Close

Strona 47 z 87 PierwszyPierwszy ... 37454647484957 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 861
  1. #461
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 805

    Domyślnie

    Tibi takich osób które sie co do CC rozczarowały było więcej. Sporo osób go sprzedalo po kilku użyciach. A niektórzy go mają i używają sporadycznie - gdy trzeba i ma to większy sens. Np ja.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #462

    Domyślnie

    "Niestety. Dla każdej puchy robi się osobno."

    To ja napiszę coś od siebie na rozluźnienie, że ostatnimi czasy to ja robię profile dla zestawu z obiektywem (bo różnie barwy oddają), tak mnie powaliło na stare lata Około 130 zdjęć z chrztu ogarnięte w około godzinę (kolory i ekspozycja, dwa różne aparaty)

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tibi takich osób które sie co do CC rozczarowały było więcej. Sporo osób go sprzedalo po kilku użyciach. A niektórzy go mają i używają sporadycznie - gdy trzeba i ma to większy sens. Np ja.
    Sam należałem do osób które początkowo go kupiło i było nim zawiedziony... Ale może wytłumaczę w czym była "rzecz" ?

    Otóż początkowo robiłem profile globalne w (niby kontrolowanym) stałym świetle 5600 K... Miało byś to światło porównywalne ze światłem fleszy (nawet tu na forum dawałem swoje wypociny odnośnie kontroli kolorów w D750, ale wyniki tego eksperymentu były nijakie... I słusznie krytykowane) .... Nie był to Dual.

    Wynikowo fotki obrabianie tym profilem bardzo mi się nie podobały (ok bardzo), i miały aż nadto ciepłą dominate. Winiłem za to wzornik....
    Dziwnie że akurat fotki dla których przy innej okazji zrobiłem "strzał" wzornika (światło słoneczne /naturalne) były bardziej akceptowalne przy obróbce innych sesji.... Ostatecznie ten profilek stosowany był częściej niż ten z "warunków kontrolowanych".

    Jak się z czasem okazało, nie wystarczy by sie w tworzeniu profilu globalnego użyli światła którego "Kelviny" się zgadzają. Otóż te światło ciągłe miało Ra rzędu jedynie 80%!!!!!!!!!

    Było grzebienie w internecie na temat światla i jego widma. I eureka. Niby coś wiesz, a tu nagle coś więcej się uczysz.

    I tu był pies..że ten tego ? i tłumaczyło dlaczego ten kolejny profil zrobiony przygodnie dawał inny/lepsze rezultaty.


    Profil global powinien być wykonany w świetle który ma oddawać wszystkie prawidłowe barwy.... Ra 95-100%... A jeśli barwa ucieka, to już wiesz dlaczego.....?

    Owszem CC stosowany jest też w tych złych warunkach. I wtedy warto cyknąć sobie wzornik dodatkowo, niejako Awaryjnie....


    I tak teraz wiem jak i dlaczego wzorniki stosuje wręcz ochoczo.

    Do tego bardziej świadomie przyglądam się rodzajom źródeł światła, bo D750 to bardzo czułe narzędzie ?


    Wysłane z mojej "szklanej kuli"
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  4. #464
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 805

    Domyślnie

    Robiles profil w innym swietle niz potem gdy robiles sesje? No to nic dziwnego ze ci sie nie podobało.
    Jak jest kiepskie swiatlo to wlasnie wtedy uzycie CC ma sens. Ale nie tam zaden dual. To niby wygodniejsze ale daje czasami slabe efekty.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    Mario, czyli zdjęcie wzornika wywołałeś w C1 do tiffa z krzywą linear responce, posłużyłeś się darmowymi Argyll lub gui CoCa(?) generujacymi profil, osadziłeś go gdzie trzeba (C1 chyba nawet sam znajduje) i zadziałało, tak?
    Jakie według Ciebie są efekty, warto wywalać pieniądze na wzornik? Jeśli możesz pokaż proszę jakiś przykład z Twoim profilem i tym z C1.
    Tak. Dokładnie tak to zrobiłem. Linear response i ustawieniach profili no Effect. Nie pokażę różnic bo jestem na urlopie . Powiem tylko, że chyba większa różnice widać w LR. Tzn mam wrażenie, ze LR bardziej psuje na starcie zdjecia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Pozdrawiam, Mario
    D70s, D750 | N35 f/1.8G DX| N AF-S 24-70 mm f/2.8G ED| N AF-S 70-200 f/2,8G VR II ED| SB600 | SB900

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    Jakie według Ciebie są efekty, warto wywalać pieniądze na wzornik? .
    Powiem tak. Od początku cos mi nie grało z kolorami. Nie przypuszczałem, ze to braki i nieumiejętność obrabiania. Startowałem z ustawieniami dla innego modelu. Modyfikowalem ale prawie nigdy nie byłem w 100% zadowolony. Wreszcie zacząłem od zera. Pozniej z wzornikiem i teraz przekonany jestem, ze to moj problem z obróbka a nie sprzętu. Zawsze omijałem profil Adobe a tu sie okazało, ze jest po drobnych zmianach najlepszy - przynajmniej wg mnie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Pozdrawiam, Mario
    D70s, D750 | N35 f/1.8G DX| N AF-S 24-70 mm f/2.8G ED| N AF-S 70-200 f/2,8G VR II ED| SB600 | SB900

  7. #467

    Domyślnie

    Tutaj znalazłem takie cuda wianki .Osobiście nie testowałem może komuś się przyda .Póki co idę lulu

    https://www.dpreview.com/forums/thread/3896380

  8. #468

  9. #469

    Domyślnie

    Jaki ma sens wzornik, gdy przykładowo chodzi się po mieście, robi się street photo, pogoda jest na maksa w kratkę i zamiast skupiać się na otoczeniu i momentach, człowiek skupia się na robieniu profili, bo to słoneczko, bo słoneczko zasłonięte delikatnie przez chmurke, a zaraz wielka chmura burzowa - wczoraj był przykład takiej pogody, co kilka sekund dosłownie inaczej. Z tego co rozumiem żeby to miało sens, profil się ustawia pod zastane warunki, w których się ma robić zdjęcia. A z tego co wnioskuję tutaj, niektórzy robią profil gdy ciemno, a zdjęcia robią w pełnym słońcu, hmmm?

  10. #470

    Domyślnie

    Moim zdaniem trochę za dużo kombinujesz. A nie pomyslałeś, że profile do światła naturalnego, to sobie można wcześniej zrobić i zapomnieć o istnieniu wzornika. Piszę z własnego doświadczenia. Pozdrawiam

Strona 47 z 87 PierwszyPierwszy ... 37454647484957 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •