ustawiasz z powrotem na właściwy kadr. Jak nie masz latarki to można skorzystać z diody wspomagającej AF złapać ostrość a później wyłączyć AF.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    trzeba jeszcze dodać, że powiększenie na max i koniecznie pomiar punktowy.
    Manualny słoik ostrzone przez LV znośnie... jak na "portretówkę"
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    drodzy koledzy,
    macie rację, ale ja podłączyłem korpus pod teleskop o ogniskowej 900 (http://sklep.deltaoptical.pl/blizej_...9eq2,d816.html). to nie jest typowy obiektyw, że złapanie gdzieś punktu w oddali pozwala uzyskać ostrość od... do nieskończoności.
    ostrość musi być idealnie ustawiona na dany obiekt. jeżeli wyostrzę na coś co jest oddalone o 5 km (np iglica Pałacu Kultury) i przekieruję na księżyc, który jest nieco dalej, to będzie on nieostry...
    zdjęcia szkłem Nikkor 24-120 f4 przy 120 wyszły idealnie ostre, ale to zawsze nie dostateczna ogniskowa
    czekam z niecierpliwością na testy tego nowego nikkora 200-500 - nie powinno być wtedy problemów - no chyba, że tylko z terminem następnego zaćmienia słońca super księżyca

  10. #10

    Domyślnie

    za 18 lat jest szansa że kupisz 200-500 w przystępnej cenie
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •