Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    A nawet i za darmo (w końcu, kto by butelczynę marną jako opłatę traktował ;P) nie będziesz pierwszy i nie ostatni

    Wołanie cz/b jest proste jak konstrukcja cepa a gwarantuję, że kurzu będzie mniej.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #12

    Domyślnie

    A koreks to jeszcze można gdzieś kupić ? A może szkoła przetrwania i nauka wywoływania filmu małoobrazkowego w talerzu? Kto nie przeżył (nie wywołał) wiele stracił.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    A koreks to jeszcze można gdzieś kupić ? A może szkoła przetrwania i nauka wywoływania filmu małoobrazkowego w talerzu? Kto nie przeżył (nie wywołał) wiele stracił.
    Na szczęście można
    Allegro, Sklep czarno-białe itp. wystarczy wrzucić w google "koreks"
    Pomimo że niestety sztuka wywoływania jest już w zaniku można kupić kompletne wyposażenie ciemni (często za śmieszne pieniądze).
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2014
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    164

    Domyślnie

    No to naprawdę się kiedyś zgadamy.
    Bo od pewnego czasu planuję spróbować sam, no ale niestety czasu właśnie brak.
    Tutaj naprawdę nie mam wpływu.
    Robię rolkę,wyjmuję film (chyba, że wtedy jakoś mogę uniknąć kurzu), rolka trafia do labu, lab wysyła do Warszawy (bo nie wołają cz-b w Mińsku Maz.).
    Rolka wraca wywołana, wybieram jakie klatki mnie interesują i to wszystko leci na skanowanie do Brzegu.
    Potem wraca, mój wkład to tylko samo naświetlenie filmu w aparacie.
    Fuji GSW 690 III, Pentax 67, Nikon F4, FA, FM2, D3, D3200 Full Spectrum

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorgothV8 Zobacz posta
    Tutaj naprawdę nie mam wpływu.
    Tu się z Tobą nie zgodzę. O ile nie masz wpływu na proces wywoływania i skanowania oraz warunki w jakich jest to robione, to jak już dostajesz gotowe pliki to istnieje jeszcze retusz, choćby w darmowym gimpie.

  6. #16

    Domyślnie

    Jeśli sam nie wywołujesz negatywów to musisz mieć naprawdę zaufaną osobę która robi to bardzo starannie i "jak dla siebie".
    Skanowanie niby można zawsze powtórzyć ale najważniejsze żeby nie zniszczono twoich filmów podczas przygotowania do skanowania i po nim.
    Widziałem już filmy w opłakanym stanie oddawane przez "skanerzystów". Zawsze warto zwracać uwagę w jakim stanie materiał wraca do Ciebie, czy nie ma rys, paluchów itp.
    Ja kiedyś nie wyobrażałem sobie żeby oddać materiał w czyjeś ręce do wywołania, teraz to różnie bywa ale zawsze jest jakiś procent obawy że coś się popsuje.
    Skanuje na szczęście u siebie więc drugi powód do ew. zawału serca mam z głowy...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2014
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    164

    Domyślnie

    A retusz owszem możliwy, o tym zupełnie zapomniałem, generalnie wrzuciłem to co dostałem ze skanera.
    Jak znajdę chwilę czasu to wybiorę się do Roberta do warszawy z kilkoma butelkami i filmami... chcę spróbować własnych sił na wołaniu filmu...
    Fuji GSW 690 III, Pentax 67, Nikon F4, FA, FM2, D3, D3200 Full Spectrum

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorgothV8 Zobacz posta
    A retusz owszem możliwy, o tym zupełnie zapomniałem, generalnie wrzuciłem to co dostałem ze skanera.
    Jak znajdę chwilę czasu to wybiorę się do Roberta do warszawy z kilkoma butelkami i filmami... chcę spróbować własnych sił na wołaniu filmu...
    Wywoływanie jest w sumie bardzo proste - czystość(!), przestrzeganie temperatur, procedur i to wszystko.
    Będziesz miał dużo radości jak sam będziesz wołał swoje filmy
    No i pełną kontrolę nad procesem - nie będziesz się martwił że ktoś Ci popsuje.
    Bardzo zaśmiecone te Twoje skany, szkoda fajnych zdjęć...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #19

    Domyślnie

    Tak swoją drogą, jakbyś chciał się pozbyć fuji (w stopce masz błąd) to ja chętnie go przygarnę

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2014
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    164

    Domyślnie

    Racja jest literówka, już poprawiam.
    Fuji nie chcę się pozbyć, jest bardzo fajny, poza tym do IR idealny - mogę patrzeć przez dalmierz a na obiektywie mieć filtr IR.
    Poza tym skubany jest okrutnie ostry, to jest skan z Fuji cały oraz 1:1 wycinek:
    Fuji GSW 690 III, Pentax 67, Nikon F4, FA, FM2, D3, D3200 Full Spectrum

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •