Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dobór obiektywu - zdjęcia gołębi

    Hej,

    Zaczynam swoją przygodę z fotografią, jak też zaczynam swoją przygotę tu na forum. Na dzień dobry zamieszkał u mnie Nikon D3200. Teraz, chcę dobrać do niego obiektyw. Z racji początku przygody, nie chę iść za bardzo w ksozty, ale jednocześnie chciałbym uzyskać zadowalające mnie efekty po wykonaniu zdjęć.

    Nie znalazłem na forum tematu o robieniu zdjęć gołębi. To co chcę wykonać znajdziecie w linku niżej.

    http://www.morelbartosz.pl/files/1/d...636_210315.jpg

    Mam specjalnie przygotowaną klatkę gdzie umieszczony będzie gołąb i oświetlony, z ogólnym zdjęciem sobie poradzę. Ale... schodki zaczynają się dla mnie ze zrobieniem oka;/ Czy wykorzystując tanie szkło: TAMRON do Nikona 70-300mm 1:4-5.6 Di LD Makro (1:2) uzyskam odpowiedni dla mnie efekt? Czy może moglibyście polecić coś odpowiedniego i podkreślam, na dzien dobry taniego do robienia oczu gołębia?

    Wiem ze tanio i dobrze się nie da, ale może spróbujmy.


    Będę wdzięczny za pomoc!


    pozdrawiam gorąco
    Przemek

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie, aby było fajnie i wygodnie, dowolny obiektyw makro. Z tańszych opcji: Tokina 100, Tamron 90 (starsza wersja, bez VC), Nikkor Micro 40G lub 60D.

    Ponieważ focisz w kontrolowanych warunkach studyjnych i z lampami, można pokusić się o największą taniochę, czyli szkła M42. Jednak nie masz wtedy pomiaru światła a czasy oraz lampy musisz wyzwalać w totalnym manualu.

    Dla przykładu, oko sójki, które sfociłem obiektywem Industar 50/2.8 na pierścieniach (można się z takim zestawem zmieścić w 300 zł).
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    Z tymi warunkami bym nie szalał zbytnio. Zdjęcia robione będą w klatce dobrze oświetlonej długość fali światła odpowiadającą światłu dziennemu.

    Naczytalem się dużo w ostatnich dniach i nawet byłbym skłonny wydać do 1000 zł... myślałem o jakimś obiektywie makro. Lub właśnie stała 50 z pierścieniami. To co wyczarowalemo to:

    - używka z ryzykiem ale.. http://allegro.pl/show_item.php?item=5697283624
    da rade?

    lub

    - http://allegro.pl/obiektyw-nikkor-ni...674720755.html i do tego pierścienie

    lub

    - jakiś obiektyw makro który polecicie... kuszą mnie te dwie opcje powyżej. Nie wiem czy ta używka się nadaje?

    obejrzę zaraz propozycje.

    może podrzucicie jakieś opcje właśnie z przedziału 600-1000zl?

    Im więcej czytam na forum tym bardziej głupi jestem :/

    Dzięki za podpowiedź i proszę o więcej.


    pozdrawiam
    Przemek

  4. #4

    Domyślnie

    Myśle że tanio, dobrze, na początek to jak już pisał kolega 50 mm plus pierścienie. Tanie, dobre, przyda się do innych zdjęć.
    Jak piszesz o "klatce oświetlonej długość fali światła odpowiadającą światłu dziennemu. " i są to jakieś swietlowki, żarówki energooszczędne itd. to możesz mieć problem z kolorami (cri) jak i z czasami. Eliminacja poruszen , drgan jest bardzo ważna. Bez tego nawet z najlepszego obiektywu wyjdzie mydło. Itd.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki,

    A pomożecie wybrać tą 50? Bo widziałem że są różne i od razu pierścienie?

    Co do klatki, w niej będzie sam gołąb z tym sobie dam rade. A samo oko będę próbował robić w "urządzeniu" podobnym do tego (oczywiście dostosowanym do moich potrzeb...:

    https://www.google.pl/search?q=klatk...tNStloC0Xo4%3D

    pozdrawiam
    Przemek

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze tylko dodam. Co myślicie o używce ze wstępu, czyli:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=5697283624

    z góry dzięki!

    pozdrawiam
    Przemek

  7. #7

    Domyślnie

    cena bardzo dobra. Szkło fajne i dość szybkie. Do tego na pewno będzie dużo wygodniej..
    Oczywiście jak widać - taki Dark - zestawem za 300zł zrobi świetne foty, ale myślę że zadając takie pytania daleka jeszcze droga..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  8. #8

    Domyślnie

    Co do tamrona 70-300 di ld: broń boże!

    Możesz jeszcze zastanowić się nad tamronem 60mm f/2.0 1:1~1600zł. A jak nie, to moi przedmówcy wyczerpali temat

  9. #9

    Domyślnie Fotografia macro...oczu gołębi :-)

    Witam serdecznie!
    Tytuł wątku to nie żart
    Kolega, fan gołębi, wystawca tych ptaków, ale jednocześnie zamiłowany fotograf prosił mnie po poradę w sprawie fotografowania oczu gołębi. Podobno przed wystawą ptactwa trzeba coś pokazać na fotografii, a że oczy tych ptaków o czymś mówią , hodowcy skupiają się właśnie na nich.
    Kolega ma dwa korpusy D700 i D750. Jakie szkło ma sobie nabyć aby jak najłatwiej i najskuteczniej zmierzyć się z tematem? Oczywiście zdrowy rozsądek w sprawie kosztów jak najbardziej wskazany
    Wdzięczny będę za pomoc.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    To może banał, ale zaproponuj koledze obiektyw o możliwie dużej ogniskowej, by nie musiał za bardzo zbliżać się do modeli. Niby ptaki hodowlane, ale podejrzewam że mogą się stresować gdy zbliży się do nich wielka błyszcząca soczewka .
    Może Sigma 150 mm f/2.8 EX DG HSM APO Macro? Wiem że to nie jest tani obiektyw, ale można trafić używane egzemplarze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •