Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flyski Zobacz posta
    -gdzie za w miarę drobną opłatą przenocować w Pradze?
    -gdzie ewentualnie zostawić auto
    -gdzie skierować pierwsze kroki?
    -co trzeba wykupić, gdzie wykupić i za ile (auto osobowe) aby dojechać do Pragi.
    Ja byłem w Pradze w lipcu zeszłego roku. Na stronie jest nawet nieco zdjęć z pobytu. Nocowałem w akademikach z dala od centrum, aczkolwiek lokalizacja nie jest taka zła bo wygodnie mozna dotrzeć gdzie się chce komunikacją miejską. http://www.vscht-suz.cz/pol/accommodation/prices/. Generalnie jednak nie polecam, nocowałem tam 5 lat temu i wtedy warunki były super, teraz dostałem inny akademik, w którym nie dość, że trwał remont to warunki były skandaliczne. Jako, że ja mam dosyć wysoki poziom tolerancji na wyjazdowe warunki kwaterunkowe, to odpuściłem kłótnie z recepcją, zwłaszcza, że tylko jedna osoba tam tylko a little bit english była. Czeski dobrze rozumiem, jednak jak rozmawiać to już pozapominałem. Jak Ci się nie spieszy to za dwa tygodnie mogę zdobyć namiar na dobry i tani nocleg.

    Co do auta to nie wiem, ja niezmotoryzowany jestem. Co warto zwiedzić, generalnie polecam kupić plan Pragi ja korzystałem z czeskiego planu wydawnictwa ShoCart 1:24k i tam jest mapka centrum 1:10k ja bym się trzymał tej mapki. 1-3 dni i masz zwiedzone centrum, bez zwiedzania wnętrz oczywiście.
    Teraz garść porad parktycznych:
    - jak Ciacho pisał ludzi jest dziki tłum o dowolnej porze doby, widać, że to miasto żyje
    - jak cenisz sobie nieco bardziej kameralne klimaty polecam Josefov, czyli żydowską dzielnicę, wyjśc z Rynku i między ulicami Kaprova i Revoluicni masz gąszcz małych, wąskich uliczek z klimatem
    - Zlatą Uliczke na Hradczanach sobie odpuść w ciągu dnia, idź wieczorem. Nie ma ludzi, a jeszcze część chatek jest otwarta, zamykaja ją koło 21.00 czy jakoś tak, spokojnie zdążysz
    - generalnie lepiej zwiedzać popłudniu, ludzi jest nieco mniej, bo nie ma ludków z wycieczek autokarowych co to na jeden dzień przyjechali Pragę zwiedzić
    - co do jedzenia w ścisłym centrum na Vodickovej boczna Vaclavskich Namesti jest arabska knajpa Gyrossino, serwują duże i smaczne porcje i są tani, za pizze prosto z pieca średnicy 35-40cm płaciłem koło 10 PLN, widac, że lokal jest popularny bo wpadają tam zwykli Czesi w porze lunchu i jedzą lub biorą na wynos
    - ja jeszcze cenie lokal "U Vitka" bodajże, na ulicy Ujezd. Wyglądem przypomina nasze garmażerki z lat 80 ale smażony ser jaki tam podają to mistrzostwo świata, plusem jest to, że można sobie pogadać ze zwykłymi Prażanami, na przykład robotnikami co w przerwie pracy na piwo wpadli, no i tylko tam jak w najwiekszy upał poprosiłem o piwo to właściciel najpierw wyjął pusty kufel z lodówki i potem wlał do niego zimne piwo, jeju jak ono smakowało
    Pragę jako miasto do zwiedzenia bardzo polecam, jezdże tam co kilka lat, od poczatku lat 90, wtedy to było spokojne miasto, mało turystów, normalna stolica. Co do bezpieczeństwa, to ja chodziłem cały czas z aparatem na wierzchu, zwykle trzymajac go w ręce, albo zawieszonego na ramieniu. Nierzadko wchodziłem w jakieś dziwne uliczki. Zarówno w nocy, jaki i w dzień nikt mnie nie zaczepiał. Choć wiadomo trzeba być czujnym.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Odwiedziłem Pragę w majowy weekend.
    Wrażenia ?? Jest piękna ale miasta typu Wrocław, Kraków czy Gdańsk wcale jej nieustępują. Trzeba ją poprostu zwiedzić i już...
    Spaliśmy w hostelu http://hostelsport.cz/ za przyzwoite pieniądze. Jedyna niedogodność to łazienka wspólna na dwa pokoje.
    W przedpokoju aneks kuchenny z wyposażeniem umożliwiającym przygotowywanie posiłków (mikrofalówka, czajnik, lodówka etc.). Jest tam czysto i przyjemnie choć luksusów bym nie obiecywał.
    Bardzo blisko do stacji metra (3min) i niedaleko parking strzeżony. Dojazd M do centrum zajmuje 15-20min.
    Bardzo łatwo tam trafić jadąc od strony Brna, przy okazji po drodze możesz zwiedzić wspomnianą Kutną Horę.
    Winietki wygodniej kupić przed granicą ale wówczas zapłacisz więcej.
    Polecam knajpę w piwnicy pasażu po lewej stronie na ul.28rijna (tradycyjne czeskie jedzenie za rozsądne pieniądze, jak sobie przypomnę nazwę dam znać) i Buffalo Bill na ul.Vodićkovej (boczna Vaclavskie Namestii pyszne meksykańskie jadło). Większy wybór knajp znajdziesz tu.
    Trochę zdjęć zamieściłęm w mojej galerii...

  3. #13

    Domyślnie

    PS.co do bezpieczeństwa - jechałem metrem robić wieczorną "sesję" w godz.19-22 i udało się, radzę Ci aparat schować w niepozornym plecaku. W M o tej porze nawet sporo ludzi i nawet parę policjantów widziałem.

  4. #14

    Domyślnie

    Baaardzo dziękuję za wszelkie informacje w imieniu swoim
    oraz wszystkich zainteresowanych tematem.
    Jeżeli wyjazd wypali to odwiedzę Pragę w ten łykend
    oczywiście z pstrykadłem
    obiecuję podzielić się wrażeniami i fotkami
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  5. #15

    Domyślnie

    Hej Mont t bylismy w tym samym czasie w tym samym hostelu Ja mialem pokoj 4b, na ostanim pietrze, zeby tam czysto bylo to raczej nie bardzo, choc pokoj na poddaszu byl ladnie drewnem wykonczony.
    D70s, N18-70, SB800, Velbon DF 50

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Domiks
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Kraków/N.Sacz/Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    spanko: http://www.reservations.bookhostels....qkqaygf3h8ro88

    co do zwiedzania, zdecydowanie polecam zwiedzać Prage po sezonie, wrzesień/październik, wieczorem i nocą, potwierdzam co do tego, że żadnych niemiłych incydentów o tejże porze nie zanotowałem, a wrażenia niesamowite, szczególnie nad ranem nad brzegiem Wełtawy, jak to sprawdzisz to zrozumiesz..

    reszte znajdziesz w internecie i przewodnikach .. no ale każdy jeść i pić musi, więc szukamy miejsc mających w nazwie "Pivnice" (po polskiemu knajpa, ale zdecydowanie odradzam tak je nazywać przy Czechach), ktoś tu napisał o jakimś jedzeniu meksykanskim i chinskim ... fuj, wstyd... czeskie jedzenie jest po prostu pyszne i idealne.... do piwa, standartowo wszelkie rodz. knedlików, zakąsek, do wyboru, do koloru i to po takich cenach z którymi moga się jedynie równać nasze mleczne bary. Żarcie meksykańskie zjesz w Polsce

    A no i najważniejsze, do knajp wchodzic jedynie, gdy słychać stamtąd wyłącznie język czeski, w najlepszych kanjpach siedza jedynie czesi, w reszcie drogo, i czesto oszukuja.

    Najważniejszy punkt wizyty: odwiedzić choćby na jedno piwko(ale napewno po jednym się nie skończy) "U Zlateho Tygra" tylko nie zdziw się jak od 14 zacznie ustawiać się tam kolejka, otwierają o 15, jedna z ostatnich pivnic czeskich z prawdziwego zdażenia, zanim Praga nie stała się modna. Jednak najlepsze w tym mieście jest samodzielne odkrywanie jej tajemnic . Warto kupic wódke z konopii i oczywiscie absynt
    Aby zobaczyć podpis naciśnij klawisz [F13]

  7. #17

    Domyślnie

    Ja byłem w Pradze w kwietniu 2006. Samochodem spokojnie można jeździć jak ma się mapę albo tom tom'a
    Znalazłam parking 300-400m od rynku za free. więc trzeba szukać. a nocleg. hmmmh. nie wiem nie korzystałem

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EvDar Zobacz posta
    Hej Mont t bylismy w tym samym czasie w tym samym hostelu Ja mialem pokoj 4b, na ostanim pietrze, zeby tam czysto bylo to raczej nie bardzo, choc pokoj na poddaszu byl ladnie drewnem wykonczony.
    kręciło się tam parę podejrzanych typów generalnie w tych dniach hostel przeżywał najazd Polaków. Dostaliśmy pokój na jedną noc w suterenie z opcją przeniesienia ale nam się później już nie chciało wędrować...

  9. #19

    Domyślnie

    Byłem w Pradze 2 razy na wyjazdach deskorolkowych.

    Nocowałem w Hostelu SPOAS.
    Warunki nie były idealne, jednak za tą cenę i lokalizację niedaleko metra opłacało się.
    Wg mnie bardzo wygodnie się porusza po tym mieście metrem.

    Najprawdopodobniej będę w tym roku jeszcze raz, więc proszę kogoś o napisanie gdzie można dobrze i tanio zjeść i co warto obfocić. Zwiedzanie nie będzie głównym celem wyjazdu.

  10. #20
    polivkajan
    Gość

    Domyślnie

    jestem z Pragi i mam tam teraz atelier dla tego ze robie scenografie v polsce to mieszkam we warszawe.Polecam do Pragi pojechat jak tu gadano w wrzeszien bardzej Pazdiernik lub styczen,luty.Zrob vizitu v miastie nazviskem CESKY KRUMLOV to miasto jest starszie od Pragi i jest na prawdie typowa idyla oprucz turistow ktorych niest duzo bo to nikt niezna.Atmosfera jest super i duzo bardzo sympatycznych knajp.Zabacz na neta i poproboj posondowat.Myszle co do Pragi to chce pochodit po miastie nie podle turistycznych map bo tam znajdiesz turisty.Jest tam tego duzo do zwiedzania niestety ty fajne ujentia nienajdesz na turistycznych mapach.Niejlepiej bende jak se zapitasz w knajpie na piwku to ti polecou v okolici fajne miesca.Jak bendesz miat pytanie konkretne na urczite miejsce to napisz.Opisiwat kde wszendie pojsz jest bardzo duzo.Polecam pojsz na Vysehrad tam niejest tak duzo turistow i jest tak 4przistanky od centra.Jest to jeden nejstarszich punktuv zalozenia miasta.I takze jest to na kopco tak zabaczisz celu pragu glownie zamek i starowku i duzu czenst Vltavy i potem sam zdecidujesz kam pojsz.Drugi punkt jest PETRIN kde jest taka mala wieza eifela obok zamku i stond takze zabaczisz celu pragu.Ja jedem do Pragi w polowie czerwca mogem pomoct.Co do miestkania w pradze jest kepska situacia bo zarabiaou na turistach polecam mieszkam v hostelu poza centrem ideal dielnice Nusle,Pankrac,Jizni mesto lub akademic na Strahove uwazaj na warunki bo stiemniajou co do komfortu pokoju.Dobra czeska i niedroga knajpa ktorych jest bardzo duzo jest na piwo PIVNICE POD PETRINEM to jest ulici ktora se nazyva Na ujezde i tam jest dobre niedroge piwko i glownie czesi i tam se zapytej kielnerow kam na turismus jest to trocha knajpa kam chodzou spoko typy.pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •