Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    LR 5 nie czyta HDRów Nikona taki psikus dla Nikona ? bo mój znajomy Canoniarz nie miał z tym problemu od pierwszysch wersji 3..xxx jakie miał poinstalowane tylko tu takie problemy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    to samo RAW nie importuje - podgląd niemożliwy do odczytu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    brak normalizacji

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aby obsłużyć RAW w Nikonie D 5300 trzeba mieć minimum wersję 5.3 LR - aktualizacje

  2. #22

    Domyślnie

    Co to za czkawka? Napisz po ludzku o co chodzi.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam podobny problem i dopiero tutaj zaistniałem. Otóż do tej pory miałem aparat Nikon D80 i przez chwilę Nikon d3500 a od niedawna mam Nikona D750 zdjęcia jakie mam folderach z do 80 bez problemu wczytuje w Lightroom a a pierwsza próba wczytania zdjęć z D750 nie daje rezultatów próbuję wczytać pokazuje ilość zdjęć ile one zajmują gigabajtów ale niestety wielokrotne próby nie przyniosły rezultatów w postaci w czytania RAW. Wcześniej oczywiście Czyściłem dysk z różnych dziwnych rzeczy i być może coś usunąłem ale z d750 nadal się zdjęcia nie wczytują oraz te z Nikona d3500 nie wiem w czym jest problem Może ktoś mi pomoże

  4. #24

    Domyślnie

    A jaki to LR? Bo nefy z D750 są wczytywane od wersji 5.7, a z D3500 dopiero od Lightroom CC 8.1. Ponadto jeśli importujesz bezpośrednio z karty, to masz tylko opcję DNG.

  5. #25

    Domyślnie

    To ja też mam pytanie. Mój LR 5.3 czyta bez problemu wszystkie pliki NEF z mojego starego D3100, ale już z D5600 ni cholery.
    Czy przyczyną może być za stara wersja LR czy coś innego?
    Ostatnio edytowane przez malysz1986 ; 28-06-2020 o 16:35

  6. #26

    Domyślnie

    Ligthroom w wersji niechmurzastej odczytuje nefy z D5600 od LR 6.8, w chmurach od 9.8.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ligthroom w wersji niechmurzastej odczytuje nefy z D5600 od LR 6.8, w chmurach od 9.8.
    Dzięki ☺
    Czyli muszę ogarnąć nowego LR
    Nikon D3100 D5600 + N18-55 + N55-300 + S10-20

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2021
    Miasto
    Żarki Letnisko
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry, jestem tu nowa, szukając podpowiedzi jak rozwiązać mój problem z Lr 5.4 trafiłam na to Forum. Mam nieco inny problem z brakiem podglądu zdjęć w Lr5.4, opiszę więc w czym rzecz. Ze względu na uszkodzony dysk twardy musiałam zmienić komputer, a co za tym idzie od nowa zainstalować Lr 5.4 na nowym sprzęcie. Na Lightroomie obrabiałam zdjęcia kilka lat bez problemu zapisując wszystko w katalogu zabezpieczającym na dysku zewnętrznym. Chcąc przywrócić dotychczasową pamięć wszystkich zdjęć i działań na nich w Lr 5.4 otworzyłam w nim ostatnio zapisany folder z katalogu zapasowego Lr, niestety, tylko kilka folderów ze zdjęciami z kilkuset, które Lr widzi, otwiera się tak jak dawniej z podglądem miniatur i z zapisem wprowadzonych w Lightroomie edycji, pozostałe foldery mają znak zapytania, a na miejscu miniaturek zdjęć są wyszarzenia zamiast zdjęć. Ręczne szukanie zaginionego folderu przywraca folder ze zdjęciami i Lr wyświetla wszystko tak jak trzeba, ale w ten sposób mam do przywrócenia kilkaset folderów i zajmie to wieki, czy jest jakiś sposób, by to zrobić szybko? Dlaczego Lightroom nie wczytał normalnie folderów do programu jak dawniej? Może ja to robię źle, jeśli tak, to jak powinno się otwierać/przywracać zapisaną w zapasowym katalogu bibliotekę ze zdęciami? Nigdy tego jeszcze nie robiłam, ponieważ nie miałam takiej potrzeby, Lr 5.4 od momentu pierwszej instalacji działał bez zarzutu na tej samej bibliotece. Bardzo proszę o podpowiedź, jak przywrócić do nowej instalacji wszystkie zapisane w Lr foldery, zdjęcia i ich dane edycji? Dodam jeszcze, że ponowny zapis w dotychczasowym katalogu zapasowym nie był możliwy, pojawiał się nieznany błąd. Musiałam utworzyć nowy katalog zapasowy i dopiero zapis się powiódł.

    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Mogła się zmienić litera dysku zewnętrznego po nowej instalacji systemu.
    Musisz przeanalizować jak wcześniej był podpięty dysk ze zdjęciami. W innym przypadku chyba trzeba będzie ręcznie wskazywać zaginione foldery.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2021
    Miasto
    Żarki Letnisko
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dysk podpinam przez port USB, jak inaczej można go podpiąć? Co tu się mogło zmienić? Zmienił się system operacyjny, na laptopie gdzie mi siadł dysk miałam Win 8.1 Pro, a teraz na stacjonarnym mam Win 7.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •