Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie [pytanie] Praga (w Czechach :))

    Drodzy koledzy turyści - fotografiści
    Poradźcie proszę
    -gdzie za w miarę drobną opłatą przenocować w Pradze?
    -gdzie ewentualnie zostawić auto
    -gdzie skierować pierwsze kroki?
    -co trzeba wykupić, gdzie wykupić i za ile (auto osobowe) aby dojechać do Pragi.

    Thx from mountain
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    W sumie to przyłączam się do pytań, dołączając jeszcze jedno - ile kosztuje zwykły dzień pobytu w Pradze na osobę (nocleg, śniadanie, obiad, kolacja, parking, cośtam jeszcze?)?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pchałbym sie w centrum bo ceny że ho-ho. W centrum Prahi piwo kosztuje czasami nawet 90 koron (10 zł). Jak wjedziesz autem do centrum to i tak przemieszczasz się wolno bo turystów wszędzie mnogo. Parkingi wiem że są płatne ale nie wiem ile bo nie korzystałem. Najlepiej zrób tak. Zorganizuj sobie nocleg ok.30 km pod Prahą za ok.400-500 koron w zależności od pensjonatu, zostaw im auto a autobusy dowiozą Cię do centrum. Łatwo jest bo każdy rozumie jak pytasz wolno po polsku, napiszą Ci numery autobusów.
    Osobiście byłem w Prahie ale nie polecam. Tłumy ludzi o każdej porze dnia i nocy, tłumy, uniemożliwiają komfort zwiedzania a już pofocić artystycznie i skoncentrować się to bardzo trudna sprawa.

    Aha obiad jest dość tani bo dobrze zjesz za 150 koron (fryteczki, mięsko,suróweczka itp)

  4. #4

    Domyślnie

    A w Brnie kogoś nie będzie? Na piwko bym wyskoczył
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  5. #5

    Domyślnie

    Do Brna mam niestety dużo dalej
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  6. #6

    Domyślnie

    Kilka dni temu wracałem z Wiednia przez Brno.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Domiks
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Kraków/N.Sacz/Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Praga ech, jak bede miał jutro czas to skrobne mały poradnik gdzie i z czym heh, ja jade we wrzesniu obowiazkowo na odstresowanie tam na pare dni
    Aby zobaczyć podpis naciśnij klawisz [F13]

  8. #8

    Domyślnie

    A ja polecam przy okazji miasteczko Kutna Hora - geniala architektura, katedra podobna do tej na Hradczanach (budowali na wzór, miała być jeszcze większa), do tego kopalnia srebra, kapitalne i tanie knajpki, kupa zabytków (również na liście UNESCO) i stosunkowo niedaleko do Pragi. Dobra baza wypadowa do Kutnej Hory i Pragi to np. Ośrodek Jezerka www.jezerka.cz . Przyjemny ośrodek nad jeziorem w Górach Żelaznych (plenerki że palce lizać) - niedaleko miejscowości Seć - jedziesz w kierunku Seć-Ustupky. W Pradze warto zostawić brykę na parkingu (koniecznie) strzeżonym na jednym z osiedli na obrzeżach, a dalej metrem - w sumie wszędzie jest blisko. Polecam również podjechać na jeden nocleg do Detenic www.detenice.cz - wioska koło Iczyna (tego od Rumcajsa) - jest tam cudna knajpa z własnym browarem i hotel w pałacu, który jest równocześnie jedną z największych zbrojowni w Europie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    W sumie to przyłączam się do pytań,
    Ja tez ! Bede tam 20 czerwca na 3 dni ale jeszcze nic nie mam zalatwione.
    Nikt mnie nie rozumie ...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja w długi weekend płaciłem około 400 koron/os w hostelu blisko stacji metra (dojazd do centum okolo 15 minut).
    Nie widziałem tam informacji o płatnościach za prakowanie pod hostelem - http://www.hostelsport.cz/index_en.html
    3 dniowy bilet na wszyskie linie metra kosztował 220 koron. Obiad to tylko z dala od centrum - pizerria obiad dla 2 osob okolo 250 koron, w centum u Chinczyka, gdzie mozna sie do ceratki na stole przylepic 500 koron.
    D70s, N18-70, SB800, Velbon DF 50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •