Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Fotografia przyrodnicza nikkor 300 f4 czy sigma 120-300 f2.8

    Witam jestem tu nowy.
    Mam problem z wyborem obiektywu do fotografii przyrodniczej. do znawców tematu zależy mi na ostrości ale mam dość ograniczony budżet do 4 tys. Zastanawiam się co wybrać czy nikkor 300 af s f4 czy sigma 120-300 f2.8 oczywiście cudów za tą cenę nie dostane.. i jeszcze jedno pytanie mam nikona d 300 i jeśli kupił bym obiektyw canona i zastosował przejściówkę zmieniło by to coś do ostrości albo działania obiektywu ? Proszę pomóżcie ..

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    w tej kwocie śmiało kupuj Tamrona 150-600
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaj55555 Zobacz posta
    i jeszcze jedno pytanie mam nikona d 300 i jeśli kupił bym obiektyw canona i zastosował przejściówkę zmieniło by to coś do ostrości albo działania obiektywu ? Proszę pomóżcie ..
    Chyba nawet nie ma przejściówek z mocowania EF na nikonowskie F. Są z Canona FD ale to stare, manualne szkła są. A nawet jeśli byś to kupił to masz adapter z soczewką która załatwia jakość obrazu -> totalny bezsens.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale on ma jak dla mnie za duże światło bo 6.3 to stanowczo za dużo do fotografii przyrodniczej a w tej cenie mogę spokojnie kupić używaną 3setke z f4 chodzi mi bardziej o to który obiektyw jest ostrzejszy i mniej podatny na uszkodzenia własne nie mechaniczne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dzięki właśnie o to mi chodziło. nigdzie nie mogłem znaleźć info o przejściówkach niestety tego się właśnie obawiałem..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaj55555 Zobacz posta
    Ale on ma jak dla mnie za duże światło bo 6.3 to stanowczo za dużo do fotografii przyrodniczej a w tej cenie mogę spokojnie kupić używaną 3setke z f4 chodzi mi bardziej o to który obiektyw jest ostrzejszy i mniej podatny na uszkodzenia własne nie mechaniczne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dzięki właśnie o to mi chodziło. nigdzie nie mogłem znaleźć info o przejściówkach niestety tego się właśnie obawiałem..
    6.3 ma ale na długim koncu w koncu to 600mm a nie 300mm nie robie przyrody ale 300mm to chyba troche malo
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  6. #6

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...38363&page=155 Ostatnie 20 (?) stron to są zdjecia jakie ludzie robią tym Tamronem. Poza tym, na 300mm Tamron ma 5.6 czyli jest 1EV ciemniejszy. A nikonowska 300 z kolei na 600mm ma.. no Chyba że masz gdzieś telekonwertery do żonglerki, ale to jasność wychodzi bardzo porównywalna do Tamrona.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiele zależy od tego, co i kiedy zamierzasz fotografować. Osobiscie biegam głównie po lesie (poranki, wieczory) ze starym N AF 300 f/4 i nie wyobrażam sobie pracy z obiektywem f/6.3. Powiem wiecej, f/5.6 (nawet ze stabilizacją), a f/4 wbrew pozorom, w warunkach, o których mówię to, wielka różnica.

    __
    Mobilnie

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem z bieszczad i nie szukam teleskopu dobrze się podkradam i robię zasiadki , robię w warunkach o jakich mówi Ark głównie jelenie wilki niedźwiedzie i żubry robiłem wcześniej kompaktem a od niedawna przerzuciłem się na lustrzanki mam obiektyw nikkor 70-300 f4-5,6 i szukam czegoś jaśniejszego i ostrzejszego interesuje mnie głównie 3setka

    - - - - kolejny post - - - - - -

  9. #9

    Domyślnie

    Zawsze możesz się ratować cropem. Ja bym stawiał na stabilizowany zoom, polecają Ci koledzy wyżej Tamrona 150-600. I co z tego ze masz 6.3 . To jest 1,5 działki ciemniej jak Nikonowa 300/4 ale Stabilizacja w Tamim daje Ci więcej jak dwie działki przysłony. A w Nikorze VR nie ma. Zawsze możesz przecież ISO podwyższyć tylko że...body masz dobre ale jednak troszkę stare (matryca) i w połączeniu z ISO np 3200 będzie szumiało chyba...

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli robię ze statywu to stabilizacja przy ogniskowej 300 jest zbędna a czasem o dobrym zdjęciu zwierzaka przeważają dziesiąte części sekundy czy będzie ostre czy nie a tu jak nic innego przydaje się f4 ewentualnie 2,8 sigma a iso 3200 to nie dla mnie używam max 800 jak wyżej napisałem szukam ostrego szkła a na małe możliwości gotówkowe chciałbym żeby szkło potowarzyszyło mi kilka lat a nie parę miesięcy..

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •