Close

Strona 73 z 74 PierwszyPierwszy ... 236371727374 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 733
  1. #721

    Domyślnie

    Przyszedł ten Stratos. Względem poprzedniego TNF fajnie, że dodali podwójny suwak pod pachami. Nie jest to jednak cerata jak poprzednia kurtka, więc waga i objętość jest większa. :/ Zostanie jednak. Podejrzewam, że za to będzie trwalsza. Szkoda, że ta z JMP nie za bardzo dała się regulować tym ściągaczem z tyłu kaptura i że nie mieli mniejszego rozmiaru już, bo tamta mi się bardziej podobała (chociaż suwak pod pachami był tam pojedynczy). :P

  2. #722

    Domyślnie

    Widzę że na tapecie głównie temat butów i odzieży.
    Dużo wartościowych, praktycznych wiadomości.
    Dopiszę coś ode mnie o plecakach firmy Hyperlite Mountain Gear - HMG. Może się komuś przyda...
    Plecaki coraz bardziej modne w Polsce z gatunku ultralight (podobnie jak Z-PACKS).
    Używam tych plecaków i przeszedłem z nimi w sumie kilka tys. km w różnych warunkach m.in amerykańskie szlaki PCT i AT.
    Waga przeważnie od ok. 8 do 18 kg.
    Miałem przygodę z Deuterem, Ospreyem, Z-packs, Haglofs, Savotta.
    Od wielu lat najchętniej używam plecaków HMG (kiedyś model Southwest i Windrider).
    Obecnie plecak HMG Unbound (40L). Wersja T.
    HMG to proste plecaki bez żadnej wentylacji, zamków, dzielonych komór itp.
    Materiał przypomina worek po nawozach.
    Plecak jest lekki, dla miłośników cyfr:
    870 g - waga plecaka z pasem biodrowym i "stelażem"
    630g - waga plecaka bez pasa biodrowego i stelaża.
    Stelaż to w tym przypadku profilowany aluminiowy drut wkładany od wewnątrz do specjalnej kieszeni.
    Waga 870g to największy z dostępnych rozmiarów (T).
    Zalety (dla mnie):
    - rolowany worek z prostym zapięciem
    - plecak bardzo wytrzymały, wygodny i lekki
    - system pakowania HMG Pack bardzo mi pasuje
    - brak regulowanego systemu nośnego (plecak jest w kilku rozmiarach można precyzyjnie dobrać)
    - stelaż można wygiąć do kształtu swoich pleców
    - brak wentylacji (dla mnie zbędny element - używałem Deuter Futura z siateczkami i miałem tak samo mokre plecy)
    - brak nasiąkających wodą pianek (poduszek) na pasach i plecach - nie ma syfu i grzyba
    - świetnie wyprofilowane, głębokie kieszenie z boku (bardzo dobrze zaprojektowane)
    - siatka z przodu i na dnie plecaka
    - materiał plecaka i szelek nie chłonie wody i potu

    To pokrótce. Miałem okazję testować również dość egzotyczne w Polsce namioty firm HMG i Big Agnes.
    Dopiszę wkrótce w miarę wolnego czasu jeśli to kogoś interesuje w ogóle...
    Pozdrawiam.
    Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  3. #723

    Domyślnie

    Obecnie jeśli chodzi o "pójście w góry" to biorąc pod uwagę np. Tatry należy się w pierwszej kolejności zaopatrzyć w anielską cierpliwość ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #724

    Domyślnie

    Naprawiał ktoś może buty meindla? Podeszwa się odkleja. Koleżanka oddała swoje do szewca i niestety problem szybko wrócił.

  5. #725

    Domyślnie

    Meindl, ma "dożywotnią gwarancję", jakoby na to nie patrzeć, poza chyba Hanwagiem, dwie firmy które tego nie olewają.
    Generalnie chyba w rozsądnych pieniądzach naprawiają w swoich fabrykach "najcięższe przypadki".
    Ja bym do szewca na jej miejscu nie oddawał, tylko do producenta uderzał. Wiem że wymieniają podeszwy na nowe.
    Ona źle zrobiła, nawróć kumpelę na właściwą drogę !!!
    Nikon i podróże ...


  6. #726

    Domyślnie

    Tylko, że oni proponują odesłać to do Niemiec i nie chcą powiedzieć ile to będzie kosztować. -__-' Na Hanwaga mam ochotę ze względu na haluksy, ale to już spory koszt, a za dużo nie chodzę ostatnio. No i Meindle są w dobrym stanie poza tą odklejąjącą się podeszwą. Trochę Ciekawe są też Vivo, ale nie wiem, czy dałbym radę w tym chodzić.

    Nie dają dożywotniej gwarancji, tylko normalną.

    https://meindl.pl/faq

    Pisałem tam już do nich kilka miesięcy temu i zero odpowiedzi konkretnej, jesli chodzi o cenę wymiany podeszwy. Czy nawet podklejenia, bo w sumie ta podeszwa nie jest jakaś zużyta.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 16-01-2024 o 00:13

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Tylko, że oni proponują odesłać to do Niemiec i nie chcą powiedzieć ile to będzie kosztować. -__-' Na Hanwaga mam ochotę ze względu na haluksy, ale to już spory koszt, a za dużo nie chodzę ostatnio. No i Meindle są w dobrym stanie poza tą odklejąjącą się podeszwą. Trochę Ciekawe są też Vivo, ale nie wiem, czy dałbym radę w tym chodzić.

    Nie dają dożywotniej gwarancji, tylko normalną.

    https://meindl.pl/faq

    Pisałem tam już do nich kilka miesięcy temu i zero odpowiedzi konkretnej, jesli chodzi o cenę wymiany podeszwy. Czy nawet podklejenia, bo w sumie ta podeszwa nie jest jakaś zużyta.
    Spróbuj tutaj, https://restart-krakow.pl/#about - to specjalistyczny zakład napraw butów dla wspinaczy, a Danek jest pasjonatem i świetnym fachowcem, napisz i zapytaj.

  8. #728

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow
    W...Miałem okazję testować również dość egzotyczne w Polsce namioty firm HMG i Big Agnes.
    Dopiszę wkrótce w miarę wolnego czasu jeśli to kogoś interesuje w ogóle...
    Pozdrawiam.
    Piotr
    @pioterkow. Nie ma jak refleks. Napisz coś o tych namiotach. Ja na namioty patrzę z ciut innej perspektywy (podróżuję motocyklem), ale ciągle małe wymiary, łatwość rozkładania i wytrzymałość są ważne. Tymczasem pogoogluję
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #729

    Domyślnie

    Dwie pary butów (Hanwag), po odklejeniu się podeszwy (reszta w super stanie, dłuuuugo po skończeniu gwarancji) naprawiałem tutaj:
    https://www.sklep.hanzel.pl/pl/i/Uslugi/21
    Szybko i pewnie nowa podeszwa Vibram.
    Polecam.
    | tohu wawohu |

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Tylko, że oni proponują odesłać to do Niemiec i nie chcą powiedzieć ile to będzie kosztować. -__-' Na Hanwaga mam ochotę ze względu na haluksy, ale to już spory koszt, a za dużo nie chodzę ostatnio. No i Meindle są w dobrym stanie poza tą odklejąjącą się podeszwą. Trochę Ciekawe są też Vivo, ale nie wiem, czy dałbym radę w tym chodzić.

    Nie dają dożywotniej gwarancji, tylko normalną.

    https://meindl.pl/faq

    Pisałem tam już do nich kilka miesięcy temu i zero odpowiedzi konkretnej, jesli chodzi o cenę wymiany podeszwy. Czy nawet podklejenia, bo w sumie ta podeszwa nie jest jakaś zużyta.
    Mojej zonie też się w Meindlach zaczęła podeszwa odklejać. Dodatkowo, po jakichś pięciu latach zaczęły odpadać kawałki bieżnika. Może to dlatego, że miała dość tani model (Jersey Pro). Podeszwę skleił szewc i trzyma się dobrze, aczkolwiek przesiedliśmy się docelowo na Hanwaga. Mam model Tatra bez GTX. Buty dość cięzkie, ale pancerne i wygodne. Użytkuje w różnych górach od 2020 roku i prawie po nich nie widać. W zeszłym roku dokupiłem jeszcze model Makra GTX, na bardziej techniczne podejścia. Buty są fenomenalnie lekkie i wygodne. Nie umiem jeszcze nic powiedzieć o trwałości, bo za krótko.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 73 z 74 PierwszyPierwszy ... 236371727374 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •