Close

Strona 3 z 87 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 861
  1. #21

    Domyślnie

    Na problem teoretyczny, teoretyczna propozycja. Są firmy proponujace indywidualna "kalibracje"'aparatu. Tartget, to prawie 600 rożnych referencji. Na podstawie zdjecia, robią rożne profile ICC, lub DNG. Pewnie w Polsce tez cos takiego znajdziesz. O "jakości" się niewypowiadam, bo osobiście nigdy nieodczułem potrzeby.
    http://www.cmp-color.fr/digital%20ta...20TargeT%20003

    Oczywiście tylko do RAW.

  2. #22

    Domyślnie

    Odpowiedź na mój problem od Nikona,może komuś pomoże.Ja wezmę się za to po południu i dam znać na forum co się dzieje.



    Dlaczego czerwone zdjęcia

    Odpowiedź Według Email (Bartlomiej Mazur) (10-09-2015 09:34)
    Szanowny Panie Jarosławie Mackiewicz,

    Dziękujemy za zadanie pytania odnośnie aparatu Nikon D750.

    Prosiłbym bardzo, aby wykonał Pan reset aparatu za pomocą dwóch przycisków na obudowie, oznaczonych zielonymi kropkami. Proszę wcisnąć je jednocześnie i przytrzymać około 5 sekund.
    Potem prosiłbym wejść do menu aparatu i wykonać reset menu fotografowania oraz reset menu ustawień osobistych.
    Po takich resetach prosiłbym przełączyć aparat na trym automatyki programowej "P" i na automatycznym balansie bieli prosiłbym wykonać kilka testowych zdjęć.
    Potem prosiłbym przełączyć balans bieli na tryb "PRE" i wykonać ręczny pomiar. Szczegółowe informacje odnośnie procedury ręcznego pomiaru balansu bieli znajdują się na stronach od 155 do 158 instrukcji obsługi aparatu D750.

    Ręczny pomiar ma większy zakres niż automat, który ustawia balans bieli w trybie WB AUTO.

    Prosiłbym wykonać zdjęcie tego samego obiektu, z tego samego miejsca, przy tym samym oświetleniu najpierw na trybie WB AUTO, a potem na pomiarze PRE.
    Prosiłbym, aby podesłał nam Pan takie zdjęcia do analizy. Zdjęć proszę nie poddawać żadnym obróbkom. Prosiłbym wykonać je w formacie NEF (jest to ważne w tym przypadku).

    Odpowiem dokładniej na Pana pytanie, gdy tylko otrzymamy wymagane materiały i informacje.

    Jeżeli ta odpowiedź jest niewystarczająca lub są inne pytania, prosimy o ponowny kontakt z działem Wsparcie Techniczne.

    Pozdrawiam serdecznie

    Bartlomiej Mazur
    Konsultant
    działu obsługi klienta firmy Nikon

    Telefon: +48 (22) 460 87 32

  3. #23

    Domyślnie

    No widzisz, nawet ludzie w Nikonie nie potrafią wróżyć z fusów. Pokaż te zdjęcia...
    lustra-brak

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    No widzisz, nawet ludzie w Nikonie nie potrafią wróżyć z fusów. Pokaż te zdjęcia...
    Tyle tylko że ludzie z Nikona do każdego problemu żądają zdjęć, co nie znaczy że potrafią rozwiązać problem.
    Dotyczy to BF, FF szkła, nieostrości szkła, zasyfionej matrycy, zawsze żądają zdjęcia, po wysłaniu sprzętu do serwisu otrzymujesz sprzęt z adnotacją: po długotrwałych testach wszystkie parametry są zgodne ze specyfikacją producenta.
    Jeśli nie miałeś takich problemów z serwisem Nikona to daruj sobie takie komentarze.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Tyle tylko że ludzie z Nikona do każdego problemu żądają zdjęć, co nie znaczy że potrafią rozwiązać problem.
    Dotyczy to BF, FF szkła, nieostrości szkła, zasyfionej matrycy, zawsze żądają zdjęcia, po wysłaniu sprzętu do serwisu otrzymujesz sprzęt z adnotacją: po długotrwałych testach wszystkie parametry są zgodne ze specyfikacją producenta.
    Jeśli nie miałeś takich problemów z serwisem Nikona to daruj sobie takie komentarze.

    W tym przypadku nie widzę innej możliwości jak zobaczenie tych zdjęć. Co więcej autor bardzo wylewnie opisał problem - "mój Nikon D750 robi czerwone zdjęcia" - skąd mamy wiedzieć czy chodzi o zafarb czy wychodzą całe czerwone fotki jak po zdjęciu pozostałych kanałów?

    Jak gość oczekuje, że mu coś na to poradzimy to niech opisze sprawę konkretnie. A z serwisem N mam do czynienia częściej niż sobie wyobrażasz
    lustra-brak

  6. #26

    Domyślnie

    Pozwolę się wtrącić do dyskusji ponieważ jestem na etapie zakupu jakiegoś zestawu nikona. Wydaje mi się, że autor tematu miał na myśli taką "sepiowatość" zdjęć d750. Kolorystyka jest charakterystyczna dla tego aparatu i można to zobaczyć oglądając wyszukane w internecie galerie. Ściągnąłem z sieci trochę raw, dostałem kilka od fotografa i w porównaniu na przykład z d810, który ma bardziej naturalną kolorystykę, zdjęcia z d750 można rozpoznać właściwie gołym okiem. Sam jestem ciekawy czy da się coś z tym zrobić.
    Pozdrawiam Marek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek570 Zobacz posta
    Dzięki wszystkim.Jednak mój problem kierowany jest do posiadaczy d750.Ci wiedzą o czym piszę.Jeśli z tym problemem ktoś sobie poradził to bardzo proszę o pomoc.Może coś po prostu źle ustawiłem.

    Czyli np. do mnie, zrobiłem D750 kilkanaście zleceń, i jednak nie wiem o czym piszesz.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Tyle tylko że ludzie z Nikona do każdego problemu żądają zdjęć, co nie znaczy że potrafią rozwiązać problem.
    Nu, a forumowicze mają rozwiązać problem bez zdjęć. Cudotwórcy.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czyli np. do mnie, zrobiłem D750 kilkanaście zleceń, i jednak nie wiem o czym piszesz.
    Twój blog, Beata i Krzysztof - zlikwiduj niebieskoszary zafarb na sukni młodej ale nie miejscowo i pokaż zdjęcie. I nie bierz za bardzo do siebie uwagę. Po prostu dyskutujemy.
    Pozdrawiam Marek.

  10. #30

    Domyślnie

    To co piszecie jest bardzo ciekawe. No i faktycznie widzę na blogu kurczeblade, że kolory są lekko z boku (chyba, że to taka obróbka). Temat dla mnie ważny, bo jestem na kupnie aparatu i stoję w rozkroku pomiędzy D750 a D810.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

Strona 3 z 87 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •