Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie D5300 - a może D7100 ew. D90 ? Co wybrać?

    Troszeczkę mi ludzie namieszali w głowie co do wyboru lustrzanki. Za kilka dni będę w posiadaniu body Nikona D5300. Jestem początkującym fotografem, a aparat będzie mi służył do rejestracji imprez domowych, wycieczek itp. Nie planuje żadnych chałtur typu: wesela, komunie itp.
    D5300 prawdopodobnie sprzedam i będę chciał kupić coś ciut lepszego. Na pewno nie chcę pełnej klatki. D5300 nie ma silniczka do autofokusa więc chciałbym coś z silniczkiem. Zastanawiam się nad nowym D7100 choć namawiają mnie na używkę D90 bo już nowego nie kupię. Nie wiem co robić. Czy zostawić sobie D5300 czy rzeczywiście sprzedać i kupić coś lepszego? Body chcę kupić do 3200zł . Jesli chodzi o obiektywy na razie jeszcze nie wybrałem czegoś dla siebie ale na początek będę też chciał przeznaczyć kwotę do 3000zł.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiadomo czy ten silniczek Ci się do czegokolwiek przyda. Jeśli planujesz kupno starszych obiektywów to może i tak, ale jeśli ma to być coś co i tak ma wbudowany silnik w obiektyw to raczej nie widzę takiej potrzeby, tym bardziej że pewnie stracisz przy odsprzedaży body. D5300 nie mam, ale wiadomo że ma bardzo dobrą matrycę, jest lekki i ma gibany ekranik. Na wycieczki jak znalazł. Zamiast o zmianie aparatu pomyśl lepiej o obiektywach.

  3. #3

    Domyślnie

    hehhh ..... do domowych/wycieczkowych zastosowań d5300 to OPTYMALNA pucha ze względów o których napisał kolega powyżej w przedostatniej linijce.
    Posiadane pieniądze przeznacz docelowo na szkła.

    Na początek kup coś uniwersalnego typu spacerzoom o szerokim zakresie ogniskowych. Po paru tygodniach użytkowania sprzętu doskonale będziesz wiedział jakiego następnego szkła potrzebujesz ( czy jasnego i o jakim zakresie ogniskowych) , a ten kupiony wcześniej spacerzoom zostanie Ci na wyjazdy wakacyjne. Możliwe że wystarczające będzie tylko dokupienie lampy + jakiejś niedrogiej stałki.
    Nie zrób częstego błędu i nie wydaj całej kasy od razu na obiektywy. Kasę zawsze zdążysz wydać .....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witux Zobacz posta
    (...) Za kilka dni będę w posiadaniu body Nikona D5300. (...) D5300 prawdopodobnie sprzedam i będę chciał kupić coś ciut lepszego. (...)
    Poważnie? Jeszcze nie masz tego body a już wiesz, że go sprzedasz? Mojego D60 wymieniłem po dobrych 6 latach. Moja rada? Jeśli jesteś początkującym - tak jak piszesz - to zostaw sobie to body, poznaj jego możliwości a zaoszczędzoną kasę wydaj na szkła. I tak jak pisze Archibald6803 - kasę zawsze zdążysz wydać, nie bądź w gorącej wodzie kąpany.
    N

  5. #5

    Domyślnie

    D5000 wymienilem po 5 latach i... nie jestem zadowolony. :P W obrazku nie ma wcale takiej wielkiej różnicy pomiędzy starymi a nowymi puchami. Jest różnica w AF-ie. Zostaw sobie D5300. Zobaczysz, co cię denerwuje, to poszukasz czegoś innego.

  6. #6

    Domyślnie

    w 5300 oprócz wizjera nie powinno Cię nic denerwować
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    Jak koledzy.
    Może mała różnica, pomyśl tez o pieniądzach na naukę. Książki, kursy, itd.
    Warto, naprawdę.

    Pozdrawiam i udanych zdjęć !

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki bardzo koledzy za poradę. Body już u mnie jest, przyszło z Amazona. Bałem się że będzie z Hong Kong. Chyba zostawię tak jak mówicie bo szkoda kasy.

    Czy mam je zarejestrować? Jak z tą gwarancją jest? W PL będzie ona możliwa?

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Jak koledzy.
    Może mała różnica, pomyśl tez o pieniądzach na naukę. Książki, kursy, itd.
    Warto, naprawdę.

    Pozdrawiam i udanych zdjęć !
    Jestem właśnie na kursie spec. Tam fotografia to podstawa.
    Ostatnio edytowane przez witux ; 18-09-2015 o 19:31

  9. #9

    Domyślnie

    Napiszcie mi jeszcze czy ten obiektyw będzie pasował do D5300? Sigma 17-70 F2.8-4 C DC MACRO OS HSM Nikon

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •