Close

Strona 76 z 87 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 861
  1. #751
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    . Gość chce przyzwoite kolory jpga prosto z puszki, albo móc je jakoś ustawić w tejże puszce, a tego nikon nie oferuje. Co w tym takiego trudnego do zrozumienia.
    Nie, on nie chce przyzwoitych. On chce by były super - wierne z tym co on widzi.

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    ...A teraz badam możliwości pracy z kolorem poza monitorem, który muszę zostawić w domu.

    może znasz jakąś alternatywę, którą mogę zabrać w teren? Jak wgrywam jakiś profil, to mogę sobie porównać efekty na tym LCD i monitorze, a potem uwzględniać te różnice w dobieraniu ustawień.
    Nikt nie zabiera monitora czy laptopa na zdjęcia w lesie. Zabiera się color checker, o ile masz wymagania co do idealnej wierności.

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    Klient zbiera sobie różne zdjęcia z różnych stron i zapewne będzie je sobie standaryzował, albo obrabiał, nie wiem, bo i co mi do tego? .
    ??? Klient zbiera sobie jpg i dalej je obrabia sam?

    Albo mówimy o profesjonalizmie, albo o amatorce.
    Co do wymagań względem aparatu (firmy nikon) jeśli chodzi o oddanie koloru. Spodziewać się, że w trudnych sytuacjach (zielone światło) wierność będzie idealna jest mrzonką. Płacisz za aparat - rozumiem podejście konsumenta, ale tu nie chodzi o działanie sprzętu, tylko o sposób jego używania i dochodzenia do rezultatów.
    Kupujesz monitor. Kupujesz laptop - tez ma wyświetlacz czyli monitor. Płacisz - ma pokazywać kolor, w końcu fabryka go ustawiała. A każdy model ten kolor pokazuje tak samo czy inaczej? Jak bezczelni sa producenci monitorów graficznych? Nie dość, że biorą jeszcze więcej kasy, to tez każą je profilować! Bojkotuj Eizo i Neca, kupuj Benq.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-12-2017 o 22:44
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #752

    Domyślnie

    No mnie też to rozbawiło. Grabski oddaje idealne zdjęcia z idealnym kolorem, bo klient tego wymaga. Ale później klient sobie te idealne jpg z idealnym kolorem obrabia sobie sam ??
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-12-2017 o 22:30

  3. #753

    Domyślnie

    a nie można sobie zrobić profilu ładowanego od razu przy "zrzucie" zdjęć na kompa . Grabski weź wrzuć na serwer swój profil z "picture control utility", aby koledzy z forum mieli wiedzę w jaką stronę idziesz i czego Ci brakuje..
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    a nie można sobie zrobić profilu ładowanego od razu przy "zrzucie" zdjęć na kompa . Grabski weź wrzuć na serwer swój profil z "picture control utility", aby koledzy z forum mieli wiedzę w jaką stronę idziesz i czego Ci brakuje..
    Można, często tak robię i w pierwszej kolejności aby ominąć Photoshopa, nakładałem profil w starym CaptureNX. W exifie lądowało oprogramowanie Nikona i niby takie oszustwo działało

    Kurczeblade, przepraszam, ale co Cię obchodzi ile czasu ostatnio spędziłem na szukaniu rozwiązania, o którym tu rozmawiamy. Jak mam pomysł, to działam i czasem idzie szybko, a czasem jak nie ma udostępnionych kompleksowych rozwiązań to trwa to dłużej. Warto poświęcić trochę czasu na coś, co może przynieść dobry efekt. Unikam raczej takich osobistych zwrotów, ale Twój język, no nie wiem, zachowujesz się jak jakiś inkwizytor, atakujący wszelkie przejawy podważania tezy, że w Nikonie wszystko jest ok. Ja naprawdę mam mnóstwo całkiem udanych zdjęć, ale po co o tym pisać, albo klientach, kalibracjach czy innych pobocznych tematach, których rozwijanie nie wiem czemu ma służyć. Prosto do celu jak to zrobić i już, albo też "nie wiem" lub "ja działam na wzornikach to nie pomogę" - to są krótkie i konkretne odpowiedzi. Jeszcze raz przepraszam jak przeginam, może jestem przemęczony pracą. To całkiem fajne forum i mówiąc wprost, traktuję Was jako źródło praktycznej wiedzy przyśpieszającej osiągnięcie celu. W zasadzie postanowiłem, że będę dalej sam coś kombinował,jak do tej pory zresztą, także dziękuję za wszystkie uwagi, chęci pomocy i dobry humor.

  5. #755

    Domyślnie

    @grabskim, tak po chlopsku rozumiem ze nie pasuje ci wyjsciowy efekt w jpg z D750, ktory otrzymujesz.
    Dostales tu praktyczne porady; wez w teren colorchecker, ustawiaj recznie WB i oceniaj te zdjecia na monitorze w domu. Absolutnie nie rob tego na LCD aparatu, bo to zawsze bedzie wgladowka tylko.

    Kazdy aparat czy firma ma swoje widzimisie nt kolorow. Inaczej to daje Canon a inaczej Nikon. Nikon to swego czasu byl taki Kodak Gold troche. a Canon czesto dowala czerwonego. Te odchylki mozna bez problemu poprawic w PP. Ale rozumiem, ze ty nie chcesz.

    Mam chyba rozwiazanie twojego problemu nt wiernosci oddania kolorow. I moglbys zachowac szklarnie Nikona nawet. I pisze to teraz powaznie, ale Canon i Nikon moga uczyc sie od tego aparatu jak oddac kolor nieba, skory czy zielenie w krajobrazie, a przede wszystkim fiolet.
    Tylko ma ma maly minus, bo LCD daje lekko chlodny/zaniebieszczony podglad, szczegolnie sniegu. Ale na monitorze i odbitkach jest w punkcik z kolorem w 95% przypadkow.
    Koszt jakies 1200-1400zl z allegro....i bys sobie kupil jeszcze laptopa z dobrym monitorem po sprzedazy D750, coby go brac w teren.

    Zainteresowany?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #756

    Domyślnie

    @grabskim że mam taki język, to nie bierz tego zbytnio do siebie, bo osobiście nic nie mam do Ciebie, a ja lubię czasami pożartować ze śmiesznych rzeczy Zwyczajnie Twój problem wydaję mi się na tyle niewidoczny że aż komiczny, nie dziw się że będą żartować z Twojego problemu, tym bardziej że już wiele osób z dużą wiedzą poradziło Ci co masz zrobić i temat dawno się wyczerpał. Powodzenia w szukaniu świętego grala, jak coś znajdziesz to daj znać

  7. #757

  8. #758

    Domyślnie

    Czyli dla faceta to taki zwykły laptopowy monitor TN wystarczy...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #759

    Domyślnie

    JA naprawdę staram się zrozumieć o co chodzi ? Ale za diabła nie potrafię...
    Dla mnie to cały czas mieszanie własnych preferencji z urojoną "wiernością". Przede wszystkim jak klient który oczekuje tej "wierności" w JPGu jest w stanie zweryfikować jak wyglądało fotografowane miejsce w momencie robienia zdjęcia ? Autor zdjęcia nie ma szans tego dokonać na LCD aparatu w terenie na nawet referencyjnym monitorze w studio referencyjnie oświetlonym, będzie porównywał swoje wspomnienie sceny a nie wierny obraz z tym co widzie na ekranie, a co dopiero klient. Jeśli do tego dołożymy że z założenia szeroką DR sceny (cienie w leśnym gąszczu i prześwity światła na niebie), spłaszczy do 8bitwego, kompresowanego JPGa - prosto z aparatu to światła, cienie albo oba, muszą być tak ograniczone że nie ma co nawet wspominać o "wierności".
    Naprawdę... dla mnie temat jest totalnie wydumany - klient jest cenny i chce obraz z canona ? kupić canona, zwłaszcza że z tego co widzę wymagania w przypadku tego ostatniego ma niezbyt wygórowane; widać jest zafiksowany: canon=wierność.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #760

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie, że to nie klient jest zafiksowany, a autor

Strona 76 z 87 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •