Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nikon d7200+???

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Maków Podhalański
    Posty
    17

    Domyślnie Nikon d7200+???

    Witam wszystkich użytkowników. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zrobieniem kolejnego kroku w fotografii, a dokładniej chcę zakupić moją pierwszą lustrzankę, którą po wielu przemyśleniach ma zostać Nikon d7200. Pozostaje jednak sprawa obiektywu. Z racji moich zainteresowań (zjawiska pogodowe, przyroda, zwierzęta, krajobrazy, astronomia itp.) wywnioskowałem, że najlepszym tele, w miarę rozsądnej cenie będzie Tamron 150-600mm. Pasuje jednak pokryć mniejsze ogniskowe. Na początku dobrym wyborem wydawał mi się Nikkor 18-140 mm, jednak przeszukując oferty w internecie natknąłem się na Sigmę 17-70 mm, która wydaje się lepszym obiektywem. Stąd moje pytanie: czy faktycznie Sigma jest na tyle godna polecenia by zastąpić obiektyw o zdecydowanie większej ogniskowej? Swoją drogą w tym przedziale nie zależy mi aż tak bardzo na mm, bardziej chodzi o jakość zdjęć. A może polecacie jakiś inny ciekawy obiektyw w cenie do powiedzmy 3 000 zł? W fotografii mam już pewne doświadczenie, a nawet kurs za sobą i nie wykluczam, że w przyszłości zwiążę się z nią bardziej zawodowo, ale na razie trzeba kupić sprzęt, który będzie mi to ułatwiał. Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    Kup sobie na początkek 35 nikkora 1,8. Zobaczysz co to znaczy stałka i światło 1.8
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 17-70mm 2.8-4 USM OS jest bardzo fajnym obiektywem i zdecydowanie lepszym od 18-140VR ale jak wyżej, zrób kilka zdjęć stałką 35mm i masz szukanie szczęki z wrażenia

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam tą Sigmę, nie tylko dlatego, że ją aktualnie sprzedaję, ale dlatego, że daje super obrazek, ma świetną stabilizację i rewelacyjną ostrość (oczywiście trzeba ją skalibrować do aparatu). Zamieniłem ją na N 17-55, ale z czystym sumieniem mogę polecić.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Maków Podhalański
    Posty
    17

    Domyślnie

    N35 mm 1.8 także miałem na swojej potencjalnej liście, a teraz utwierdziliście mnie w tym przekonaniu. 35 mm matrycą DX daje ok 50 mm, więc do moich celów będę potrzebował kolejnego obiektywu z szerszym kątem. Tak więc postawię na Sigmę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  6. #6

    Domyślnie

    W cenie jaką podałeś (3000 PLN),jeżeli może być używany rozważ nikkora 17-55.
    Z tańszych mogę polecić nikkora 16-85 jest niezły choć ciemny.
    Nikon, Nikkor i SaBinka

  7. #7

    Domyślnie

    Można tez troszkę jeszcze dołożyć i kupić 16-80 mm f/2.8-4E ED VR
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Polecam tą Sigmę, nie tylko dlatego, że ją aktualnie sprzedaję, ale dlatego, że daje super obrazek, ma świetną stabilizację i rewelacyjną ostrość (oczywiście trzeba ją skalibrować do aparatu). Zamieniłem ją na N 17-55, ale z czystym sumieniem mogę polecić.
    Jak nie kupiłeś to jeszcze możesz pomyśleć o sigmie 17-50 2.8 os.. 50vs70mm na dx to nie aż tak wiele - tym bardziej że masz z czego przycinać..
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 18-09-2015 o 18:07
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •