Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Grip do D7200

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał44 Zobacz posta
    Używał ktoś może D7200 z gripem Trevor?
    Najtańsza chyba w tej chwili opcja (~25$).
    Bałbym się kupić coś tak taniego i podłączać pod aparat za 4k żeby nie był off top, mam Nevella, dosyć znośnie wykonany, ale wydaje mi się, że gdy mam włożoną oryginalną baterię w body i aku enelop w gripie, ustawione zużywanie najpierw aku z gripa, to i tak znikają mi procenty oryginalnej baterii z body....

  2. #42

    Domyślnie

    Mój znajomy ma podłączonego Nevella do D7100 i ostatnio zostawił aparat na stole i poszedł spać. W nocy obudziło go jakieś światełko migające mu w oczy... Okazało się, że to kontrolka od bufora. Aparat zachowywał się tak, jakby mu ktoś cały czas podłączał i odłączał gripa. Wyjęcie baterii nie pomogło, czyszczenie styków też, grip skończył żywot po trzech latach
    To tak apropo zamienników, nawet tych ponoć lepszych...

  3. #43

    Domyślnie

    Jakich akumulatorów używacie do swoich gripów? nikonowskich oryginałów, czy nie ? Kupiłam gripa pixel vertax i już przekonałam się, że baterii litowych nie czyta mi na pewno. Teoretycznie przy aku od newella pisze, że niby mają one chipa, którego body ogarnia i wszystkie odczyty są prawidłowe.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja używam w oryginalnym albo aku oryginałów albo eneloopów. Przy używaniu eneloopów nie wskazuje stopnia rozładowania.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #45

    Domyślnie

    Mam grip Phottix do D7200. Przez jakieś 8 miesięcy byłem bardzo zadowolony. Wczoraj byłem na żużlu i body zaczęło się zawieszac, nawet zblokowało sie lustro. Skończyło się na kilku fotkach Baterie oryginalną i eneloopy potrafił rozładować w kilka minut. Myślę sobi zepsuł się aparacik W domu myślę sobie może wina gripa. Odpinam testuję i po paru minutach wraca wszystko do normy. Podpinam z powrotem grip , zaczyna wariować sprzet. Dzisiaj od rana robiłem test przez dwie godziny, bez gripa ok z gripem zawiechy bez znaczenia na jakich bateriach. No nic trzeba siegnąć do skarbonki i kupić oryginalny Aha, co zauwazyłem, ze problem się nasila gdy jest gorąco i sprzęt się nagrzewa. Bez gripa nie ma to znaczenia moze być gorąco. A i co ciekawy największe wariacje były na ogniskowych powyżej ogniskowj 50mm i na AF-C i 3D bez znaczenia czy VR off czy on. Ale tylko z gripem. Na AF-S z gripem problem był mniejszy, bez ok.
    Ostatnio edytowane przez Walker06 ; 01-06-2018 o 13:01

  6. #46

    Domyślnie

    Cześć, czy coś się zmieniło z gripami do D7200? Wczoraj nabyłem ten aparat (zamieniając wysłużonego D90) i już mi brakuje w nim gripa. Oczywiście oryginał jest ciut za drogi, więc wolałbym zakupić zamiennik.
    Nikon D7200 | MB-D15 | Nikkor 85 mm f/1.8 G AF-S | Samyang AE 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS | Nikon SB-900

  7. #47

    Domyślnie

    Witam,
    Jak coś mogę doradzić, to poszukaj używanego oryginału. Nie ma porównania z zamiennikami. Próbowałem i żaden nie umył się do oryginału pod względem solidności wykonania.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #48
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Koło / Poznań
    Posty
    195

    Domyślnie

    Witam,
    Dodatkowo zamiennik nie pokazuje prawidłowo poziomu naładowania baterii, oraz aparat potrafił się zawiesić. Po kupnie używanego oryginały wszystkie problemy zniknęły.

  9. #49

    Domyślnie

    Udało się zdobyć w rozsądnej cenie oryginał i faktycznie póki co nie ma z nim żadnych problemów. Dzięki za podpowiedzi
    Nikon D7200 | MB-D15 | Nikkor 85 mm f/1.8 G AF-S | Samyang AE 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS | Nikon SB-900

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •