Close

Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 861
  1. #851

    Domyślnie

    Czytając ten wątek czy podobne, nachodzą mnie wątpliwości, czy tym ktorym kolory z jakiejś puszki nie odpowiadają, faktycznie zależy na rozwiązaniu jakiegoś problemu z kolorami, czy na przekonaniu całego świata, że jakieś body jest do niczego.
    Mam takie wątpliwości ponieważ rad, wskazówek, czy recept w tym i każdym podobnym wątku jest aż nadmiar i są to rady które tak na serio powinno się najczęściej stosować zawsze niezależnie od body bo przyspieszają i ułatwiają obróbkę.
    Niektóre z tych rad np. zrobienie presetów do typowych sytuacji i stosowanie ich przy imporcie zdjęć nic nie kosztują, a nawet nie wymaga dodatkowej pracy, bo wystarczy zapis do presetu dobrze obrobionego zdjęcia. Takie działanie uchroniło by ich nawet przed wstrętnym widokiem
    nieudanych kolorów z jakiejś trefnej puszki bezpośrednio po imporcie, ale zamiast to zrobić wolą narzekać, że puszka jest nieudana. W takiej sytuacji nasuwa się jedno pytanie: dlaczego się tak męczycie, dlaczego nie zmienicie body?

  2. #852

  3. #853

    Domyślnie

    Cześć.
    Porównałem zdjęcia w ViewNx2 vs Lightroom. Różnica jest bardzo duża, na + dla ViewNx2.
    D750 z LR daje mi dziwny zafarb, natomiast w ViewNx2 zdjęcia są soczyste, nasycone, przejrzyste, jasna biel, niemal identyczne jak z D600 i dodatkowo nie ma tego cholernego brązowego zafarbu.
    Restartowałem LR, profile zmieniałem, nie da się niczym osiągnąć tej jakości co w ViewNx2.

    Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?
    Poniżej wizualizacja:

    LEWA STRONA: ViewNx2
    PRAWA STRONA: LR

    "Nikon"

  4. #854

    Domyślnie

    Przyczyna pewnie tkwi w tym, że View-NX jako soft nikonowski czyta ustawienia z puszki, a LR nie i jakieś swoje dziwne profile stosuje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #855

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    nie ma tego cholernego brązowego zafarbu
    To jest kwestia profilu kolorystycznego aparatu który można zmienić w Develop w zakładce Camera Calibration. Gdy kupiłem D750 to też zauważyłem ten brązowy a nawet wpadający w fiolet zafarb. W pierwszej chwili zmieniłem w LR profil z Adobe Standard na Camera Standard. Było sporo lepiej ale mocno nasycone kolory w czerwieni jakie dominują podczas wschodów i zachodów słońca były nadal źle odwzorowywane. Wobec tego powróciłem do Adobe Standard i skorygowałem trochę kolory suwakami Schadows oraz Red/Green/Blue Primary no i jest znacznie lepiej.

  6. #856

    Domyślnie

    @Zbyszek, akurat to już przerabiałem tak jak wspominałem.
    Niestety, profil jaki się pokazuje w VIewNx2 nie występuje w LR.
    Stąd prawdopodobnie te różnice.
    Nawet najnowsza wersja programu XnView podaje .NEW z D750 1:1 z tym z Nikonowskiego ViewNx2.
    Brakuje jakiegoś profilu w starym LR 5.7
    "Nikon"

  7. #857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    @Zbyszek, akurat to już przerabiałem tak jak wspominałem.
    Niestety, profil jaki się pokazuje w VIewNx2 nie występuje w LR.
    Stąd prawdopodobnie te różnice.
    Ale to chyba jest oczywiste że tak będzie.
    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Brakuje jakiegoś profilu w starym LR 5.7
    A LR 5.7 obsługuje natywnie D750 czy trzeba konwertować do DNG? Ja mam LR 6.14 i też średnio odwzorowuje kolory przy standardowych ustawieniach. Pozmieniałem na suwaczkach jest OK. Może spróbuj.

  8. #858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Ale to chyba jest oczywiste że tak będzie.

    A LR 5.7 obsługuje natywnie D750 czy trzeba konwertować do DNG? Ja mam LR 6.14 i też średnio odwzorowuje kolory przy standardowych ustawieniach. Pozmieniałem na suwaczkach jest OK. Może spróbuj.
    Natywnie, nie trzeba konwertować.
    "Nikon"

  9. #859

    Domyślnie

    Właśnie problem jest taki, że Adobe to w sumie nędzny, kiepsko zoptymalizowany, zbugowany soft, ale nie ma nic lepszego. :/ C1 jest całkiem spoko, ale jak potrzebujesz PS-a, to i tak masz LR i nie opłaca się zbytnio dublować go przez C1.

  10. #860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że modyfikacja dowolnego profilu jest niezwykle łatwa. Wystarczy pobrać i uruchomić DNG profile editor (nawet nie trzeba go instalować). Wybrać reprezentatywne zdjęcie i przekonwertować je na DNG (spokojnie, profil będzie działał też na NEF). Teraz otwieramy ten plik w DNG i dobieramy gotowy profil, który nam najbardziej odpowiada.

    Tu wybrałem Canon Standard, który wydobywa zielenie i czerwienie (czasem aż za plastikowo), ale daje brzydkie niebo
    Załącznik 3361

    Teraz klikam na zdjęciu w kolor, który mi się nie podoba i zmieniam mu parametry. Na kole barw pokazuje się wektor przesunięcia (który można przeciągać zamiast suwaków).
    Załącznik 3362

    Takich punktów można nastawiać bardzo dużo. Oprócz tego można zmienić krzywą jasności i kolory każdego kanału, ale są to zmiany globalne.

    Na koniec wystarczy nazwać nasz profil i wyeksportować. Sam wgra się do ACR/LR
    Ja nie do końca zorientowany odnośnie tych profili w DNG ,sciągnąłem program i są tam tylko domyślne ustawienia pod konkretny aparat , w moim przypadku D750 ,jak sobie sciągnąć ten profil z Canona jak w Twoim przypadku ?

Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •