Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Wymiana DSLR na bezlusterkowca

    Jako że od dłuższego czasu aparatu używam głównie do zdjęć córki to zakiełkował mi pomysł zmiany na coś mniejszego. Segment bezlusterkowców jest mi całkowicie obcy więc poproszę o jakieś za lub przeciw. Mile widziane będą jakieś typy odnośnie puszki oraz szkieł. Puszka powinna w miarę przyzwoicie funkcjonować z ISO3200 a szkła najlepiej 2.8 - jakiś standard i może jakieś tele. Stałki odpadają chyba że jakaś dłuższa. Jakościowo chciałbym aby było to porównywalne z D600 Z tego co się zdążyłem zorientować to do puszek Fuji szkła robi w zasadzie tylko Fuji i tanio nie jest. Może to być minusem ale może mnie przekonacie że niekoniecznie. Nie mam pojęcia z jakimi lampami współpracują bezlusterkowce a to jest też istotna kwestia.
    Generalnie nie wiem nawet czy wymiana D600 z 24-70 na jakiś mniejszy zestaw ma sens. Nie ukrywam też że zestaw musiałby się zamknąć w kwocie 4000-5000zł. Nie mam problemu z kupieniem czegoś używanego w razie pytań.

    Any help ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli stałki odpadają, to trochę klops, bo tu leży największy potencjał redukcji masy i rozmiarów sprzętu. Weźmy na przykład Sony A7 - skoro przesiadka odbywać się będzie z pełnej klatki. Systemowe zoomy są duże, ciężkie jak lustrzankowe, a do tego często droższe od nich i... ciemniejsze. Głównym atutem A7 jest możliwość podpięcia czegokolwiek, co się tylko zamarzy - choćby i (na początek) Twoich dotychczasowych Nikonów.
    Fuji - jak sam napisałeś: tanio nie jest, w wyznaczonym budżecie trudno będzie się zamknąć.
    Oly da na pewno spory potencjał odchudzenia sprzętu - jeśli jesteś w stanie zaakceptować ten rozmiar matrycy.

    Warunki ramowe wyznaczyłeś takie, że niełatwo będzie
    N -> L -> S

  3. #3

    Domyślnie

    Obecne przewagi bezlusterkowców są w tych sferach o których nie pisałeś by cię interesowały z wyjątkiem gabarytów sprzetu. A i te (gabaryty) moga być w pewnych konfiguracja dyskusyjne.
    Więc na dzień dzisiejszy raczej nic lepszego od tego co masz i to w takim budżecie o jakim pisałeś nie dostaniesz. No chyba ,ze koniecznie chcesz mieć inne zabawki to wtedy tak.
    Poczekaj jeszcze ze 2-3 generacje mirrorlessów i bedziesz mieć to o co ci chodzi. Bezlusterkowce jako system wychodzą też drogo. Bo choc korpusy mają w miare znośna cene to optyka do nich (ta rozsadna) juz nie.

  4. #4

    Domyślnie

    W podanym przedziale cenowym kupić możesz np. taki zestaw:

    https://www.fotoplus.pl/aparaty-cyfr...2-8-4-R-LM-OIS

    Fajny zestaw na początek, ale z zoomem o zmiennym świetle 2,8-4. Ostry, świetnie wykonany, ze stabilizacją.

    Jest oczywiście w ofercie bardzo dobry jasny zoom 16-50/2.8, ale... 4500 zł. Używek nie widziałem, ale w tym systemie siedzę bardzo krótko.


    Albo używki - za kilka stówek mniej można mieć też korpus z wyższej półki:

    http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?f=20&t=16884 (taki nowy zestaw to 6 tysięcy, więc chyba atrakcyjna oferta).

    Co do teleobiektywów - do wyboru masz:
    1. Tani, ostry, ale plastik-fantastik i dosyć ciemny XC 50-230/4.5-6.7 OIS - kupiłem niedawno używkę za 650 zł wraz z torbą
    2. Jaśniejszy, wykonany jak XF 18-55 (czyli bardzo dobrze) XF 50-200/3.5-4.8 OIS - używki chodzą po +/- 2000 zł
    3. XF 50-140/2.8 OIS - uszczelniony, jasny, ale IMHO zabójczo drogi (6 tysięcy złotych)

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz, to będąc w Łodzi możemy się zderzyć i pomacasz system Fuji (xt1+S12+18+27+35+90+18-55).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Fuji szkła robi w zasadzie tylko Fuji i tanio nie jest. Może to być minusem ale może mnie przekonacie że niekoniecznie.
    Ogólnie jeżeli chodzi o bezlusterkowce to tanio nie jest. Niektóre ceny jak ostatni fish 8 mm Olympusa to jakiś głupi dowcip. Kosztuje tyle co tego typu szkła na pełna klatkę i ze dwa razy tyle co szkła tego typu pod APS-C.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    (xt1+S12+18+27+35+90+18-55).
    Ciężko to będzie zamknąć w 4000-5000 zł
    N -> L -> S

  8. #8

    Domyślnie

    Zamknięcie się ze standardowym jasnym zoomem w komplecie w kwocie 4-5k jest możliwe w zasadzie tylko w m43 - Panas 12-35/2,8 z GX7 albo Olek 12-40/2,8 z OMD E-M5/M10. Ale mimo f2,8 głębia ostrości będzie duuuuża.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  9. #9

    Domyślnie

    43 odpada właśnie ze względu na rozmiar matrycy. GO zasadniczo żadna.

    JAk zaczynam patrzeć po cenach bezlusterkowców oraz po rozmiarach co niektórych szkieł to coś mi się wydaje że taka zamiana wyjdzie mi finansowo tak samo jak posiadany sprzęt albo drożej a ani gabaryty się nie zmienią znacznie ani możliwości.

  10. #10

    Domyślnie

    Dlatego właśnie zaproponowałem Ci, żebyś to sobie sprawdził, pomacał. Będziesz miał ogląd sytuacji. Nigdzie nie napisałem, że masz sobie sprawić Fuji. XT1+ 18-55 to znaczący spadek wagi i rozmiaru w stosunku do D600+24-70. I żeby nie było sam przesiadłem się z D700+24-70-200II. Stałki powodują, że zestaw jest dość lekki, nie rzuca się w oczy a jedno-dwa szkła bierzesz do kieszeni (no, oprócz 90/2,0
    Mnie znacząco spadły gabaryty plecaka/torby i waga.
    To moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 25-09-2015 o 19:03

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •