Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Mikrofon pod Nikona

    Witam wszystkich. Ostatnio poważniej zaczynam nagrywać Nikonami akurat mam D750 to mogę sobie pozwolić. Mam jednak pytanie do was. Potrzebuje do 300zł mikrofon i co mi polecacie. Czy brać pojemnościowy czy stereo. Ostatnio widziałem że firma Boya ma ciekawe mikrofony. Czy ktoś z was może używa takowe mikrofony i czy jest z nich zadowolony. Ja obecnie to używam mikrofon używanego w laptopie i podłączonego przez jack'a. Egzamin zdaje, ale trochę głupio to wygląda a nie chce by na weselu (pomocnik) ktoś zarzucił mi fuszerkę. Z góry dzięki za porady

  2. #2

    Domyślnie

    budżet wyjątkowo słaby i proponował bym jeszcze trochę dorzucić.
    Są różne sposoby nagrywania audio na weselu. Najbardziej popularny jest mikrofon nakamerowy + rejestrator.
    Jeśli masz zamiar tak nagrywać czyli dźwięk z 2 źródeł to w zupełności wystarczy mikrofon mono.
    Nie musi być drogi ale musi mieć wzmocnienie +20db. Dzięki temu unikniesz szumów.
    Jeśli chcesz mieć tylko mikrofon nakamerowy to wskazany jest mikrofon stereo. Będzie trochę droższy.
    Osobiście korzystam z mikrofonów Rode i z tego co się orientuję najlepiej się spisują.
    Warunek to wzmocnienie +20db. Bez tej opcji pieniądze wyrzucisz w błoto.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, Chciałem Cię zapytać czy wzmocnienie +10db wystarczy. I wogóle tak po krótce o co chodzi z tym wzmocnieniem. Wybacz, bo głupie ale chce to trochę skumać w razie użycia. Dzięki
    Wysyłam Ci link przykładowego sprzętu - http://accord-foto.pl/HAHNEL-MK100-m...zny_p4634.html

  4. #4

    Domyślnie

    Nie znam tego mikrofonu.
    Generalnie jest tak, że z lustrzanki ciężko uzyskać jakość dźwięku na poziomie kamer z wyjściami XLR i kilkoma źródłami dźwięku. Największym problemem w lustrzankach jest szum.
    Wzmocnienie jest po to żeby ten szum był na niższym poziomie. W praktyce to oznacza że w mikrofonie ustawiasz jak największe wzmocnienie a w lustrzance manual i obniżasz poziom dźwięku do pożądanego poziomu.
    Dlatego tak ważne jest większe wzmocnienie. Miałem jeden mikrofon ze wzmocnieniem +10db i nie byłem zadowolony. Być może ten model który wymieniasz sprawdzi się lepiej.
    Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Poziom wzmocnienia w mikrofonie nie ma większego znaczenia, jeśli mikrofon nie ma wbudowanego wycinania szumów
    Wzmocnienie w mikrofonie też podbija szum.

    Jeśli chodzi o Hahnel'a to jest to tania chińszczyzna sprzedawana przez niemiecka firmę, która strasznie zdziera (ich zamienniki aku bywają drozse od oryginałów).
    Z mikrofonami pewnie jest podobnie - czyli jeśli w sklepie chcą 430zl, to taki sam, ale z innym logiem można kupić za 200.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Hej GonzoG mogę się z Tobą teraz zgodzić - poszczerałem trochę na necie i odradzili mi sprzedawcy. Pozostaje kupować Rode - kupi się raz i będzie spokój. A mam jeszcze inne pytanie bo mam Zoom'a H1 - mały rejestrator ale daje radę - co sądzicie o podpięciu go na kamerę i zgrywaniu w ten sposób. Wiadome - synchro potem

  7. #7

    Domyślnie Dźwięk dslr

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Poziom wzmocnienia w mikrofonie nie ma większego znaczenia, jeśli mikrofon nie ma wbudowanego wycinania szumów
    Wzmocnienie w mikrofonie też podbija szum.
    Nie jestem zawodowym dźwiękowcem więc nie będę prowadził sporu, ale moje doświadczenia są inne.
    Aktualnie korzystam Rode Stereo VideoMic Pro STEREO i dopiero po podbiciu do 20db szumy są na akceptowalnym poziomie. Mniejsze podbicie tylko w miejscach gdzie jest głośno.
    Poprzednio miałem kilka innych mikrofonów gdzie nie było możliwości podbicia lub było tylko 10db. To była katastrofa. Bywały reklamacje od klientów z powodu szumów.

    To pisze producent mikrofonu RODE:
    cytat: Podobnie jak VideoMic Pro, tak i mikrofon Stereo VideoMic Pro wyposażono w funkcję wzmocnienia poziomu +20 dB, po aktywacji, której można uzyskać lepszej jakości sygnał z aparatami DSLR. Dzięki temu można dopasować poziom sygnału, co skutkuje niższymi szumami i znacznie bardziej wyraźnym nagraniem.


    Jeśli chodzi o zoom H1 to warto z niego korzystać. Sposób w jaki to zrobisz zależy od sytuacji. W typowym reportażu można na kamerze.
    Często ustawia się go niezależnie w miejscu gdzie jest dobra jakość i mały pogłos.
    Ostatnio edytowane przez Maciek N ; 18-09-2015 o 19:01 Powód: uzupełnienie

  8. #8

    Domyślnie

    Niski budżet: Aputure V-Mic D1 lub RODE Video Mic Go. Jeżeli filmowanie na poważnie to polecam firmę RODE.. lepiej poczekać i dozbierać ( np. bardzo popularny Rode Videomic Pro Rycote).
    Nieważne czym - ważne jak!

  9. #9

    Domyślnie

    Witam Kolegów .
    Temat nieco odległy ale zastanawiam się nad kupnem poniższego mikrofonu ciekaw jestem czy ktoś z kolegów może go używa lub macie jakąś opinię o nim http://allegro.pl/rode-videomic-go-m...373909781.html lub podobny :http://www.studyjne.com/produkt/rode...micro-mikrofon. Z góry dziękuję za opinie .

  10. #10

    Domyślnie

    Mam Rode VideoMicro, używam z D5500 i sobie chwalę. Ten mikrofon nie nadaje się do starszych kamer/aparatów, które nie dają zasilania przez minijacka.
    Nieco szerzej na temat tego mikrofonu pisałem w sąsiednim wątku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •